A Linux Mint 18.3 Sylvia kiadás megléte szükséges ahhoz, hogy a nemrég megjelent Linux Mint 19 Tara kiadásra frissíts. Korábbi kiadásokról közvetlenül ez nem lehetséges, mint ahogy nem volt lehetséges a Linux Mint 17.x változatoknál sem. Ez a frissítési lehetőség pár héten belül megjelenik, jelenleg a Linux Mint 19 Tara-t csak telepíteni tudod. Addig megmutatom, hogy miképpen frissíts a korábbi kiadásokról a Linux Mint 18.3 Sylvia kiadásra.
A frissítés előtt mentsd külső tárhelyre vagy felhőbe a fontos adataidat és készíts visszaállítási pontot a kedvenc alkalmazásoddal, hogyha bármi gond van: legyen mentésed a korábbi rendszerről, ahova vissza tudsz térni.
Az alap egy Linux Mint 18 Sarah verzió, de lehet bármelyik 18.x kiadás is. Az eljárás ugyanaz.
-- nyisd meg a „Frissítéskezelő” alkalmazást
(a panelről is lehetséges)
-- frissítsd a mintupdate
és a mint-upgrade-info
csomagokat
-- telepítsd a kijelölt frissítéseket
(az alapból kijelölt csomagok -a beállított biztonsági szintek szerint- a Frissítéskezelő beállításaitól függnek)
-- A „Szerkesztés” menüben választd ki a „Linux Mint 18.3 Sylvia” kiadásra frissítés menüt,
-- a „Következő” rádiógomb használatával haladj lefelé,
... majd a Megértettem a kockázatokat. „Linux Mint 18.3 Sylvia verzióra frissítés. felirat mellett található jelölönégyzetbe tegyél x-et (kattints rá az egérrel),
... továbbá a választásod erősítsd meg az „Alkalmaz” rádiógombra kattintással.
-- erősítsd meg az „/etc/gnome/default.list” fájl tartalmának változtatását a „Csere” rádiógomb megnyomásával
!Fontos: a konfigurációs fájlokat frissítéskor cserélni illik. Minden esetben, hiszen a változtatások az új alkalmazással jönnek, annak részei. Kivéve, az alábbi konfigurációs fájlnál. Itt a régi konfiguráció megtartását válaszd. Valami gond lehet az új fájl tartalmában, mert „Csere” alkalmazásával később, a frissítések alkalmazása és a rendszer újraindítása után, az initram konzol jön be. Így is és amúgy is teszteltem. Az alábbi kivételével minden esetben az új verzióra való cserét válaszd.
-- válaszd tehát az „/etc/grub.d/10_linux” fájl régi verziójának megtartását a „Megtartás” rádiógomb megnyomásával
-- a „Bezárás” rádiógomb megnyomása után zárj be minden alkalmazást,
... és indítsd újra a rendszert.
-- immár a Linux Mint 18.3 Sylvia indul el
-- frissítsd a mintupdate
és a mint-upgrade-info
csomagokat
-- telepítsd a kijelölt frissítéseket
(az alapból kijelölt csomagok -a beállított biztonsági szintek szerint- a Frissítéskezelő beállításaitól függnek)
-- az inxi
alkalmazással ellenőrizheted, hogy melyik rendszert használod. Minden rendben.
-- a „Szerkesztés” menüből nyíló „Frissítési házirend” legyen az alábbi beállítás:
(ezt látod a „Frissítéskezelő” alkalmazás első indításakor is)
-- a rendszert tartsd mindig frissen: „Frissítés” / „Telepítés” !
A biztonsági frissítések automatikus kiválasztása a frissítések telepítéséhez itt állítható be (az előbbi képhez kapcsolódóan): Frissítéskezelő \ Szerkesztés \ Beállítások \ Beállítások > Alkalmaz rádiógomb
Enjoy :)
Hozzászólások
Frissítés a Linux Mint 18, 18.1 és 18.2-ről a 18.3 kiadásra
Beküldte zoli62 -
Értékelés:
@#0 Az upgrade path tényleg még pár hét, mire kijön? :) Én pár napra számítottam. Vajon dual boot esetén (két linux a Mint lett előbb telepítve) a frissítés után újra létrehozza és ezzel felülírja a másodikként telepített linux által MBR-be írt GRUB-ot, vagy intelligensen észreveszi, hogy van már?
...a Linux Mint 18, 18.1 és 18.2-ről a 18.3 kiadásra | GRUB
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Emlékeim szerint, a 17.3 kiadásról a 18-as kiadásra is volt kb. ugyanennyi „türelmi idő” ;). Persze, mindenki lelkesen várja, úgyhogy lehetne gyorsabb is talán a folyamat. Az egy, két hetet kami911 írta máshol, de te mindennap ott vagy a linuxmint.com-on, ott mondanak erről valamit? És Clem-től is megkérdezheted, mondtad, kérdezel tőle. Én csak párszor írtam neki :). Kritikus hibákat szoktam jelenteni ..., és még egyszer telepítenem kell a Linux Mint 18 Sarah-t, hogy fényképpel is indokoljam a hibát („/etc/grub.d/10_linux”). Azt nem mentettem, és a Timeshift-tet sem használtam :)
GRUB:
Mindegyik GNU/Linux és Unix alatt (ahol GRUB van), a GRUB újratelepítése, azaz frissítése felülírja a korábbi beállításokat. Egészen pontosan, ha pl. a három rendszerből az egyiket indítod, és az indított rendszer alatt frissül a GRUB (ritkán van erre szükség, a disztribúció, azaz kiadás frissítés alkalmával persze bizonyosan), akkor a korábban indított rendszerre telepített, frissített GRUB fog indulni a számítógép bekapcsolásakor. De ez a viselkedés Live rendszerről befolyásolható. Az
os-prober
alkalmazás segítségével lesz felismerve a többi rendszer. Én így tudom, lehet, ez „utópia”. Majd megcáfolod, vagy megerősíted ;). Nálam nincs két OS egy gépen. A GRUB telepíthető ugyanarra a lemezre, ahol az -ek (jellemzően a lemez elnevezése „sda”, vagyis az első lemez), de egyenként telepíthető az OS-ek rendszer partíciójára is (a számozással ellátott nevek a partíciók, pl. sda1, sda6, sdb2), de például semmiképpen ne a lapozó (swap) partícióra.Forrás: https://www.linux.org/docs/man1/os-prober.html
...a Linux Mint 18, 18.1 és 18.2-ről a 18.3 kiadásra | GRUB
Beküldte zoli62 -
Értékelés:
Akkor az július második felére várható, hogy lehessen ftissíteni. Azért nem vagyok minden nap a linuxmint.com-on. :)
A Manjarot telepítettem harmadiknak Windows és Linux Mint után. A Manjaro saját GRUB-ja az MBR-be települt és felülírta a Mint-ét. Tehát ha frissítem a Linux Mintet, az ismét a saját GRUB-ját fogja telepíteni?
...a Linux Mint 18, 18.1 és 18.2-ről a 18.3 kiadásra | GRUB
Beküldte kimarite -
Értékelés:
-- vélhetően. :)