Transmission futtatása háttérben, démonként

Hogyan futtassunk egy ismert torrent programot, a Transmission-t háttérben, démon módban? Egyszerűen, ez fogjuk megbeszélni. De előbb a miértre térnék ki. Alapvetően a bejegyzés oka egy negatív tapasztalat (másik) fórumon: valaki kérdezett, betett egy képet a problémájáról, de a képen egy panelon ott volt a futó Transmission ikonka. Ezt, mintegy automatikus jelzést rögvest vették az emberek és elindult a „hát, micsoda dolog a torrentezés”, az eredeti kérdésre igazából nem akadt választ, csak ment a szócséplés és az erkölcsi fellegekben való járkálás. Hasonló reakciókkal én is találkoztam, így érdemes a torrent klienst biztosan nem láthatóvá tenni.
Kitérő: a torrent használata nem tilos, bár sokan a kalózkodással kötik össze, de sok olyan disztribúció van, aminél van torrent letöltési lehetőség is. Ez nagyon jó, mert az ilyen letöltés folytatható, ha megszakadt valami miatt a kapcsolat.

Erre vannak háttérben futó torrent programok, melyeket viszonylag nehéz egy kezdőnek, vagy ehhez nem értőnek beállítani. Kevesen tudják, hogy az elterjedt Transmission futtatható démon módban is, amikor a saját beállításaival a háttérben fut. Ennek az előnye, hogy a beállításokat grafikus felületen megadod, majd ugyanezt használja a transmission-daemon is. A parancssor egyszerű:

transmission-daemon -g ~/.config/transmission

Azaz megadjuk a Transmission config állományát, és azt használja.

A Linux Mint-en (legalábbis nálam) a démon módhoz fontos tranmission-cli programrész nem települt automatikusan, így azt telepíteni kell:

apt-get install transmission-daemon

Szuper, így már ez bekerülhet az automatikus indításba, és folyamatosan oszthatjuk vissza a kedvenc Linux disztribúcióink telepítő iso-ját. Igen, a torrent nem csak arról szól, amit sokan gondolnak, hanem egy nagyon jó megosztási felület. Így akinek van kedve, annak érdemes a kedvenc Linux telepítő imaget letorrentezni, majd a megosztásban tartani. Nekünk nem jelent túl nagy sávszélesség kiesést, de aki lefele tölt, annak – főleg kisebb disztribúcióknál – gyorsabban lecsorog.

Tesztelve: 2023. július, Linux Mint XFCE

Hozzászólások

biztosan nem láthatóvá tenni.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Jó kis írás, de megosztok egy tippet, ha az ellenséget kell megtéveszteni ilyen szempontból, ez nem csak erre az esetre jó, de bármelyik alkalmazással megtehető:

Menüszerkesztőben módosítsuk a program ikonját (előtte nyissuk meg esetleg a Desktop fájlt, és jegyezzük fel az eredeti ikon elérési útját, mert az ikon módosítása módosítja a Desktop fájlt, lecseréli benne az ikon elérési útját az új ikon elérési útjára.)

Ha ezzel kész vagyunk, a menüben más ikonja lesz, és ugyanez látszik majd a panelen is, ha fut. Pl. ha a Transmission ikonját lecseréljük az Audacity ikonjára, úgy látszik, mintha az Audacity futna, és csak mi tudjuk, hogy nem is... :-)

 

kami911 képe

Köszi, ez jó tipp, az új ISO

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Köszi, ez jó tipp, az új ISO-lemezképeket elsősorban torrenttel szoktam letölteni. István tippje is jó, de egy háttérben futó,  remélhetőleg kis fogyasztású kliens igazán szívmelengető.