Blog

zmintzoltan képe

Így tudod letölteni a Lightworks flatpak és/vagy snap verzióját

A Lightworks videószerkesztő 2025.1 verzióját elérhetővé tette Flatpak és Snap csomagokban is. Ezek azonban nem érhetők el a letöltési felületen, ahol a Windows és a macOS telepítők mellett linuxosoknak csupán a .deb és a .rpm csomagok letöltéshez vezet link. Mi a megoldás? Egyszerűbb mint gondolnád. 

zmintzoltan képe

Számtalan javítást tartalmaz a Shotcut 24.11.17-es verziója

Shotcut novemberi új verzió
A Shotcut 24.11.17-es verzió összefoglalója

Kissé szokatlan, hogy a Shotcut ilyen hamar új verzióval álljon elő. Az október 29-én megjelent utolsó kiadás után egy hónapon belül érkezett a 24.11.17-es verzió. Lássuk, mi változott!

zmintzoltan képe

Megjelent a Lightworks videó szerkesztő 2025.1 verziója

A Lightworks egy profi, nem lineáris (NLE) videó szerkesztő program, melyről általában kevesebb szó esik, mint a Premier Pro, a Davinci Resolve vagy a Final Cut programokról. Most jelentős frissítésen esett át a Lightworks, érdemes kipróbálni.

csuhas32 képe

Hogyan tudom szerkeszteni a blogbejegyzésem?

Jött egy ilyen témájú kérdés.
Hogyan is nézhetném ezt meg másképp, minthogy nyitok, beküldök, aztán szerkesztek egy blogbejegyzést?
Szóval, kedves berus!
Megnyitod a már beküldött blogodat, megnyomod a „Szerkesztés” gombot.

JWM kedvcsináló

Szóval nálam elég hamar eljön a pillanat, amikor a különböző asztali környezetek kikészítenek a hülyeségeikkel meg a bogárkáikkal (a stabil KDE 4 megjelent már...?), és gyorsan alternatíva keresésbe kezdek. Egy időben nálam is ment a tiling (pálcika_wm) őrület (az Awesome és a dwm amúgy zseni), de most kicsit hagyományosabb vizekre eveztem, a régi-új barátom a JWM, róla szól ez a kis kedvcsináló.

Az alap az Ubuntu 24.04 (bocsesz...), szóval Mint alatt mindennek is működnie kéne...

Először is nézzük a végeredményt!

Arskeliss képe

Regisztráltam az LinuxMint Magyar Közösség weboldalára.

Reggeli ébredésem során, ma még munkaszüneti napom van, megnyitottam a Google Discover app-ot az Androidos(Xiaomi Redmi 9T) telefonomon, amit a főképernyő jobbra húzásával lehet elérni, és ott megjelent egy cikk, miszerint hívogatják az új érdeklődőket a Linux mint Magyar Közösség weboldalára. Meg kell hogy mondjam, maga a cikk címe már önmagában nago érdekes volt, ezért végig olvastam és úgy döntöttem, hogy regisztrálok a weboldalra.

Ranger gyorsjavítás

Egy gyors javítás a Ranger fájlkezelőhöz. Ha nemrégiben (az elmúlt hónapokban) telepítetted a Ranger fájlkezelőt észrevehetted, hogy a bulkrename rész nem működik, hibát ad ki (endwin() returned ERR) és azután már a program is fura dolgokat kezd el csinálni.

A megoldás egyszerű, a pontosságra kell törekedni, és azután már működő lesz a dolog.

Saját, otthoni DNS-szerver és hirdetés-blokkoló, valamint naptár- és címtár-szerver: Pi-hole és Radicale

Pi-hole és Radicale

A címben szereplő két linuxos szoftverrel "hazahoztam" egy DNS szervert, a naptáramat és a címtáramat. 

kami911 képe

Zero-day sérülékenységet javítottak az Adobe Acrobat Readerben

Egy kiberbiztonsági kutató arra figyelmezteti a felhasználókat, hogy frissítsék az Adobe Acrobat Readert, miután 2024.09.12-én kiadtak egy javítást egy távoli kódfuttatást lehetővé tévő zero-day sérülékenységre, amelyhez már elérhető egy PoC exploit.

A hiba a CVE-2024-41869 néven nyomon követhető use-after-free sérülékenység, ami távoli kódfuttatást eredményezhet egy speciálisan elkészített PDF dokumentum megnyitásakor.

zmintzoltan képe

Feliratok készítése a ShotCut legújabb verziójával

Felirat ShotCut videó szerkesztővel

Megjelent a ShotCut több platformos videó szerkesztő program legújabb verziója: A 24.08.29-es verzió már LETÖLTHETŐ !

Számos korábban jelzett hibát javítottak benne, de a legnagyobb változás a videó feliratok kezelésében történt. Már eddig is lehetett feliratokat (subtitles) készíteni a videókhoz, azonban ezt most egy új módszerrel még egyszerűbben lehet megtenni. 

kami911 képe

Észak-koreai hackerek nulladik napi Windows sérülékenységet kihasználva telepítettek rootkitet

A Gen Digital adott hírt arról, hogy észak-koreai hackerek szofisztikált technikával támadásokat hajtottak végre a Windows néhány hete patchelt AFD.sys driverének zero-day sebezhetőségét (CVE-2024-38193) kihasználva.

kami911 képe

Kritikus Windows TCP/IP sérülékenység: távoli kódfuttatás lehetősége

A Microsoft által 2024 augusztusában kiadott CVE-2024-38063 azonosítójú sérülékenység lehetőséget biztosít távoli kódfuttatásra, amely kritikus fenyegetést jelenthet az IPv6 konfigurációt használó rendszerekre nézve.

Oldalak

Feliratkozás RSS - blogok csatornájára