Különleges karakterek

Segítséget kaptál? Szívesen töltöd itt az idődet? Visszajársz hozzánk? Támogasd a munkákat: Ko-fi(külső hivatkozás) és Paypal(külső hivatkozás)!

aurora képe

Mindenki ismeri az emodzsikat.
Itt látható nagy részük: https://unicode.org/emoji/charts/full-emoji-list.html(külső hivatkozás)

Talán nem mindenki tudja, hogy ezeket nem csak másolással illeszthetjük be a szövegbe, hanem be is gépelhetjük azokat, ezek ugyanis karakterek.
A begépeléshez egy billentyűkombinációt kell lenyomnunk, majd a kódszámukat kell beírnunk.

Ezekből több ezer létezik, de lehet néhány, amit gyakran használ az, aki rendszeresen ír bejegyzéseket, és akkor számára egyszerűbb néhány kód megtanulása.

De akár érdekességként is tekinthetünk erre a lehetőőségre. Aki nem ismeri a trükköt, az nyisson meg egy jegyzettömböt.
Nyomja le egyszerre a Ctrl+Shift+U billentyűket majd engedje el. Ekkor megjelenik egy aláhúzott kis u betű: u

Most gépelje be ezt: 23e9
Ekkor ennek kell megjelennie: ⏩

De van ennél érdekesebb karakter is: Ctrl+Shift+U f200

Nem lövöm le a poént, de nekem ez tetszik legjobban.
Ez nem egy szöveg, hanem egyetlen karakter!

Ezeket a kódokat a Karaktertáblából lehet kikeresni, és a keresőjébe beírva megkaphatjuk egy bemásolt karakter kódját is. Arra kell vigyázni, hogy mindig kisbetűket írjunk, különben nem a kívánt eredményt kapjuk.
Azért, hogy az embernek (ne)legyen sikerélménye, a karaktertáblában nagybetűk szerepelnek, ami nem fog működni.
Ott például így jelölnek egy karaktert: U+1FA93 amit így kell érteni: Ctrl+Shift+U azután 1fa93

Azzal tehetnék még viccesebbé, ha jól össze is kevernék a kódokat. Milyen hülyeség abc sorrendben írni, amikor lehetne képernyőpontok száma szerint is csoportosítani.

Itt van néhány vicces karakter:
1fa93
1f978
Nekem ez volt a jelem az óvodában:
1f6f7
Azt hiszem, ezentúl itt is ezt fogom használni, mert sokszor azt érzem, hogy még most is ott vagyok. Vannak, akik sohasem nőnek fel.
Itt van néhány számomra érdekes karakter:

☐ ☒ ▣ ☑ ✓
❶❷❸❹❺❻❼❽❾❿

➤ ➨ ⟶ ⤏

Tudja valaki, hogy ez micsoda: @ ?
Aki azt hiszi, hogy tudja, az próbáljon egy levelet írni erre a címre, de ne ijedjen meg a látványtól!
linuxminthungary@gmail.com

Thunderbirdben a leglátványosabb a reakció.
Azoknak, akik kipróbálták, és megijedtek a látványtól elmondom, hogy linuxminthungary kukac gmail.com a Fórum hivatalos e-mailcíme. De akkor mi a baj?
Tudja valaki?

A különleges karaktereket megszínesíthetik, de meg is keseríthetik az életünket.
Nekem úgy tűnik, hogy újabban szándékosan olyan fájlneveket hoznak létre, hogy ne lehessen menteni mondjuk a videót. Én legalábbis erre gondolok, mert néha a fájlnevekben vannak olyan karakterek, amik miatt nem lehet letölteni a fájlokat, vagy nagyon hosszú fájlneveket adnak meg. Egy már eleve hosszú nevet tízszer egymás után írnak, és ilyenkor például a jDownloader megadja magát. Azt írja, hogy nem érhető el a letöltési mappa, (???) és ezzel az őrületbe kergeti az embert. Én már kerestem másik letöltőt, mire rájöttem a megoldásra.

Egyszerűen át kell nevezni a letöltési mappát is, és a fájlt is.
Le kell rövidíteni a fájlnevet, és ki kell hagyni belőle a láthatóan idegen karaktereket.
Remélem ez még nem rasszizmus?

A feladat megoldása:
A két cím csak látszólag egyforma.
linuxminthungary@gmail.com
linuxminthungary@gmail.com(link sends e-mail)

Nézzétek meg jól a kukacot.
Az elsőnek ff20 a kódja, ami nem a kukac karakter, mert annak 0040 a kódja.

 

Hozzászólások

A kellemetlenségek elkerülésének érdekében

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Windowsról jövő emberként épp a minap szembesültem ezzel az aprócska ténnyel, miszerint nem sikerült begépelnem az Alt+0150 -es karaktert. És muszáj volt körbe járnom a témát. Szóval a fenti egy igencsak hasznos bejegyzés, hiszen gondolatjel nincs a billentyűzeten, amit Linux alatt az U+2014 unikoddal érünk el. — Kisérletezgetéseim során rájöttem, hogy úgy is müködik, hogy lenyomjuk a Ctrl+Shift+U billentyűket, majd felengedjük az U-t, majd továbbra is nyomva tartva a Ctrl+Shift billebtyűket beírjuk a kódot, majd felengedve a Ctrl+Shift billentyűket, megjelenik a kívánt karakter. Ezzel megspóroljuk az Enter leütését a kód végén.

Viszont nem ezért írom ezt a hozzászólást, hanem azért, mert először nekem egyik lehetőég sem működött. Linux Mint alatt, ha a Beviteli mód be van állítva valamire, akkor ezt a lehetőséget nem tudjuk alkalmazni.

Ha a fenti beállításokban bármit is kiválasztunk, akkor Linux Mint alatt nem használható ez a lehetőség. Ennek alapbeállítása Nincs állapot. Ám vannak programok, amelyek ezt bekapcsolhatják, mint például a ZOOM. A Zoom telepíti a rendszer tartozékául szolgáló XIM bevitelilehetőség mellé az iBus bevitelilehetőséget, amit be is kapcsol. Ha ezt kikapcsoljuk, azaz, a fenti ablakban kiválasztjuk a "Nincs" lehetőséget, nem lesz negatív hatással a Zoom-ra. Ugyanúgy használható tovább.  Persze előfordulhat, kínaiul vagy kóreaiul nem fugunk tudni csetelni zoom alatt, ha ez ki van kapcsolva, ám a meeting idejére, akinek erre szüksége van, be kapcsolhatja. A lényeg, hogy, amikor élni szeretnénk az unicode adta lehetéségekkel, a beviteli mód ne legyen beállítva, különben kellemetlen meglepetés éri a kedves felhasználót.

Gondolatjel és nagykötőjel

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

#1 Egyszerűbben is beírható: Alt Gr + Z (–).