A fejlesztő csapat büszkén jelenti be az LMDE 2 “Betsy” MATE RC megjelenését.
LMDE 2 “Betsy” MATE kiadás
LMDE (Linux Mint Debian Edition) egy nagyon izgalmas terjesztés, tapasztalt felhasználókat célozza meg , amely ugyanazt a környezetet nyújtja, mint a Linux Mint, de a Debian csomagjait használja alapul, Ubuntu csomagok helyett.
LMDE kevésbé elterjedt, mint a Linux Mint, sokkal kisebb a felhasználói bázisa, nem kompatibilis a PPA tárolókkal és hiányzik belőle néhány funkció. Ez azt eredményezi, hogy kicsit nehezebb használni és nehezebb hozzá segítséget találni, ezért nem ajánlott kezdő felhasználóknak.
LMDE azonban valamivel gyorsabb, mint a Linux Mint és újabb csomagokat tartalmaz. Az élet az LMDE oldalon izgalmas lehet. Nincsenek időszakos kiadások az LMDE 2-ben, kivéve a hibajavízásokat ésa biztonsági frissítéseket. Az alapcsomagok ugyanazok maradnak, de a Mint és az asztali környezet komponensei folyamatosan frissülnek. Ha az újonnan kifejlesztett funkciók elkészülnek, közvetlenül bekerülnek az LMDE 2-be, amik a következő Linux Mint 17.x időszakos kiadásban kerülnek csak be. Kövezkezésképpen, a Linux Mint felhasználók csak akkor kapják meg ezeket az új funkciókat, amikor egy új kiadás jelenik meg és értesítést kapnak a frissítésről. LMDE 2 felhasználóknak nincs meg a választás lehetősége, de nekik nem kell várni az új csomagokra és általában ők kapják meg először. Ez kockázatosabb, de sokkal izgalmasabb.
Fontos információk:
- Bejelentkezés és jelszó a live rendszer használatához
- Gtk téma és ikonok hibás betöltése
- Több magos és több processzoros támogatás a 32bites kernelhez
- Modprobe hibák, figyelmeztető üzenetek a bootlás alatt
- Yumi multiboot
További információkért olvassa el a “Release Notes” , hogy tisztában legyen a fontos információkkal és a kiadás ismert problémáival.
Rendszer követelmények:
- x86 processzor (Linux Mint 64-bithez egy 64-bites processzor szükséges. Linux Mint 32-bit működik mind 32-bites és 64-bites processzorokkal).
- 512MB RAM (1GB ajánlott a kényelmes működéshez).
- 9GB lemezterület (20GB javasolt).
- Grafikus kártya 800×600 felbontással (1024×768 felbontás ajánlott).
- DVD meghajtó, vagy USB port
Hiba bejelentés:
- Kérjük a hibákat jelentsék be az alábbi hivatalos oldalon megjelent blog hozzászólásaiban.
- Látogasson el a https://github.com/linuxmint/Roadmap oldalra, ha követni szeretné a fejlesztés menetét az RC és a végleges kiadás között.
Letöltés:
Md5 sum:
- 32-bit: ea683ce80296312857023f141c62163f
- 64-bit: 2ddc1dc930b3b5a092f44d893df1cc25
Torrentek:
Hozzászólások
Pár éve használtam LMDE-t.
Beküldte zoli62 -
Értékelés:
Pár éve használtam LMDE-t. Ami tetszett benne,az a gördülő frissítés. Gondolom itt is kevesen használják.
Én használom, volt kisebb
Beküldte moljanesz -
Értékelés:
Én használom, volt kisebb kihagyás, de mivel elegem lett abból hogy mindig azon görcsöljek hogy telepítsem vagy ne az új verziót, érdemes már, vagy mégse? Itt frissül ami muszály, programválaszték nagy, a gépeimet felismeri, erőforrás igénye kicsi, így nekem találták ki.
Beküldte kybersas -
Értékelés:
Itt nem lehet betűnagyságot adni ?
Kifolyik szemem.
Én alig vártem annak idején, végre egy disztró, ami Debian, és - túl szép ahhoz hogy igaz legyen...az is lett... és gördül -( fő rendszerem akkor a squeeze volt - most bővült a Qianával ) -
Irodai szinten én marha felraktam több gépre.
Kár volt, kb egy év után egy frissítés használhatatlanra vágta a egészet, volt pár meleg napom, míg idevarázsoltam valami használható rendszert
Jelenleg negjelenése óta itt a Qiana több gépen -és még egy Lucid is van ám - miatta menekültünk meg akkor, amikor az lMDE szétesett, neki köszönhető, nem maradtunk gép nélkül
Lehet, ídőrekorderek vagyunk, de a koll. nő imádja, nem hagyja levenni.
Mindazonáltam a fél szemem itt van, továbbra is igéretes disztró, ha a hibátlan gördülést megoldják, verhetetlen lesz, remélem
De tesztelem pár évig, biztos, nem ugrok megint felejst...míg itt a qíana elvan több gépen addig csak nyúzni fogom az enyémen.
kybersas