Beküldte kami911 -
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy leírjátok, mi a gond a fórummal! Az utóbbi időben furcsa megjegyzések és reakciók születtek. Mi generálja ezt az ellenséges hangulatot? Ti hogyan látjátok? Kérlek írjátok meg - hozzászólásként.
Köszönöm!
Hozzászólások
Szerintem
Beküldte T.István -
Értékelés:
Nem a blogokkal, vagy a fórummal van gond, hanem az emberekkel. De ennek elemzésébe képtelenség belemenni, annyira sok az ismeretlen változó.
Talán nem is szociólógiai oldaról kellene nekimenni a problémának, hanem mandinerből közelíteni.
Mondjuk lehetne egy Téma javaslat és kritikák topik - olyan alcímmel, hogy a kritikákat csak elfogadni, vagy nem elfogadni lehet, véleményezni nem.
Mindez azt szolgálná, hogy kiderüljön, mit szeretnének látni, vagy mit nem szeretnének látni, mit gondolnak egyébként.
Mi a gond a fórummal?
Beküldte atime -
Értékelés:
Véleményem szerint nincs baj a fórummal. A fórum adminja és egy forumozó társunk között kialakult heves vita válthatta ki, hogy már más fórumokon is nyilvánosságot kapott. Nem is értem, hogy ilyen piszlicsári ügyön általam két nagyon értelmesnek tartott ember hogyan tudott ennyire összeveszni. Bizony, a kivülállók csak mozizni tudtak hogy mi folyik itt. (Néhol nem kis kárörömmel). Remélhetőleg mindkét fél levonja a tanulságokat, mert úgy gondolom, hogy észreveszik, hogy nem a másiknak ártottak, hanem a közösségnek.
Szerintem nincs azzal baj, ha
Beküldte Koppány -
Értékelés:
Szerintem nincs azzal baj, ha ellentétes vélemények vannak és még azzal sem, ha az egyik - másik kiáll érte. Viszont, mivel nyilvános amit itt csinálunk és írunk így fontos, hogy megvállogassuk a szavainkat és a stílust. Persze értem én és én is voltam már így amikor a feszültség olyan nagy az emberben, hogy az adott pillanatban fütyül mindenre. Szerintem a nagyon személyes ügyeket privát úton kellene megvitatni.A kritika rovatot a fórumban én is jó ötletnek tartom, de csak úgy, ha az ott megfogalmazottak is emberi hangnemben történnek. Én nem ismerem az előzményeket és jogom sem sok volna beleszólni nem is szeretnék, nyilván nem most kezdődött ez.
Olyan társasági hely meg szerintem nincs, ahol ne lett volna már ilyen. Akik ezen lovagolnak máshol azoknak nyilván semmi egyéb más dolga nincs mert azt kötve hiszem, hogy ott, ahol ez az "újdonság", ne lett volna pont egy ugyanilyen eset.. :) Másrészről ami néha engem aggaszt, hogy miért van az, hogy a különböző disztró felhasználói miért rivalizálnak és támadják meg a másik közösséget, a linuxosoknak inkább összetartást kellene szorgalmaznia. Ez nem jelenti azt, hogy ne lenne az embernek külön véleménye, vagy kritikája, hiszen ebből fejlődik minden tovább. :)
Off:Egyszer volt, valamikor régen...
Beküldte T.István -
Értékelés:
Én nagy bringás vagyok, számomra ez fontos, ez jelenti nekem a mozgási szabadságot, kb. mint egyes motorosoknak a motorbicikli, vagy nem tudom. (van autónk is, de az nem jelent nekem annyit, mint a bringa).
Még jóval az ezredfroduló előtt, amikor viszonylag kevés biciklis bolt volt, korlátozott készletekkel, akkor történt:
Soha a büdös életben nem volt olyan, hogy valaki nem volt otthon. Csak egy napon, amikor egy temetésre mindannyian elmentünk. Ezen az egy napon valaki behatolt az udvarra, (vajon mióta figyelhette, hogy mikor jön el ez az alkalom?), és a nyitott műhelyben vandál módon kitépte a hátsó kereket a bringából. A műhelyben, ahol rendelkezésére állt minden szerszám, hogy kiszerelje. Mégis úgy tépte ki, hogy a fékeket is tönkre tette (vagy lehet, fogalma sem volt, hogyan kell kiakasztani azokat kerékcsere esetén)
Na, akkor, amikor hazamenve megláttam, mi történt, akkor kerített hatalmába akkora elkeseredettség és düh, amit kb. fórumtársunk tanúsított amiatt, hogy törölték a posztját. (Én fogtam a bringát és jó messzire elhajítottam a kert végébe, és olyanokat gondoltam amilyen megnyilvánulásoknak itt tanúi lehettünk. Én is akkor olyan olyasmiket gondoltam, hogy többet nem fogok bringázni. Persze, végül elmentem másik kereket, féket venni. Vagy 5 boltot jártam végig Budapesten Csepeltől az Őrs vezér térig, mert egyik helyen volt kulső gumi, belső nem, másik helyen csak kerék, racsnis fogaskoszorú meg csak az Örs vezér téren. (naná, hogy tudta a tolvaj, hogy miért jobb inkább lopni, minden meg van egyben, utána járás nélkül. Ja, és valami 5e Ft-ba került akkor a cucc és valami bruttó 12e volt a fizum)
Ugyanakkor tanultam jogot is, minek során hangsúlyozták, az, hogy kinek mi fontos, és mi súlyos, az nagyon személyhez kötött. Ha nyugdíjas János bácsinak ellopják a TV-jét, az lehet olyan súlyos, mint gazdag ifjoncnak a Ferrarijának az ellopása. Tehát, lehet, hogy egy poszt törlése okozhat akkora traumát, ami kihoz ilyen megnyilvánulásokat. Nem vagyunk egyformák. Nekem is töröltek posztomat, de nem érdekelt annyira a dolog, biztos megvolt az oka, biztos bölcs döntés volt. Tudom, nem semmi egy ilyen felület fenntartása, szerver biztosítása, meg a munka ami vele jár, és az, hogy én ide írkálhatok, oszthatom az észt, az egy lehetőség, egy ajéndék, nem pedig alapvető jog, amihez foggal körmmel ragaszkodhatnék. De lehet, hogy valakinek ez jelenti a legnagyobb dolgot az életében, úgy érzi, hogy ez jár, vagy nem tudom. Lehet, hogy ő gondolja jól.
Passz, bocs az offért, csak lököm itt a rizsát.
Mi a gond a linuxmint.hu fórummal, blogokkal?
Beküldte samli -
Értékelés:
Hogy mi a probléma? Az, hogy a tagok egy része az általam kellőképpen utált, de nem mellőzhető facebook felületen egyre inkább domináls stílust átviszi egyéb fórumokba is. Egy megoldást látnék, de kérdés, hogy megléphető-e, mivel az uralkodó közösségek mellett az egyéb fórumok sajnos amúgy is "kihalóban" vannak.
Olyan is volt...
Beküldte Jack -
Értékelés:
Sziasztok! Én eléggé noob endjúzer vagyok, ergo használom évek óta a Mintet, de nagyon nem tudok belemászni, szóval csak anynira megy, amenynire egy windows is. Kértem már párszor itt tanácsot és az én tapasztalatom az, hogy többnyire midnenki segítőklész, de azért tudnék olyan moderátori titulussal rendelkezőt mondani, aki a stílusával párszor kihúzta már a gyufát nálam is. Nem ismerem az egyik fenti komentben említett esetet, mert ritkán járok erre, de nem is lepődök meg bármi is volt. Szóval a baj az, szerintem, hogy van olyan, aki a szakértelme mellé kapott némi pökhendiséget is, és ez utóbbit nem is fél megmutatni. :) De valahol egyébként ezt meg is értem. Senki sem születik Gandhinak, hogy a béke nagykövete is legyen, emberek vagyunk, vagy hibázunk, vagy csak türelmetlenek vagyunk azzal aki hibázik, értetlen, ...vagy hülye. :D
Mi a gond a linuxmint.hu fórummal, blogokkal?
Beküldte kami911 -
Értékelés:
Nem érted?
Beküldte csuhas32 -
Értékelés:
Én már egy ideje nagyon ritkán járok erre és még ritkábban írok ide.
A hozzászólások között vélhetően nagy radilozás volt. Abból ami még így is eljutott hozzám, úgy tűnik, hogy tőlem teljesen függetlenül más is gyakorlatilag ugyanarra panaszkodik, amire évekkel ezelőtt én. Azért azon talán érdemes elgondolkodni ha egymástól független forrásokból ugyanaz az észrevétel érkezik.
Én most így látom a helyzetet:
A moderátornak az volna dolga, hogy az oldal szabályzata valamint a hatályos törvények betartása felett őrködjék, ám itt meglátásom szerint az egyik moderátor nemhogy nem ezt teszi, hanem folytatólagosan épp ő maga vét minősíthetetlen módon ezek ellen, a saját ügyében visszás módon maga jár el, becsületsértő hozzászólásokat enged meg magának.
Mivel ezt évek óta elnézitek, nem tesztek ellene semmit, a helyzet egyre rosszabb irányba halad, egyre durvább dolog szaladnak ki az ujjai közül. Az ezt elszenvedő felhasználóknál természetesen időről-időre elszakad a cérna.
Most lehet, hogy csak azt érzékeled, hogy valami fura hozzászólások jelentek meg az oldalon, de én azon se csodálkoznék ha egyszer egy ilyen eset után valaki beperelné az oldal fenntartóit becsületsértésért vagy miért. Mert a nagyobb felelősség nem is ezé a moderátoré, hiszen ő ennyit tud, hanem az oldal fenntartójáé, azé aki kinevezte, és bár érkezik hozzá panasz, mégis pozicíóban tartja és így aszisztál a tevékenykedéséhez.
Egy moderátornál magasan kellene, hogy legyen a mérce, neki akkor is normális stílusban kellene reagálnia, ha a felhasználónál elgurul a pirula, neki példát kellene mutatnia.
Egy moderátor nem küldhetne be vállalhatatlan hozzászólásokat! Ő a hatalom! Hiába rejtitek utólag, ha a felhasználó már olvasta, a tüske már benne marad.
A moderátornak saját ügyében nem szabad eljárnia, ha vitába keveredik, akkor meg kell kérjen egy másik moderátort, hogy nézze meg az adott hozzászólásokat.
Képzeld magad bele a helyzetbe: Valakivel vitatkozol, ő nem ért veled egyet és elkezdi törölgetni (rejteni) a hozzászólásaidat, a sajátjait viszont bent hagyja. Aránytalan helyzet, nem csoda, ha felmegy az eszköztelen félben a pumpa.
A moderátor ténykedését tehát nem a másik fél vislekedésének fényében, hanem csakis önmagában célszerű vizsgálni.
Te talán látod a rejtett hozzászólásokat is, ha igen, akkor kérlek nézd át a moderátorod írásait és tedd fel magadnak a kérdést, hogy találsz-e olyanokat köztük melyek szerinted is kifogásolhatóak, melyeket nem találtál volna helyénvalónak ha egy másik fórumon a moderátor neked írja azokat. Ha igen, akkor le kellene belőlük vonnod a megfelelő konzekvenciát.
Mit kellene tenni?
Talán kellene helyette egy hozzáértő és pártatlan moderátor, aki semmi mást nem csinál, csak moderál.
Tisztelettel köszönöm, ha elolvastad soraimat, egy pörgős, jó hangulatú fórumot kívánok kedves mindnyájatoknak!
Véleményem.
Beküldte 444tibi -
Értékelés:
Szerintem, ezzel a fórummal nincs úgy amblock semmi baj, de valami mégsem jó, valami hiányzik belőle amit nem tudok nevén nevezni.
Nem a türelem, mert vannak 100-200 komment feletti topikok, vagyis türelmesen magyaráznak a másiknak.
Nem a segítőkészség mert abból sincs hiány.
Hanem valami, amit nem tudom hogyan nevezzek.
És ez a valami amit hiányolok, ez megvan itt 1-2 emberkébe, nem nevesítenék, akiknek az írásait szívesebben olvasom mint esetleg másokét.
Közvetlenség, emberiesség, valamiféle jó humor, valami olyan hogy érzi az ember hogy a másik is ember.
Nem tudom jobben megfogalmazni.
És ez a balhé, nevessetek ki vagy szidjatok, ez egy olyan történés volt ami megmutatott valamit.
Nevezzük spiritusznak, bárminek.
Valami olyasmi ami bár nem kellett volna eddig fajuljon de megmutatta hogy mindenki ember, gyarló, hibázhat.
És ez számomra valamiféle egyenrangú érzést kelt.
Nekem ez a véleményem.
Mi a gond a linuxmint.hu fórummal, blogokkal?
Beküldte bigmanus -
Értékelés:
Én még új vagyok itt, kevesen ismernek, de szerintem nem az idő számít. Nagyon régóta olvasom az oldalt illetve fórumot ettől függetlenül.
Azt kérdezed mi a megoldás... Te fogod eldönteni. Amit szerintem érdemes figyelembe venni, az az, amit már írtak előttem, a Facebookosodás. Mármint stílusban. Ha ezt el szeretnéd kerülni, és miért ne szeretnéd, akkor én vagyis mi mit csináltunk a Facebookon.
Három nagyobb csoport adminja vagyok többedmagammal, csoportonként háromezer fő felett. Ha problémás az eset, azonnal némítom az illetőt és az adminok csoportjába behívjuk megbeszélni a dolgokat. Ha meg tudjuk, mert a tag hajlandó ( esetek többségében igen ) akkor pont. Ha nem hajlandó, normális stílusban ki van téve. A Facebook tudjuk milyen, de így lehet rendet tartani, hogy a csoport szinvonala megmaradjon.
Itt, ráadásul egy nyilt fórumon ez még nehezebb, mert nyitott, bárki számára olvasható. A minősíthetetlenség rontja az amúgy is háttérbe szoruló fórumokat, ez ellen megoldás kell. Mindenkinek gurulhat el a gyógyszere, főleg a mostani időkben, de ne maradjon kint a vita nyiltan.
Nem tudom konkrétan melyik moderátorról van szó, de sejtem. A hozzászólások rejtése illetve törlése lehetőséget kell próbaképpen elvenni tőlük. Ha valakivel probléma van, közösen beszéljétek meg hatszemközt. Ha a tag továbbra is degenerált, akkor lapát. A fórum fontosabb mint egy renegát.
De ez csak az én véleményem, nálunk működik.
Nem érted? Nem érted? Nem érted?
Beküldte zoli62 -
Értékelés:
A törléseket ebben a vitában egyébként én tettem meg, mert minősíthetlen hozzászólások voltak, főleg az egyik fél részéről.
Fórum
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Valamit azért, a személyes említésem és egy másik fórum említése nyomán.
Mert ha már így lett, nekem is jogom van példákat hozni, azaz vitába szállni. És hasonlóan (kicsit) személyeskedni, azaz védeni a csapásokat, olyan módszerrel, ahogy kapom.
Másik fórum: http://ubuntu.hu/node/45020
Ez csak egy enyhébb megjelenés (lesz..rom), amit az ottani admin nem törölt, a kép a bizonyíték. Azonban, ha tovább kutakodik a fentebb említett fórumon a kiváncsi ember, még sokkal durvább kijelentéseket is talál. Nem feladatom megkeresni ezeket. De ott vannak. És szinte minden napra jut legalább egy. Igazából sokkal több.
A törlésekről: a fenti fórumon az admin törölte az egész szálat, amit egy ottani trollal folytattam (tévedés elkerülése végett, nem neki segítettem, úgy gondolta belép, és osztja az észt). A szálban volt tartalmas leírásom is, az is törölve lett. Miért is? Én nem tudom. Az utolsó hozzászólásom ez volt: - Légy szíves, máskor vedd be a gyógyszered! Én azt gondolom, ez egyáltalán nem durva, amikor nem szeretnék tovább beszélgetni valakivel. Ki-ki döntse el. Egész szálat törölni ezért nem érdemes, mondhatni feleleges és bántó (durva). Elfogadtam az admin cselekedetét, nem szóltam utána ezért.
Pár évvel ezelőtt az volt ez elképzelésünk, hogy sok ember kis-kis munkával, együttműködve viszi az oldalt. Én úgy gondolom, ez nagyjából sikerült is. Jönnek az emberek, kérdeznek és segítenek. A fennt említett (linkelt) fórumról is. Legtöbbjük normálisan segít, ahogy szokás és illik. De van, aki a „vérszagra jön”, magyarul csak kötözködik. Szögezzük le, erre semmi szükség.
Tájékoztatás
Eklatáns példája a kötözködőknek keraform fórumtársunk, aki sorozatos gyalázkodásai miatt törölve lett. Mindez természetesen közös megbeszélés után. Keraform - nem tudom ki igazából - a fent említett fórumon anaconda néven van regisztrálva, de mostanában (2020. 12. 20.) vagy egy éve nem aktív. Vissza lehet követni amott. Keraform hozzászólásai - a Drupal motor sajátosságai miatt - itt nem követhetőek vissza, mert a profil törlésével törlődtek azok is. MIvel közös megbeszélés eredményeképpen történt a profiljának törlése, annak indokait, netán a garázdálkodásának bizonyítékai csak ránk, a belső körre tartoznak. Itt fórumon írta le, hogy amott ő anaconda. De nekem is írt például levelet (e-mail), azok nálam megvannak (közölni nem fogom). Fura hangulatban írhatta, mert ember ilyen stílusban nem ír. Előzményről beszélek, nem következményről, mert persze, logikus következménye van a másik ember folyamatos gyalázásának.
Aztán feltűnt tresor fórumtárs. Kezdetben segítőkész volt, majd egy évre eltűnt. Egy év után megjelent, belekötött valakibe. Az az egyetlen hozzászólása lett törölve. Rejtés nem lehetséges mostanság. Aztán engem is megtalált. Szintén folyamatosan gyalázott. Kettő vagy három hozzászólása lett törölve. Volt egy válaszreakcióm (ez egy következmény) az utóbb nyitott blogjára rólam, amit fórumtársam moderált. A fórumtárs valahogy eltűnt, itt nem találom: https://linuxmint.hu/search/node/tresor
Az eltűnésben tevékenyen nem vettem részt, legfeljebb ötletet adhattam, ... ugyanis a fent említett fórumon anaconda adott hírt a tresorral való összeveszésről,mégpedig úgy, hogy neki válaszoltam.
Ki-ki döntse el, de én ebből ezt a következtetést vonom le (én nem lepődöm meg):
keraform = anaconda = tresor
Au egész történet lényege az, hogy a folyamatos és megállás nélküli gyalázás a közösség elveibe ütközik, és amikor egy admin fegyelmezési eszközeinek híján van, akkor ez így fog folytatódni a végtelenségig, a vitát elkezdő személy nem érzi azt, hogy abba kéne hagyni az ide nem való hozzászólásait, és az admin sem tudja rászorítani erre. Mert az van, az adminnak nincsenek megfelelő eszközei... . Vannak kiskapuk, és ezeket az elkövetők nagyon is jó ismerik és ki is használják. Ez így nem működik. Változtatásra van szükség. Az, hogy engem céltáblának néznek, egy dolog, ettől függetlenül nem jó, ami most van.
Az meg, hogy egy másik fórum sokat foglalkozik velünk? De miért? Nincs ott dolog elég? Ezek szerint nincs. Etikai kifogásokat emelnek ottani fórumozók? De milyen alapon? Hiszen, a fenti fotón is látható, erre erkölcsi alapjuk semmi. Akkor? Van néhány fórumozó, aki leginkább hőbörögni jár ide. Személyes sértettség motíválja őket. Igazából az lehet a gond, amott van egy csapat, aki a vérszagra gyűlik, a trollok. Persze, jót vigyorognak... . De rajtuk kívül ki vigyorog? Az égvilágon senki nem vigyorog, a fent említett fórum pár, emberileg elítélhető tagjain kívül. De ..., nem lehet ellenük mit tenni! Mert lehet? Nem! Egész mostanáig meg sem szólaltam, és csak öntik ide egy hete a dolgaikat. Engem ez igazán nem zavar. De megjegyzem, nézzenek magukba, és inkább ott kapirgáljanak ahol vannak. Ott, ahol tényleg durva a helyzet, a fenti kép is mutatja. Mert nem? De! Ilyenekre nincs szükség. Lapátra kéne tenni mindet.
Valahol megértem, hogy az ubuntusokat mindenki utálja, azt hiszik, mindent jobban tudnak mindenkinél. De azt gondolom, a magyarokra értik ezt ... valahol valaki le is írta, a külföldi ubuntusokkal nincsen gond. Most írtam le, a moderáció náluk hogy megy (sehogy, a béka feneke alatt tízezer méterrel), és látjuk az is, hogyan viselkednek tagjaik más fórumon (itt).
Bort iszik és vizet prédikál.
Megint más, hogy olyan helyzet állt elő a folyamatos támadásom miatt lényegében, ami a világon sehol nincs, egyik közösség tagjai nyíltan betámadják a másik közösség egy tagját, és erre nekem nyíltan kell válaszolnom. Csendben maradnom nyilívánvalóan ebben a helyzetben nem érdemes. Már csak azér sem, mert régóta itt vagyok, ezáltal elvárás az, hogy reagáljak a személyemet (is) érintő támadásra. Mást is támadnak, nem tetszik a képe, de ő nem tudom, melyik admin lehet... .
Ami a lényeg, bármi is történjen, a támadások nem fejeződnek be. Fennálltak folyamatosan, csak a kívülálló nem látta. Jó, a bármi is történjen az erős ... lehet változtatni. A facebookosodás is kísért vagy három éve. Nem tudjuk megoldani. Ilyen facebookosodás semmiképpen nem jó.
Törölgetések: kettő ember profilja lett törölve a fórumon a fennállásunk óta. Azokon kívül, akik Vigara-t szerettek volna itt eladni. Ez nem sok. Az egyik keraform. A hozzászólás törlések el vannak magyarázva, ha kéri a fekhasználó. Volt tresornak egy olyan blogja, hogy átírtam a címet. Ezt nem tudom megtenni, ugyanis nincs jogom ehhez ..., különben szükség lenne rá, mert a helyesírási hibákat javítanám.
És én nem egy vagyok érzékeny ember. Nem fogok védekezni, amit gondolok, most leírtam. Hibáimat belátom, ha meg tudnak győzni ésszérvekkel, hogy hibáztam. A konfliktusokat is kerülöm, de ha téves útra vezetik a kérdezőt, akkor szólok hozzászólásban. Ha a válasz erre az, hogy „te hülye”, akkor azt a hozzászólást természetesen törlöm.
Megalapozatlan állításokról van szó egyfolytában, kérem. Csak leszögezem. Nincs baj, csak ez sem ide való!
A helyzet:
-- az admin eszközök semmire nem jók,
-- admin feladatokat jelen lehetőségekkel nem lehet ellátni,
-- adminisztrálásra a fórumnak mindenképpen szüksége van, anélkül nem maradhat.
Moderáció
Beküldte kimarite -
Értékelés:
A témához közvetlen nem kapcsolódó hozzászólásokat töröltem.
Alapul véve:
Amennyiben a felhasználóknak személyes vitája támad egymással, azt kérjük privát üzenetben beszéljétek meg és ne a fórumot használjátok ilyen célból.
https://linuxmint.hu/kozosseg/szabalyzat
Tehát, ahol személyes említés lett téve, az lett törölve.
A törlés előtt a hozzászólások elmentésre kerültek általam ODT formátumban. Azaz mentve lettek.
Mivel az új Drupal motor „túl jól” működik, az fenti válaszok törlésekor két egyéb válasz törlődött, gyenesé, és Bendegúz reakciója. Ezeket nem mentettem el. Igaz, ezekben is személyes megemlítésre került sor (az egyik pozitív, a másik negatív), de alapvetően nem volt szándékom törölni (habár, vélhetően töröltem volna mindkettőt). Ők tudják, miről van szó.
Moderáció Moderáció
Beküldte csuhas32 -
Értékelés:
Csak a szokásos. Saját ügyében részlehajlóan jár el, és ti nem tesztek semmit.
https://i.imgur.com/PQFvoeC.png
Moderáció
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Tekintettel arra, hogy a szabályzat szerint sem itt kéne személyes véleményed közölni, ezt a hozzászólás dömpingedet már eniatt abba kéne hagyni.
Moderáció
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Moderáció
Beküldte kimarite -
Értékelés:
En mar vegkepp nem ertek semmit
Beküldte 444tibi -
Értékelés:
1 anyazas vagy csunya szo nem volt es megint ki lett gyomlalva a fel topik.
Miert..?
Bármi további észrevétel van,
Beküldte kami911 -
Értékelés:
Bármi további észrevétel van, kérem, hogy jelezzétek - a lehetséges megoldási javaslattal együtt :) Köszönöm!
Nehézségeink vannak!
Beküldte totya3 -
Értékelés:
Kedves Kami!
Nehéz úgy kommunikálni, hogy egy bizonyos törlő algoritmus gondoskodik arról, hogy ne jelenhessenek meg bizonyos hozzászólások, megoldási javaslatok. Az enyém is törölve lett, de így jártak más fórumtagok is. Nézd meg a feletted lévő hozzászólást. Azt szeretném javasolni, hogy adj meg egy e-mail címet (ami nálad végződik) és amit az ’’algoritmus’’ nem tud befolyásolni. Ha a hozzászólásom megjelenhet, és itt is maradhat az oldalon, akkor van remény. Én a csodában is hiszek főleg karácsonykor. Mit gondolsz?
Nehézségeink vannak!
Beküldte kami911 -
Értékelés:
https://linuxmint.hu/kapcsolat oldalon is meg tudjátok adni az űrlapon keresztül.
Nehézségeink vannak!
Beküldte kami911 -
Értékelés:
Személyes érintettség címén
Beküldte keraform 2.0 -
Értékelés:
Sziasztok!
Valamikor keraform néven tagja voltam ennek a fórumnak.
És anaconda néven tagja vagyok az ubuntu.hu oldalnak.
Kimarite ezt többször ”nehezményezte”, azt sugallva, hogy ez valami csúnya dolog.
Pedig ennek csak az volt az oka, hogy amikor ide regisztráltam, akkor azt az új e-mail címről tettem meg, és fogalmam sem volt, hogy ez valakinek majd nem fog tetszeni.
Ha tudtam volna, nem tettem volna ilyet. :(
Amikor név szerint említve lettem, újra regisztráltam keraform 2.0 néven.
Éppen egy nappal előtte kaptam erre biztatást, de nem azért regisztráltam, hogy újra aktív tagja legyek a fórumnak.
Ez addig biztosan nem fog megtörténni, amíg kimarite moderátor lehet a fórumon.
Egyetlen dolog miatt regisztráltam, hogy hozzászóljak ehhez a témához, és helyretegyek néhány állítást.
Ami az alábbi egyenletet illeti, az bizony csak részben igaz!
keraform = anaconda = tresor
Ebből annyi igaz, hogy keraform = anaconda
illetve most már az is, hogy keraform = keraform 2.0 = anaconda
Vagyis tresor nem én vagyok. Persze bizonyítani nem tudom. :(
Ezt csak azért tartottam fontosnak megjegyezni, mert tartok tőle, hogy ő nem fogja ezt megcáfolni. De hiába is tenné, ha kimarit szerint tresor is én vagyok.
Hiszen ha két felhasználónevem van a két fórumon, akkor biztosan van harmadik is.
Amúgy éppen kimarite volt az, aki nekem elmondta, hogy több felhasználónévvel is regisztrált az oldalon.
Akkor még az is lehet, hogy kimarite = tresor!
És akkor érthető lenne az az ocsmány vita, amit magával folytatott.
”A se**bek*rt jóédesanyádat, aminek eredményeként születtél te vén sz*rcsimbók.”
Ha valaki nem olvasta volna azt a vitát, a fenti mondatot nem tresor, hanem kimarite jegyzi.
Ha ezt saját magának írta, akkor ezen nem szabad fennakadni. Akkor ez csak önismeret.
Persze az eredeti bejegyzésben nem csillagok szerepeltek.
Ez egyébként a helyesírási képességeit is jól szemlélteti.
A másik dolog, amire reagálni szeretnék, az egy téves állítás, ami kétszer is ”elhangzik” kimarite tollából.
Az, hogy ”közös megbeszélés eredményeképpen történt a profiljának törlése”.
Ez úgy hangzik, mintha közös megegyezéssel történt volna.
De ez kimarite nagyon is egyoldalú döntése volt.
Lehet, hogy valakikkel megbeszélte, de velem biztosan nem.
Az e-mail levelezésünk nekem is megvan, de azt hiszem csodálkoznátok, ha idéznék belőle.
Ezek sokáig kifejezetten baráti hangulatú levelek voltak.
A legtöbb, amit neki írtam úgy kezdődik, hogy ”Szia Imre!”, és úgy végződik, hogy ”Üdv, István”
De megvannak azok a levelezések is, amiket nem vele, hanem a közösség egyik ”vezetőjével” folytattam az ő túlkapásairól.
Azokban a levelekben nagyon sok példát írtam, linkeltem. Nekem tehát megvannak a bizonyítékaim. Az akinek írtam akkor elolvashatta, és valószínűnek tartom, hogy el is olvasta, hiszen válaszolt nekem.
Ami a sorozatos gyalázkodásaimat illeti, ami miatt törölve lettem, az vita tárgya lehetne.
Biztos vannak itt, akik emlékeznek rájuk.
De nem akarok erről vitát kezdeni, mert nem akarok sokáig itt maradni.
És mivel törölve lettek a hozzászólásaim, közvetlen bizonyítékot nem tudok linkelni.
De azért tehetek valamit.
Kicsit lerövidítve idemásolok egy részt, egy e-mailből, amit a már említett vezetőnek küldtem.
A levelem 2018.11.12-én íródott, és a tárgya ez volt:
Linux Mint Magyar Közösség elhagyása
Megkérdezte tőlem, hogy mi a problémám. Íme a válaszom egy részlete:
Nem érdekes, hosszú lenne elmesélni, és nincs hozzá kedvem. Ez a mostani amúgy is csak az utolsó csepp volt.
Néhány hónapja már összevesztünk egyszer, egy-két hónapig nem is nagyon írtam a fórumba.
De amikor írtam is, az ő észrevételeire szándékosan nem válaszoltam. Nem akartam veszekedni vele.
De tegnap kérdezett tőlem valamit,(a Xubuntuval kapcsolatban) így válaszoltam neki. Félreértette. Elmagyaráztam, azt sem értette.
Közben gunyoros megjegyzéseket tett arra, hogy én nem értem.... Elegem lett.
Nem fogok egy idiótával állandóan vitatkozni.
De annyit elmondok, hogy 64 éves leszek márciusban, - akkor megyek nyugdíjba.
Nekem egy ilyen faragatlan, tanulatlan alak ne írja azt a fórumon, hogy
"...Addig ne is szólj hozzá sehol, amíg ott nem válaszolsz. Köszönöm. Csókolom!
(Ui.: remélem, kettőig el tudsz számolni. Ne sértődj meg, csak két dolgot is írtam most. Puszi!)"
"Csak két dolgot is írtam most" Ez valami Google fordító? Mert értelmes ember így nem beszél.
De persze nem az a gond vele, hogy nem tud magyarul fogalmazni, hanem az, hogy pofátlan.
"Csókolom!" ?
"Puszi!" ?
Normális ez az ember?
És gerinctelen. Olyat nem találsz sehol az oldalon, hogy elismeri a hibáját, tévedését.
De nem csak velem pofátlan, van két kb. velem egykorú fórumtárs, ….
Velük is rendszeresen minősíthetetlen hangnemben "beszél".
A kérdés így szólt:
A dmesg hol van? Az micsoda?
Kimarite válasza ez volt:
A bal fülem mögött van, de most sapka is van a fejemen, így nem látod. Egy olyan izéke, azaz valami.
Ha nem tudnád, gondolnád, hogy ő a moderátor? Amíg ez így lesz, én egyetlen sort sem fogok írni többet a fórumon.
Üdv, István. [keraform]
Ma már nem látom itt azt a két említett fórumtársunkat sem.
Valószínűleg azért, mert megelégelték, hogy éppen a moderátor az, aki pofátlanul beszél velük.
De az is lehet, hogy az a két fórumtárs is én voltam. Meg az összes többi, akivel kimarite valaha vitázott. Hiszen ő egy angyal.
Egy másik levelemben ezt írtam:
”Kimarite nem moderálja a Fórumot, hanem uralni akarja. Nincs olyan, hogy ketten veszekszenek az oldalon, és ő mint moderátor közbelép. Mindig ő az egyik résztvevő az elfajuló vitákban. Vagyis ő az okozója! Őt kellene moderálni!”
Ha elveszik tőle a moderátori jogot, azonnal a századrészére fog csökkenni a viták, veszekedések száma.
Vagy ha nem, akkor ki fog derülni, hogy a legtöbb ocsmány hozzászólást kimarite írja a fórumba.
Egy próbát megérne. Ezt már korábban is javasoltam.
Egy modortalan alak ne moderálhasson.
Nekem egyszer azt írta, hogy ha egy kocsmában találkoznánk, úgy elverne, hogy nem érnék ki a mosdóba.
Túl azon, hogy ennek semmi értelme, rávilágít arra, hogy honnan írja ő a hozzászólásait.
Érthetővé válik, hogy honnan szedi ezt a kocsmai stílust.
Az biztos, hogy velem soha nem fog kocsmában találkozni.
Elég visszataszító dolog, hogy kimarite folyamatos gyalázkodásról ír, meg arról, hogy mindent törölt.
Vagyis csak az ő szavai maradtak fent.
Ez súlyos jellemhibára utal.
Egy idő után a vitáink másolatát elmentettem, arra számítva, hogy ha törli, nekem meglegyenek.
De nem fogok belőlük idézni, mert nem tudom bizonyítani a valódiságukat.
Ez a különbség köztem, és kimarite között. Neki sohasem jelentett gondot, ha valótlanságot állított.
Tudom, ez is egy állítás, de én ezt bizonyítani tudom.
És ha esetleg kimarite szeretné, akkor ideborítom az egész szarkupacot, azokat amiket ő nekem írt az idők folyamán.
Legfeljebb nem tudom bizonyítani.
Mert az a levélrészlet, amit idemásoltam, csak a jéghegy csúcsa volt.
Ezt a hozzászólást nem kimarite részére írtam, és nem vagyok kíváncsi az ő esetleges válaszára.
Amúgy lementettem a ”Honlap működése” című bejegyzést, ahol kimarite, és tresor minősíthetetlen, ocsmány, kocsmai stílusú vitája olvasható.
Ha igény mutatkozik rá szívesen elküldöm bárkinek e-mailben.
Üdv mindenki másnak!
Kellemes Ünnepeket!
Személyes érintettség címén
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Ez úgy hangzik, mintha közös megegyezéssel történt volna.
De ez kimarite nagyon is egyoldalú döntése volt.
Lehet, hogy valakikkel megbeszélte, de velem biztosan nem.
Akivek kellett, megbeszéltem :D. Társalgást most sem kezdeményezek, és nem folytatok (hosszú távon).
Nekem például elegendő bizonyíték, arra, hogy nem én töröltelek, hogy
-- sosem tudtam profilt törölni, sosem volt erre jogosultságom. :D
Ezt a tényt a levelezőpartnered nem árulta el? Elég nagy baj. Akkor emberszámba vett? Nem.
Cirkuszi látványosságnak is rossz, amit te itt művelsz (például most).
A közösség aktivistái
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Javítandó lenne az, hogy balazs, Blurey, ikszman, kimarite, Tomi37 bármiben is részt vesz, ami itt fel van sorolva: https://linuxmint.hu/kapcsolat
Ugyanis egyikük személye sem aktuális jó ideje (3-5 éve kb.) egyik pozició tekintetében sem.
Törölni kéne őket a felsorolásból, így engem is (nem töltök be semmilyen pozíciót).
Köszönöm a figyelmet.
Személyes érintettség címén
Beküldte kimarite -
Értékelés:
És azt is tegyük hozzá a tényleg most már gyalázatos, cirkuszi látványosságnak is kevés monológ ezen részéhez, hogy az állítás valóban igaz, de a „Szia Imre” és az „Üdv István” közötti mondatok gyakorlatlag aluról sem ütötték meg a kocsmai verekedés előtti hangulat szintjét. Ilyen levele sok volt keraformnak, de mindegyik ugyanolyan színvonaltalan. És erre írtam egyszer - a fórumon - egy hasonló megfogalmazású választ, ami gyakorlatilag durva vagy csúnya szavakat egyáltalán nem tartalmazott, de ironikus tartalmat igen, azt bőven (humornak hívják ezt). És én is szépen megszólítottam, és szépen elköszöntem. Mondván, lehet a be- és elköszönés szép, ha a kettő között csak a gyalázkodás, sértegetés, hazudozás megy..
De most tényleg, ez a fórum ennyire, de ennyire teret hagy a hazudozásnak, gyalázkodásnak, ami itt már egy hónapja megy? Igen. Basszus, én fogom feljelenteni ez az István nevű fórumozót becsületsértésért, az lesz a vége.
És a fórumozó tényleg, de tényleg elköszön így?
Üdv mindenki másnak!
Kellemes Ünnepeket!
Meri Karácsonykor a személyes sérelmeit a világ tudtára adni? Nincs jobb dolga? Nincs. Sosem volt.
Itt látszik, hogyan érti ő a szép megszólítást és elköszönést. Közötte a tartalom megmutatja az „embert”.
A közösség aktivistái
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Ha a profilom esetleg törlésre kerül, fenntartom a jogot a blogjaim mentésére.
Mégpedig azért, mert sokat dolgoztam ezekkel, az én munkám van benne.
Azonban, a mentés után ezek törlését is kérni fogom.
Ha a mostani fejleményeket előre látom, nem ide teszem fel a blogokat elsősorban.
A mentés után átteszem ezeket máshova.
Rengeteget gondolkodtam azon,
Beküldte Koppány -
Értékelés:
Rengeteget gondolkodtam azon, hogy beleszóljak-e ebbe a dologba. Nem vagyok túl régen itt, viszont azt azért kijelenthetem, hogy a vitában érintett személyek, ha visszamegyünk sok sok oldallal, rengeteget adtak hozzá, tettek ezért a közösségért. Mivel sok sérelem, szóváltás volt lehetetlen ebben bárki igazát is ecsetelni, hiszen minden a szemszögek kérdése. Egyszerűen azért, mert mindenki hibázott és fog is. Mint,ahogy én is más is hibázott és fog is még sokszor, emberek vagyunk! Én személy szerint őszintén sajnálnám, ha bárki is távozna innen... Kami-t illetően: Ő ebbe még is hogyan tudna bármit is érdemben lépni? Ezt nem lehet tőle elvárni, kötve hiszem, hogy bárki is most a helyében lenne.
Urak! Nem volna lehetséges az, hogy előről kezdjük és arra koncentráljunk amiért itt vagyunk; a Linux! Én tudom, hogy nem lesztek a legjobb cimborák, de ha régen tudtatok együtt dolgozni, működni, akkor talán ez újra sikerülhetne, kellő tisztelettel. A sértetteknek tudom, hogy marad egy tüske, de egy sajnálom, ne haragudj nagyon sokat tud tenni. Gondoljatok bele hány éve vagytok itt, és akárhogyis mindennapi kapcsolatban voltatok/vagytok/lesztek! Én őszintén remélem, hogy a jövőben mindannyiótokról hallani fogok még itt a fórumon! Sosem késő előről, újra kezdeni, megbocsátani sem nehéz... Ez egy remek közösség, aminek Ti is a tagjai vagytok! Nehéz, de engedjétek el a múltbéli sérelmeket és legyen egy tiszta lap!
keraform semmit nem tett hozzá a fórumhoz!
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Anaconda egy éve inaktív, nemrég aktivizálódott (leítam, miért).
Egyiknek sem lehet hinni. Egyetlen tettük, hogy engem támadnak folyamatosan. Bizonyára normális ez, de mégis, nekem azért erős kétségeim vannak :), és erősen fontolgatom a rendőrségi feljelentést is!
Tresor kezdetben segített, aztán keraform/anaconda stílusában mindenkibe beleállt, belém is, de nemcsak belém.
Kamu, troll emberek mind, és ennek a fórumnak (vezetésnek) úgy tűnik, most ez jó...
Kellő tisztelettel (ami nincs)? - sok sikert az új moderátornak!
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Bah! Sosem tudtunk együtt dolgozni. Ezek a félkegyelműek senkivel nem tudtak együtt „dolgozni”. Nevetséges, hogy becsületsértés-szintű dolgokat vágnak egyes emberek főképpen az én fejemhez! Tűrnöm kéne? Nem. Azt, hoyg csak emiatt vannak itt, Ugyanmár, nem! Úgyhogy nem is nevetséges az egész. Az előlről kezdés megvolt korábban, például csuhas32 kapott még egy esélyt, szintén nem tőlem, hanem közös megbeszélés után. Én is azt hiszem, nem gond semmi, hogy előlről lehet kezdeni, lehet békében lenni. De keraform kezdte most újra aztán csuhas32 folytatta. Ez tény (és még tudo dolgokat, amit én is leleveleztem). A többi néma csend... (legalábbis én csendben voltam, azonban nincs gerincem tűrni ezt). És azt kell látni a már említett másik fórum gerjeszti a dolgokat, azt erkölcsüket lehet látni, amik ott dívnak.
Úgyhogy éppen mentem a gépre lefelé a blogjaimat... például.
Egyszerűen azért, mert mindenki hibázott és fog is.
Jó, akkor most leírom, hogy szándékosan kötöttem egyetlen blogban tresorba, hogy kiderüljön, ki ő. Számomra kiderült. Ő folyamatosan gyaláz, és folytatja is majd, mint tresor 2.0 ... valahonnan ismerős nem a 2.0? Máskor soha nem kötöttem bele, nem voltam durva, nem használtam bántó szavakat sem..Ha lenne ilyen, már közölnék. Közölték? Nem. A magánlevelezés más, ott sem én kezdtem, de ott megengedett az, ha a durva válaszra kissé bántón fogalmazok, lényegében akármi lehet egy magánlevélben. Viszont időben abbahagytam. Itt a fórumon vagy más fórumon egyetlen esettől eltekintve, soha nem „szóltam be” egyik sértettnek sem. Van rá bizonyíték? Nincs. Ennyi.
Évekig nem lehet azt hagyni, hogy az ember felmenőit szidja a másik vagy hazigságokat terjesszen róla. Én sem tehetem! És a fórum vezető ide sem néz, lásd már be. Csak akkor, amikor nagy a baj, és akkor sem foglalkoznak az előzménnyel. És nem probléma az sem, hogy miképpen moderálhat az ember, ha nincs arra eszköze (amit korábban leírtam). Na csá (Kellemes Karácsonyt!)
... nekem van ebből a legjobban elegem. Mármint, ha engem csesztetnek, akkor arra válaszolni fogok. Mert nem igazak az állítások.
keraform semmit nem tett hozzá a fórumhoz!
Beküldte Koppány -
Értékelés:
keraform semmit nem tett hozzá a fórumhoz!
Beküldte kimarite -
Értékelés:
És „a” trollt nem kéne etetni. Neked sem. Ha megkérhetlek erre, ne tedd...
keraform semmit nem tett hozzá a fórumhoz!
Beküldte kimarite -
Értékelés:
https://m.nyest.hu/hirek/mint-a-pinty
:) Az a keraform.tért vissza, akit valós hibái miatt, ám közös döntéssel lett kirúgva. Nem én döntöttem, és kirúgni sem tudok senkit. Mit tesz lsten, belémáll, persze közli is, nem is fórumozni jótt. Én nagyon érdekesnek tartom ezt. Mert egy normàlis fórumon egy kirúgott ember visszatérhet, de nyilván azért, hogy jóvátegye korábbi hibáit. És nem másért. Nem is az etikai kódexünk miatt, de emberileg sem.érthető, hogy miért nem kéne most is kirúgni..Azonnal.keraform semmit nem tett hozzá a fórumhoz!
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Csak hogy legyen itt néhány példa a múltamról
Beküldte keraform 2.0 -
Értékelés:
Egy film - két verzió, avagy a képkocka-sebesség, és a film hosszának módosítása.
FPS. Magyar szinkronhang hozzáadása filmhez.
2016. március 29. – 18.56 – anaconda
Ez a blog azért született, és azért lett ilyen idióta a címe, mert amikor az alábbi problémával találkoztam, nem tudtam, hogyan keressek rá a megoldásra. Nem tudtam milyen keresőszavakat használjak. Így talán könnyebben megtalálja az, aki majd erre a problémára keres orvosságot.
Többször futottam már bele abba problémába, hogy egy (48"-os, 122 cm-es képátlójú tévén) egy filmet vagy magyarul nézek meg, de gyenge képminőségben, vagy jó minőségben, de feliratosan. (Esetleg amatőr fordítással, és rengeteg dühítő helyesírási hibával tarkítva.)
Nemrégen megtaláltam a megoldást. Leírom, hátha nem csak én nem tudtam róla.
Adva van az "Óz, a csodák csodája.avi" film 734 MB-os, szinkronos verzió, és a "The.Wizard.Of.Oz.mkv" film 10.2 GB-os verziója.
Bár a két film videó tartalma teljesen megegyezik, a két film játékideje között van 4 perc eltérés. Ezt az okozza, hogy az amerikai verzió 23.976 fps (másodpercenkénti képkocka) "sebességgel" vetíti a filmet, míg a magyar verzióé 25 fps.
(Ezeket az adatokat például a MediaInfo nevű alkalmazással tudhatjuk meg.)
A megoldás az MKVToolNix GUI (mkvtoolnix-gui). Leírom a lépéseket is, hátha valaki más is olyan béna mint én, és nem tudja kapásból.
Megnyitjuk, mind a két filmet: "Add source files", vagy egyszerűen behúzzuk az Input ablakba. Ekkor a "Tracks, chapters, tags and attachments:" ablakban megjelennek az összetevők. A videó-, az audió-, a felirat-, és a fejezetfájlok (chapters). Természetesen a gyengébb minőségű videó elől kivesszük a pipát.
Ha nincs szükségünk a feliratfájlokra, azokat is kihagyhatjuk. Ebben az .mkv fájlban 25 nyelvű felirat van! Ha nem akarunk több nyelvű hangot, akkor az eredeti hangfájlt is kikapcsolhatjuk. Így most a 30 összetevőből csak kettő maradt: az eredeti amerikai videó, és a magyar szinkronhang.
És most jön a lényeg!
Ha egy összetevőre kattintunk, a jobb oldali ablakban megjelennek az opciók.
Az amerikai videó összetevőre kattintva a "Default duration/FPS"-t a lenyíló menüben át kell tenni 25p-re. A magyar hangot nem bántjuk.
És ezzel tulajdonképpen készen is vagyunk!
Ha az eredeti hangot is szeretnénk megtartani, akkor arra a sorra állva a jobb oldalon ezt kell beállítanunk: "Stretch by": 23.976/25.000
Ezzel éppen annyira "lassítjuk le", amennyire kell.
Alul az "Output file" adatait módosíthatjuk, majd csatt a "Start muxing" gombra.
Még néhány megjegyzés:
A felirat- és hangfájl esetén ki lehet választani, hogy alapértelmezett legyen-e, azokkal induljon a lejátszás: "Default track flag:" yes
A felirat- és hangfájl esetén "Track name" ablakban megadhatunk egy nevet, pld. magyar. Ellenkező esetben pld. az Smplayer az eredeti "eng" mellett a magyart "und"-ként azonosítja.
A 10 GB-os film átalakítása 3 perc 38 másodpercig tartott.
Természetesen a program segítségével még egy csomó más tulajdonsága is módosítható a filmeknek.
Csak hogy legyen itt néhány példa a múltamról
Beküldte keraform 2.0 -
Értékelés:
Több operációs rendszerhez ugyanaz a Firefox, és ugyanaz a Thunderbird profil
2016. július 4. – 19.30 – anaconda
Ez a leírás azoknak szól, akiknek több Linux disztribúció, vagy verzió is telepítve a gépén, és mindkét OS alatt a Firefoxot, és/vagy a Thunderbird-öt használják.
A második OS telepítése után azzal szembesül az ember, hogy jó lenne, ha a FF-ot TB-öt nem kellene újra beállítani, a könyvjelzőket, leveleket importálni, a telepített kiegészítőket ismét telepíteni.
Néhány napja egy válaszban már érintettem ezt a megoldást (http://ubuntu.hu/node/42069), de úgy gondolom, érdemes részletesen is leírni az eljárást.
A TB pop3 postafiók használat esetén, beállítható úgy, hogy a letöltött leveleket törli a szerverről. Ha az OS-1 alatt letölt pld. 5 új levelet, akkor ez az 5 levél ezzel a módszerrel az OS-2 alatt is ott lesz a beérkezett mappában. Én így használom.
A megoldás egyébként hasonló mindkét program esetében.
Az OS-2 elindítjuk a TB-öt, majd bezárjuk. Ekkor létrejön a /home/felh_nevem/.thunderbird mappa, (illetve FF esetén a /home/felh_nevem/.mozilla/firefox mappa), benne egy yyyyyyyy.default mappa.
Mellette egy profiles.ini fájl. Ezt a fájlt a kedvenc editorunkkal megnyitjuk, és az alábbiak szerint módosítjuk:
Az eredeti fájl tartalma:
========================================================
[General]
StartWithLastProfile=1
[Profile0]
Name=default
IsRelative=1
Path=3uxxa7xi.default (Ez a sor a program első indulásakor létrehozott 8 darab karakter)
Default=1
========================================================
Ez a két módosítandó sor:
IsRelative=0
Path=/media/OS-2_felh_nevem/4e7066bf-97be-4d06-bcab-b30428008045/OS-1_felh_nevem/.thunderbird/xxxxxxxx.default
(A baromi hosszú karaktersorozat az OS-1 partíció UUID-je.)
A Path sorban megadjuk az OS-1 TB (vagy FF) xxxxxxxx.default mappa teljes elérési útvonalát.
Ezután az OS-2 yyyyyyy.default mappák akár törölhetőek is.
Ezzel kész is vagyunk. Ha mindent jól írtam, és ha mindent jól csináltál :-) elindítva a TB-öt, (vagy a FF-ot) az OS-2 alól, akkor a megszokott környezetet fogjuk látni.
Csak hogy legyen itt néhány példa a múltamról
Beküldte keraform 2.0 -
Értékelés:
10 perc után elsötétül a monitor filmnézés közben
2013. május 15. – 13.37 – anaconda
Xubuntu 13.04 van telepítve a gépemen.
10 perc után elsötétül a monitor filmnézés közben.
Kikapcsoltam az energiagazdálkodást,
kikapcsoltam a képernyővédőt,
10 perc után elsötétül a monitor filmnézés közben.
Napokon keresztül túrtam a netet megoldás után, minden "megoldást" kipróbáltam,
de csak odáig jutottam, hogy 10 perc után elsötétül a monitor filmnézés közben.
Amit már tudtam, hogy a
xset q
lekérdezi (többek között) a képernyővédő beállításait.
Screen Saver:
prefer blanking: yes allow exposures: yes
timeout: 600 cycle: 600
Vagyis 600 másodpercenként elsötétül a képernyő, de ezt már amúgy is tudtam.
Az xset s off parancs elvben kikapcsolja a képernyővédőt, de nálam nem működött.
Újraindítás után 10 perc után elsötétül a monitor filmnézés közben.
Végül rájöttem a rengeteg eszemmel, hogy ez a parancs csak az aktuális munkamenetre szól,
és valahogy állandóvá kellene tenni.
A megoldások a /etc/X11/xorg.conf fájl manipulálásáról szóltak, csakhogy xubuntuban nincs ilyen fájl.
Végül az egyik oldalon azt olvastam, hogy be kell tenni az automatikusan induló fájlok közé
az xset s off parancsot.
Ezután az xset q parancs képernyővédőre vonatkozó része:
Screen Saver:
prefer blanking: yes allow exposures: yes
timeout: 0 cycle: 600
Ez a megoldás!
keraform semmit nem tett hozzá a fórumhoz! Soha.
Beküldte keraform 2.0 -
Értékelés:
Valóban nem tettem hozzá semmit a fórumhoz.
Ha jól emlékszem 2300 körül voltak a pontjaim.
Írtam néhány blogot, amire mint látható néhányan hivatkoztak is:
grafikus alkalmazás indításakor a sudo kerülendő
Beküldte kimarite - 2018. jún. 06. 22:10
#10 A keraform írt a pkexec témáról blogot nemrég, de ebben a témában, többen is, szintén nemrég írogattunk érdekességeket más topikban. A „sudo” használata a grafikus alkalmazásoknál esetenként olyan következménnyel jár, hogy nem tudsz belépni a rendszer indításkor a Linux Mint rendszerbe, azaz kizárod magad. ;)
A kérdező hozzászólása.
Beküldte aperten - 2019. máj. 03. 08:42
#19
A sudo terminalos programok futtatására való, a grafikus programok ilyen futtatása problémákhoz vezethet.
Grafikus programok emelt jogosultsággal való futtatására a pkexec a kívánatos. (korábbi verziókban a gksu)
Lásd még Keraform blogját:
https://linuxmint.hu/blog/2018/06/gksu-helyett-pkexec-helyett-gksu
keraform és kimarite levelezése
Beküldte keraform 2.0 -
Értékelés:
Csak néhány példa arra, hogy általában a megszólítás, és az elköszönés között is emberi volt a hangnem.
Jun 08 19:29:09 2018
Csak most láttam meg, hogy ha rejtve is, de válaszoltál a rejtett hozzászólásomra, és ha csak részben is, de elismerted, hogy nem volt igazad. (Hogy azt ne írjam, nem mondtál igazat)
A téma ugyanis nem az volt, hogy lehet-e szerkeszteni az fstab fájlt, hanem az, hogy hogyan lehet admin jogot gyakorolni a gksu nélkül.
Az általad favorizált megoldás erre nem alkalmas. Erre mutattam rá, mire azt válaszoltad, hogy te át tudod nevezni az etc mappát. (Ami persze csak egy teszt, az én tesztem, amire szerinted nem volt szükség, és amit azóta sem értek. Csak a te általad elvégzett teszteknek van értelme?)
De a lényeg nem is ez, hanem az, hogy miután kvázi elismerted, hogy jogosan értetlenkedtem, és kérdeztem vissza, hogy át tudod-e nevezni, még mindig rejtve van a hozzászólásunk.
Miért?
Úgyhogy nem változott a véleményem rólad, és az elhatározásom sem.
Üdv. István
Jun 08 2018
Kedves kimarite!
A mai már nem az elő alkalom, hogy akarva, vagy akaratlanul félreértettél, de az biztos, hogy ez az utolsó eset volt.
Ma egy kicsit elegem lett a Fórumozásból.
Régen érzem úgy, hogy te ezt a fórumot annyira a sajátodnak érzed, hogy nem veszed jó néven, ha más is sokat hozzászól. Én a mai naptól nem fogok hozzászólni a fórumon.
**** Itt következett a vitánk leírása ****
További jó Fórumozást, keraform
keraform semmit nem tett hozzá a fórumhoz! Soha. 2
Beküldte keraform 2.0 -
Értékelés:
Kb. ez volt a tartalma:
A Linux Mint 19 kiadástól kezdve nem működik a gksu parancs. Ez a parancs alkalmazások rendszergazdai joggal történő indítását tette lehetővé. Erre néha szükségünk lehet, ha például egy rendszermappába akarunk létrehozni, írni, vagy átnevezni valamit, vagy egy ilyen mappában lévő fájlon kell hasonló műveletet végrehajtanunk. Ilyenkor a Fájlkezelőt kell emelt szintű jogosultsággal indítani.
Például a gksu nemo, gksu caja, vagy a gksu thunar az alapértelmezett Fájlkezelőt indította így. Ez a továbbiakban nem működik.
A gksu parancsot a továbbiakban a pkexec váltja fel, de sajnos nem a logikus pkexec nemo módon.
A probléma megoldására több megoldás is létezik. Az itt bemutatott módszerek nem bonyolultak, de azért körültekintően kell eljárni.
Nyissunk egy terminált.
Másoljuk ki a rendszerünknek megfelelő sort. Tehát csak az egyiket!
Ha valaki nem tudja melyik kell, a Fájlkezelő > Súgó > Névjegy segíteni fog
pkexec env DISPLAY=$DISPLAY XAUTHORITY=$XAUTHORITY nemo
pkexec env DISPLAY=$DISPLAY XAUTHORITY=$XAUTHORITY caja
pkexec env DISPLAY=$DISPLAY XAUTHORITY=$XAUTHORITY thunar
lépjünk át a terminál ablakba, kattintsunk bele jobb gombbal, és válasszuk a Beillesztés opciót, majd nyomjuk meg az Enter billentyűt. Hagyjuk nyitva a Terminált.
Ekkor megnyílik a Fájlkezelő egy színes, figyelmeztető csík kiséretében, ami jelzi az emelt szintű jogosultságot.
Figyelem! Ilyenkor szinte bármit törölhetünk, vagy elronthatunk. Csak akkor végezzünk el bármilyen műveletet, ha biztosak vagyunk a dolgunkban!
Ezzel csak egy baj van. Amit most látunk, hogy Saját mappa, az nem igaz. Az nem a mi saját mappánk, hanem a Rendszergazdié.
Bár a Saját mappához általában nem kell emelt szintű jogosultság, de azért csak navigáljunk el oda.
Fájlrendszer > home > Felhasználónevünk
A fenti problémára létezik egy sokkal egyszerűbb módszer is. Zárjuk be a Fájlkezelőt, vagy a Terminálban nyomjuk le egyszerre a CTrl+C billentyűket.
Nyissuk meg a fájlkezelőt, Kattintsunk bal oldalon a Fájlrendszerre, majd jobb gombbal a kívánt mappára, és válasszuk a Megnyitás rendszergazdaként opciót. Innentől újra emelt szintű jogosultsággal ruháztuk fel a Fájlkezelőt, és nem használtuk a terminált, és a pkexec parancsot.
A másik gyakori eset, amikor a jegyzetkezelőt szoktuk gksu paranccsal indítani. Erre például az fstab állomány szerkesztésekor van szükség.
Írjuk be Terminálba a megfelelő sort. Itt is segít a jegyzetkezelő > Súgó > Névjegy.
pkexec env DISPLAY=$DISPLAY XAUTHORITY=$XAUTHORITY xed
pkexec env DISPLAY=$DISPLAY XAUTHORITY=$XAUTHORITY gedit
pkexec env DISPLAY=$DISPLAY XAUTHORITY=$XAUTHORITY mousepad
pkexec env DISPLAY=$DISPLAY XAUTHORITY=$XAUTHORITY leafpad
A megfelelő utasítás az alapértelmezett Jegyzetkezelőt indítja emelt szintű jogosultsággal.
Ha például az fstab állományt szeretnénk szerkeszteni, azt most egyszerűen megtehetjük, ha a Fájl > Megnyitás után elnavigálunk az etc mappába.
Persze erre is van egyszerűbb megoldás, ami megegyezik az előzővel.
Nyissuk meg a fájlkezelőt, Kattintsunk bal oldalon a Fájlrendszerre, majd jobb gombbal az etc mappára, és válasszuk a Megnyitás rendszergazdaként opciót.
Eddig már a megoldottuk a két leggyakoribb rendszergazda jogosultságot igénylő művelet végrehajtását a gksu, és apkexec parancsok nélkül.
De, ha valakinek mégis az lenne szimpatikus, hogy a jegyzetkezelőt tudja emelt szintű jogosultsággal indítani, arra is van lehetőség.
keraform semmit nem tett hozzá a fórumhoz! Soha. 2
Beküldte keraform 2.0 -
Értékelés:
A Firefox profilmappa rejtelmei
Beküldte keraform - 2017. nov. 01. 20:42
Ez a leírás a Firefox webböngésző, és a Thunderbird levelezőprogram profilmappa néhány sajátosságát mutatja be. A leírás a Firefoxról szól, de a Thunderbird is hasonló megoldást használ. A különbségeket külön jelzem majd. A leírás kezdőknek szól, az itt leírtakhoz nem kell terminált használni, és rendszerfájlokat buherálni.
A következő három témakör kerül bemutatásra:
● Új Firefox profil készítése tesztelési célból
● A profilmappa másik partícióra költöztetése
● Több operációs rendszerhez ugyanaz a Firefox, és ugyanaz a Thunderbird profil használata
Néhány alapvető fogalom tisztázása:
A Firefox egy úgynevezett profilmappában tárolja a felhasználó által végzett beállítási módosításokat, könyvjelzőket, a sütiket, a telepített kiegészítőket, és a mentett jelszavakat. A Thunderbird ezen kívül a felhasználó letöltött, és elküldött leveleit is itt tárolja.
A Firefox eltávolítása után, ezek a profilmappák megmaradnak, és a Firefox újratelepítése után automatikusan felhasználásra kerülnek. Megtartva ezzel a korábbi kiegészítőket, beállításokat, könyvjelzőket, stb.
Sőt, ha a profilmappák nem az alapértelmezett helyen vannak, hanem mondjuk egy Adattár nevű külön partíción, akkor az operációs rendszer újratelepítése után is a régi Firefoxunkat láthatjuk viszont. De ehhez módosítani kell a profiles.ini fájlt. (Lásd később)
Ez azért jó megoldás, hiszen a Firefox újbóli beállítgatása, a kedvenc kiegészítők újratelepítése, könyvjelzők importálása jóval több időbe telik mint a Linux újratelepítése. Alternatív megoldás, ha a profilmappát (mappákat, mert ne feledjük a Thunderbird-öt sem) újratelepítés előtt elmentjük mondjuk egy pendrive-ra.
A Firefox böngésző ”két részből” áll. Egyrészt van maga a program, ez a telepítéskor kerül a lemezünkre, és a felhasználók számától függően van egy, vagy több profilmappa, amelynek neve a Firefox első indításakor generált véletlen karaktersorozat, és a felhasználó Saját mappájában található.
A formátuma: xxxxxxxx.default (az x-ek nyolc alfanumerikus karaktert -betűt, és számot- jelölnek)
Ha például egy számítógépet egy kati és egy pali nevű felhasználó közösen használ, akkor a profil mappák helye:
Természetesen ilyenkor az x-ek más-más karaktersorozatot jelölnek.
A .mozilla egy rejtett mappa. A rejtett mappák láthatósága ki-, és bekapcsolható a Ctrl+H billentyűk ismételt lenyomásával, vagy a Fájlkezelő > Nézet > Rejtett fájlok megjelenítése jelölőnégyzet segítségével.
Ha egy gépet több felhasználó használ, akkor mindannyian ugyanazt a Firefox telepítést használják. A Firefox indulásakor a bejelentkezett felhasználó beállításai töltődnek be a profilmappája adatai felhasználásával.
Ez lehetőséget teremt egy egyszerű hibakeresésre: ha a hiba csak az egyik felhasználónál jelentkezik, akkor biztosan nem a Firefox telepítéssel van baj, és nem érdemes azt újratelepíteni. Amúgy sem jellemző, hogy az újratelepítés megoldja a felmerült problémákat.
Ha valaki csak egyedül használja a gépét, akkor is élhet ezzel a lehetőséggel, ha létrehoz egy másik felhasználót a gépén. Vagy ha ezt nem akarja, akkor készíttethet a Firefoxszal egy másik felhasználói profilt.
Új Firefox profil készítése tesztelési célból
Tehát, ahogy már írtam, a Firefox minden felhasználó esetén, az első indításkor létrehozza a profilmappát, a
mappát. Ez a profilmappa alapértelmezett helye. (útvonala) A Thunderbird a
mappát hozza létre. Az xxxxxxxx.default mappa mellett mindkét esetben van még egy fontos fájl, a már említett profiles.ini nevű, amit bármelyik szövegszerkesztővel megnyithatunk, és szerkeszthetünk, majd elmenthetünk.
A Firefox elindulásakor ebből a profiles.ini fájlból tudja, hogy hol, és milyen néven található a profilmappa.
Ha nem talál profiles.ini fájlt, vagy abban elérési útvonalat, készít egy újat, egy új xxxxxxxx.default mappát, vagyis egy új profilt. A meglévő profiles.ini fájlban lévő Path utáni rész a profilmappa helyét jelöli. (A ”Path” magyarul elérési út, vagy elérési útvonal) Ha az itt jelölt helyen nincs profilmappa, vagy a Firefox nem fér hozzá, a ”Your Firefox profile cannot be loaded. It may be missing or inaccessible.” hibaüzenetet kapjuk. Ez például akkor fordulhat elő, ha mondjuk, hibakeresési céllal átneveztük a mappát, vagy ha olyan partíción található, ami jelenleg nincs csatolva.
Ha nem az alapértelmezett helyen lenne a profilmappa, a helyét könnyen meghatározhatjuk, ha a Firefox, (vagy a Thunderbird) eszköztáron lévő három vízszintes vonalkára kattintunk, és kiválasztjuk a Súgót, (kis kérdőjel ikon) majd a Hibakeresési információt. Ugyanezt megtehetjük a Menüsor > Súgó > Hibakeresési információt választva. A bal oldalon válasszuk ki a Profilkönyvtárt, majd a jobb oldali részen a Könyvtár megnyitása után megnyílik a Fájlkezelőben a profilmappa. Nyomjuk meg a Fel gombot a Fájlkezelőben (Ugrás a szülőmappára) majd nyissuk meg a profiles.ini fájlt.
A tartalma így néz ki:
Számunkra ez a két sor az érdekes:
Az IsRelative=1 azt jelenti, hogy a profilmappa helye jelenlegi mappában található.
Ha máshol van, akkor az értéke IsRelative=0. Ha tehát áthelyezzük a mappát a .mozilla mappán kívülre, vagy egy máshol lévő mappát szeretnénk használni, át kell írnunk az értékét 0-ra. (IsRelative=0)
Lépésről, lépésre:
A Firefoxot zárjuk be, majd profiles.ini fájlban a
sort kommenteljük ki. Azaz a sor elé szúrjunk be egy # jelet (Alt Gr+X). Ekkor így fog kinézni:
Ezt a sort most nem érvényes, olyan, mintha kitöröltük volna.
(Hasonló módon megjegyzéseket is írhatunk a sorok között)
Mentsük el a profiles.ini fájlt, de ne zárjuk be az ablakot. Húzzuk ezt az ablakot a képernyő jobb oldalára.
Ezután indítsuk el a Firefoxot. Mivel nem talál útvonalat, készít egy új szűz profilt. Azután zárjuk is be a böngészőt.
Most nyissuk meg újra a profiles.ini fájlt. És az ablakot húzzuk a képernyő bal oldalára. Abban most az új profilmappa bejegyzés található.
Másoljuk ki ebből a Path sort, és illesszük bele az előzőleg nyitva hagyott ”régi” (a jobb oldalon lévő) profiles.ini fájlba az ott lévő Path sor után. (Ezért nem zártuk be)
Ekkor valami ilyen lesz az eredmény:
Most zárjuk be a bal oldalon lévő újonnan létrejött profiles.ini fájlt.
És végül mentsük el a jobb oldalon lévő régi profiles.ini fájlt a beszúrt új sorral. Most az új, szűz profilmappa van érvényben.
Ha vissza akarunk térni az eredeti Firefox beállításokhoz, csak töröljük a # jelet a Path sor elől, és tegyük a másik Path sor elé.
Ha újra tesztelni akarunk, csak kommenteljük ki a megfelelő sort. Ne felejtsük el, ilyenkor menteni kell a fájlt.
Ezzel a módszerrel akár két ”különböző” Firefoxunk is lehet. Egy ”eredeti, nem buherált”, és egy kiegészítőkkel felturbózott.
Érdemes két megjegyzés sort is hozzáfűzni:
Így később könnyebb lesz azonosítani a két profilt. Amelyik sor előtt nincs # jel, az a sor van érvényben.
A profilmappa másik partícióra költöztetése
Tegyük fel, hogy az általában szokásos három partíción (root, swap, home) kívül van egy negyedik, egy Adattár nevű partíció is a lemezen, azon egy Profilok nevű mappában a firefox, és a thunderbird nevű mappa, és ezekbe helyezzük át a meglévő profilmappákat.
Ennek a megoldásnak az az előnye, hogy egy esetleges Linux ”kékhalál” esetén , ha elkerülhetetlenné válik az újratelepítés, vagy egy tervezett újratelepítés után, a megfelelő profiles.ini sorok átírása után máris indítható mindkét program az eredeti ”tartalommal”. Érdemes ebbe a mappába elhelyezni a profiles.ini fájlok másolatát is, és az újratelepítés után azzal felülírni az újonnan létrehozottat, akkor nem kell semmit átírogatni.
Az áthelyezés menete:
Zárjuk be a Firefoxot. (vagy a Thunderbird-öt)
Készítsünk egy Profilok nevű mappát a példa szerinti Adattár nevű partíción. Ebben létrehozunk egy firefox, és egy thunderbird nevű mappát. Ezek lesznek a profilmappa új helyei.
Most másoljuk át a meglévő Firefox profilmappát és a profiles.ini fájlt az új helyre. Ne a kivágás/beillesztés funkciót használjuk, hanem a másolás/beillesztést. Az eredeti helyen lévő profilmappát majd csak a legvégén töröljük, ha minden rendben lezajlott, és egy újraindítás után is minden működik.
A profiles.ini fájl viszont marad a helyén, hiszen a Firefox ott fogja keresni. Viszont át kell írnunk benne a profilmappa helyét a most létrehozottra. (Az átmásolt profiles.ini csak arra kell, hogy ha majd az operációs rendszert újratelepítés után felülírjuk vele az alapértelmezett helyen lévőt.
Hogy ne okozzon keveredést -bennünk-, ezt az átmásolt fájlt akár át is nevezhetjük profiles.ini.bak névre, vagy akár profiles.ini.régi névre)
A profiles.ini fájlban ezt a két sort kell módosítanunk:
Mivel a profilmappa kikerül az alapértelmezett mappából, így az IsRelative értékét át kell írnunk 0-ra.
Az útvanalhoz (Path) meg kell adnunk a profilmappa új helyét.
A két sor tehát (a példa szerinti adatokkal) így fog kinézni:
Megjegyzés:
Ellenőrizzük a fájlkezelőben, hogy az Adattár partíció a /media/felhasználónév alá van csatolva. Az Adattár megnyitásakor a hely beviteli mezőben ennek kell lennie:
Ha nem ezt az útvonalat látjuk, akkor először a következő fejezetben leírtakat kell alkalmazni, és a Lemezek alkalmazás segítségével elő kell állítani ezt az állapotot.
Mentsük el a profiles.ini fájlt. Most vegyünk egy nagy levegőt, és indítsuk el a Firefoxot. Ha mindent jól csináltunk, akkor a Firefox a megszokott kinézettel, beállításokkal stb. fog fogadni. A biztonság kedvéért, majd csak a rendszer újraindítása után töröljük az eredeti profilmappát. (De ha nem hiányzik az a néhány 100 MB-nyi hely, akár meg is maradhat)
Újratelepítés utáni visszaállítás:
Ha megtörtént az operációs rendszer újratelepítése, indítsuk el a Firefoxot, majd zárjuk be. Nem importálunk semmit. A Thunderbird-öt szintén elindítjuk, majd bezárjuk. A Postafiók beállítása, vagy konfigurálása kérdésre: Később és Kilépés.) Ezzel létrejön a
és a
mappa. Benne az alapértelmezett profilmappa, és a profiles.ini fájl. Ezt töröljük, vagy nevezzük át profiles.ini.új névre. Ezután visszamásoljuk ebbe a mappába a /media/felhasználónév/Adattár/Profilok/firefox mappából a profiles.ini.régi nevű fájlt. Majd nevezzük át profiles.ini névre. Ezzel ez lesz az érvényes. Ezzel kész is. Mindkét program az újratelepítés előtti állapotba került. Most már indíthatjuk őket.
Ha ezt a módszert alkalmazzuk, akkor az alábbi érdekes helyzet is előállhat.
Évek óta használom a YouTube Video and Audio Downloader nevű Firefox kiegészítőt, amit (ki tudja mióta) már nem lehet letölteni, és telepíteni, mert törölték. De nálam még működik. Évek óta használom, azóta többször telepítettem újra a rendszeremet váltogatva a különböző Linux disztribúciókat, és nem is vettem észre, hogy a kiegészítő már nem létezik. Bár sohasem frissítek az új operációs rendszerre, hanem mindig tiszta telepítést hajtok végre, ezzel a módszerrel már évek óta haszn
A Firefox profilmappa rejtelmei
Beküldte keraform - 2017. nov. 01. 20:42
Ez a leírás a Firefox webböngésző, és a Thunderbird levelezőprogram profilmappa néhány sajátosságát mutatja be. A leírás a Firefoxról szól, de a Thunderbird is hasonló megoldást használ. A különbségeket külön jelzem majd. A leírás kezdőknek szól, az itt leírtakhoz nem kell terminált használni, és rendszerfájlokat buherálni.
A következő három témakör kerül bemutatásra:
● Új Firefox profil készítése tesztelési célból
● A profilmappa másik partícióra költöztetése
● Több operációs rendszerhez ugyanaz a Firefox, és ugyanaz a Thunderbird profil használata
Néhány alapvető fogalom tisztázása:
A Firefox egy úgynevezett profilmappában tárolja a felhasználó által végzett beállítási módosításokat, könyvjelzőket, a sütiket, a telepített kiegészítőket, és a mentett jelszavakat. A Thunderbird ezen kívül a felhasználó letöltött, és elküldött leveleit is itt tárolja.
A Firefox eltávolítása után, ezek a profilmappák megmaradnak, és a Firefox újratelepítése után automatikusan felhasználásra kerülnek. Megtartva ezzel a korábbi kiegészítőket, beállításokat, könyvjelzőket, stb.
Sőt, ha a profilmappák nem az alapértelmezett helyen vannak, hanem mondjuk egy Adattár nevű külön partíción, akkor az operációs rendszer újratelepítése után is a régi Firefoxunkat láthatjuk viszont. De ehhez módosítani kell a profiles.ini fájlt. (Lásd később)
Ez azért jó megoldás, hiszen a Firefox újbóli beállítgatása, a kedvenc kiegészítők újratelepítése, könyvjelzők importálása jóval több időbe telik mint a Linux újratelepítése. Alternatív megoldás, ha a profilmappát (mappákat, mert ne feledjük a Thunderbird-öt sem) újratelepítés előtt elmentjük mondjuk egy pendrive-ra.
A Firefox böngésző ”két részből” áll. Egyrészt van maga a program, ez a telepítéskor kerül a lemezünkre, és a felhasználók számától függően van egy, vagy több profilmappa, amelynek neve a Firefox első indításakor generált véletlen karaktersorozat, és a felhasználó Saját mappájában található.
A formátuma: xxxxxxxx.default (az x-ek nyolc alfanumerikus karaktert -betűt, és számot- jelölnek)
Ha például egy számítógépet egy kati és egy pali nevű felhasználó közösen használ, akkor a profil mappák helye:
Természetesen ilyenkor az x-ek más-más karaktersorozatot jelölnek.
A .mozilla egy rejtett mappa. A rejtett mappák láthatósága ki-, és bekapcsolható a Ctrl+H billentyűk ismételt lenyomásával, vagy a Fájlkezelő > Nézet > Rejtett fájlok megjelenítése jelölőnégyzet segítségével.
Ha egy gépet több felhasználó használ, akkor mindannyian ugyanazt a Firefox telepítést használják. A Firefox indulásakor a bejelentkezett felhasználó beállításai töltődnek be a profilmappája adatai felhasználásával.
Ez lehetőséget teremt egy egyszerű hibakeresésre: ha a hiba csak az egyik felhasználónál jelentkezik, akkor biztosan nem a Firefox telepítéssel van baj, és nem érdemes azt újratelepíteni. Amúgy sem jellemző, hogy az újratelepítés megoldja a felmerült problémákat.
Ha valaki csak egyedül használja a gépét, akkor is élhet ezzel a lehetőséggel, ha létrehoz egy másik felhasználót a gépén. Vagy ha ezt nem akarja, akkor készíttethet a Firefoxszal egy másik felhasználói profilt.
Új Firefox profil készítése tesztelési célból
Tehát, ahogy már írtam, a Firefox minden felhasználó esetén, az első indításkor létrehozza a profilmappát, a
mappát. Ez a profilmappa alapértelmezett helye. (útvonala) A Thunderbird a
mappát hozza létre. Az xxxxxxxx.default mappa mellett mindkét esetben van még egy fontos fájl, a már említett profiles.ini nevű, amit bármelyik szövegszerkesztővel megnyithatunk, és szerkeszthetünk, majd elmenthetünk.
A Firefox elindulásakor ebből a profiles.ini fájlból tudja, hogy hol, és milyen néven található a profilmappa.
Ha nem talál profiles.ini fájlt, vagy abban elérési útvonalat, készít egy újat, egy új xxxxxxxx.default mappát, vagyis egy új profilt. A meglévő profiles.ini fájlban lévő Path utáni rész a profilmappa helyét jelöli. (A ”Path” magyarul elérési út, vagy elérési útvonal) Ha az itt jelölt helyen nincs profilmappa, vagy a Firefox nem fér hozzá, a ”Your Firefox profile cannot be loaded. It may be missing or inaccessible.” hibaüzenetet kapjuk. Ez például akkor fordulhat elő, ha mondjuk, hibakeresési céllal átneveztük a mappát, vagy ha olyan partíción található, ami jelenleg nincs csatolva.
Ha nem az alapértelmezett helyen lenne a profilmappa, a helyét könnyen meghatározhatjuk, ha a Firefox, (vagy a Thunderbird) eszköztáron lévő három vízszintes vonalkára kattintunk, és kiválasztjuk a Súgót, (kis kérdőjel ikon) majd a Hibakeresési információt. Ugyanezt megtehetjük a Menüsor > Súgó > Hibakeresési információt választva. A bal oldalon válasszuk ki a Profilkönyvtárt, majd a jobb oldali részen a Könyvtár megnyitása után megnyílik a Fájlkezelőben a profilmappa. Nyomjuk meg a Fel gombot a Fájlkezelőben (Ugrás a szülőmappára) majd nyissuk meg a profiles.ini fájlt.
A tartalma így néz ki:
Számunkra ez a két sor az érdekes:
Az IsRelative=1 azt jelenti, hogy a profilmappa helye jelenlegi mappában található.
Ha máshol van, akkor az értéke IsRelative=0. Ha tehát áthelyezzük a mappát a .mozilla mappán kívülre, vagy egy máshol lévő mappát szeretnénk használni, át kell írnunk az értékét 0-ra. (IsRelative=0)
Lépésről, lépésre:
A Firefoxot zárjuk be, majd profiles.ini fájlban a
sort kommenteljük ki. Azaz a sor elé szúrjunk be egy # jelet (Alt Gr+X). Ekkor így fog kinézni:
Ezt a sort most nem érvényes, olyan, mintha kitöröltük volna.
(Hasonló módon megjegyzéseket is írhatunk a sorok között)
Mentsük el a profiles.ini fájlt, de ne zárjuk be az ablakot. Húzzuk ezt az ablakot a képernyő jobb oldalára.
Ezután indítsuk el a Firefoxot. Mivel nem talál útvonalat, készít egy új szűz profilt. Azután zárjuk is be a böngészőt.
Most nyissuk meg újra a profiles.ini fájlt. És az ablakot húzzuk a képernyő bal oldalára. Abban most az új profilmappa bejegyzés található.
Másoljuk ki ebből a Path sort, és illesszük bele az előzőleg nyitva hagyott ”régi” (a jobb oldalon lévő) profiles.ini fájlba az ott lévő Path sor után. (Ezért nem zártuk be)
Ekkor valami ilyen lesz az eredmény:
Most zárjuk be a bal oldalon lévő újonnan létrejött profiles.ini fájlt.
És végül mentsük el a jobb oldalon lévő régi profiles.ini fájlt a beszúrt új sorral. Most az új, szűz profilmappa van érvényben.
Ha vissza akarunk térni az eredeti Firefox beállításokhoz, csak töröljük a # jelet a Path sor elől, és tegyük a másik Path sor elé.
Ha újra tesztelni akarunk, csak kommenteljük ki a megfelelő sort. Ne felejtsük el, ilyenkor menteni kell a fájlt.
Ezzel a módszerrel akár két ”különböző” Firefoxunk is lehet. Egy ”eredeti, nem buherált”, és egy kiegészítőkkel felturbózott.
Érdemes két megjegyzés sort is hozzáfűzni:
Így később könnyebb lesz azonosítani a két profilt. Amelyik sor előtt nincs # jel, az a sor van érvényben.
A profilmappa másik partícióra költöztetése
Tegyük fel, hogy az általában szokásos három partíción (root, swap, home) kívül van egy negyedik, egy Adattár nevű partíció is a lemezen, azon egy Profilok nevű mappában a firefox, és a thunderbird nevű mappa, és ezekbe helyezzük át a meglévő profilmappákat.
Ennek a megoldásnak az az előnye, hogy egy esetleges Linux ”kékhalál” esetén , ha elkerülhetetlenné válik az újratelepítés, vagy egy tervezett újratelepítés után, a megfelelő profiles.ini sorok átírása után máris indítható mindkét program az eredeti ”tartalommal”. Érdemes ebbe a mappába elhelyezni a profiles.ini fájlok másolatát is, és az újratelepítés után azzal felülírni az újonnan létrehozottat, akkor nem kell semmit átírogatni.
Az áthelyezés menete:
Zárjuk be a Firefoxot. (vagy a Thunderbird-öt)
Készítsünk egy Profilok nevű mappát a példa szerinti Adattár nevű partíción. Ebben létrehozunk egy firefox, és egy thunderbird nevű mappát. Ezek lesznek a profilmappa új helyei.
Most másoljuk át a meglévő Firefox profilmappát és a profiles.ini fájlt az új helyre. Ne a kivágás/beillesztés funkciót használjuk, hanem a másolás/beillesztést. Az eredeti helyen lévő profilmappát majd csak a legvégén töröljük, ha minden rendben lezajlott, és egy újraindítás után is minden működik.
A profiles.ini fájl viszont marad a helyén, hiszen a Firefox ott fogja keresni. Viszont át kell írnunk benne a profilmappa helyét a most létrehozottra. (Az átmásolt profiles.ini csak arra kell, hogy ha majd az operációs rendszert újratelepítés után felülírjuk vele az alapértelmezett helyen lévőt.
Hogy ne okozzon keveredést -bennünk-, ezt az átmásolt fájlt akár át is nevezhetjük profiles.ini.bak névre, vagy akár profiles.ini.régi névre)
A profiles.ini fájlban ezt a két sort kell módosítanunk:
Mivel a profilmappa kikerül az alapértelmezett mappából, így az IsRelative értékét át kell írnunk 0-ra.
Az útvanalhoz (Path) meg kell adnunk a profilmappa új helyét.
A két sor tehát (a példa szerinti adatokkal) így fog kinézni:
Megjegyzés:
Ellenőrizzük a fájlkezelőben, hogy az Adattár partíció a /media/felhasználónév alá van csatolva. Az Adattár megnyitásakor a hely beviteli mezőben ennek kell lennie:
Ha nem ezt az útvonalat látjuk, akkor először a következő fejezetben leírtakat kell alkalmazni, és a Lemezek alkalmazás segítségével elő kell állítani ezt az állapotot.
Mentsük el a profiles.ini fájlt. Most vegyünk egy nagy levegőt, és indítsuk el a Firefoxot. Ha mindent jól csináltunk, akkor a Firefox a megszokott kinézettel, beállításokkal stb. fog fogadni. A biztonság kedvéért, majd csak a rendszer újraindítása után töröljük az eredeti profilmappát. (De ha nem hiányzik az a néhány 100 MB-nyi hely, akár meg is maradhat)
Újratelepítés utáni visszaállítás:
Ha megtörtént az operációs rendszer újratelepítése, indítsuk el a Firefoxot, majd zárjuk be. Nem importálunk semmit. A Thunderbird-öt szintén elindítjuk, majd bezárjuk. A Postafiók beállítása, vagy konfigurálása kérdésre: Később és Kilépés.) Ezzel létrejön a
és a
mappa. Benne az alapértelmezett profilmappa, és a profiles.ini fájl. Ezt töröljük, vagy nevezzük át profiles.ini.új névre. Ezután visszamásoljuk ebbe a mappába a /media/felhasználónév/Adattár/Profilok/firefox mappából a profiles.ini.régi nevű fájlt. Majd nevezzük át profiles.ini névre. Ezzel ez lesz az érvényes. Ezzel kész is. Mindkét program az újratelepítés előtti állapotba került. Most már indíthatjuk őket.
Ha ezt a módszert alkalmazzuk, akkor az alábbi érdekes helyzet is előállhat.
Évek óta használom a YouTube Video and Audio Downloader nevű Firefox kiegészítőt, amit (ki tudja mióta) már nem lehet letölteni, és telepíteni, mert törölték. De nálam még működik. Évek óta használom, azóta többször telepítettem újra a rendszeremet váltogatva a különböző Linux disztribúciókat, és nem is vettem észre, hogy a kiegészítő már nem létezik. Bár sohasem frissítek az új operációs rendszerre, hanem mindig tiszta telepítést hajtok végre, ezzel a módszerrel már évek óta használom ugyanazt a Firefox, és Thunderbird profilt, és ugyanazt, a már elérhetetlen kiegészítőt.
Több operációs rendszerhez ugyanaz a Firefox, és ugyanaz a Thunderbird profil használata
(Ezt korábban egy másik fórumon már leírtam)
Ez a leírás azoknak szól, akiknek több Linux disztribúció, vagy verzió is telepítve a gépén.
A második OS telepítése után azzal szembesül az ember, hogy jó lenne, ha a Firefoxot és a Tuntherbird-öt nem kellene újra beállítani, a könyvjelzőket, leveleket importálni, a telepített kiegészítőket ismét telepíteni. Ráadásul ha külön-külön telepített példányokat használunk két rendszeren, akkor s telepítéstől függően (POP3) az egyik alatt elküldött levelek nem fognak látszani a másik rendszer alatt indított Thunderbird-ből. De a levelek letöltése is kaotikus lesz. A Firefox esetén hasonló a helyzet, egy mentett könyvjelző nem lesz meg, ha átváltunk a másik OS-re.
Legyen OS-1 az elsőnek telepített operációs rendszer neve, ahol már egy ideje használjuk a Firefox, és a Thunderbird programokat. Az OS-2 a másodjára telepített, ahol az OS-1 profiljait akarjuk használni. A továbbá feltételezik, hogy az OS-1 rendszeren a profilmappák az alapértelmezett helyen vannak. (Lásd: az Új Firefox profil készítése tesztelési célból részben leírtakat)
A Thunderbird POP3 postafiók használat esetén, beállítható úgy, hogy a letöltött leveleket törli a szerverről. Ha az OS-1 alatt letölt pld. 5 új levelet, akkor ez az 5 levél ezzel a módszerrel az OS-2 alatt is ott lesz a beérkezett mappában. Hiszen ugyanazt a profilt használja mindkét OS.
Az első lépés:
Meg kell határoznunk az OS-1 Home partíció UUID-jét.
A lemez UUID egy egyedi azonosító (Universally Unique IDentifier - Univerzálisan egyedi azonosító) ami a lemez particionálásakor jön létre. Az operációs rendszer ez alapján azonosítja az egyes partíciókat. Ha egy másik operációs rendszerhez tartozó partícióra szeretnénk helyezni a profilmappát, akkor gondoskodnunk kell arról, hogy a mappa fel legyen csatolva, különben az említett két program nem fér hozzá, és nem fogja látni a profilmappákat.
Megjegyzés:
A csatolás azt jelenti, hogy egy partíciót a használata előtt fel kell csatolnunk a rendszerhez.
Egy a gépünkben lévő merevlemez, vagy egy külső meghajtó annak ellenére nem feltétlenül van "csatlakoztatva" a rendszerhez, hogy fizikailag össze vannak kábelezve.
Mindenki előtt ismert dolog, amikor egy USB PenDrive-ot "eltávolítunk" a fájlkezelőben kiadott Leválasztás, vagy Kiadás parancs használatával. Ilyenkor ténylegesen nem távolítottuk el, de a csatolási parancs, illetve a kihúzás, majd ismételt csatlakoztatásig a programok nem férnek hozzá a tárolt adatokhoz.
A csatolás történhet kézzel, vagy a Linux indulásakor automatikusan.
Ha a fájlkezelőben rákattintunk a leválasztott meghajtóra, egy kis forgó ikon jelzi, hogy a rendszer csatolja a meghajtót.
A csatoláskor a rendszer a beállítástól függő helyre fogja csatolni a meghajtót. Arra itt nem akarok kitérni, hogy a különböző helyre csatolt meghajtók jogosultsága különböző, ezért nem mindegy, hogy hová történik a csatolás. Fogadjuk el az itt közölt csatolási beállításokat.
A partíciók automatikus csatolása, (csatlakoztatása) az fstab nevű rendszerfájl szerkesztésével történhet. De mivel az elején megígértem, ezért nem teszünk ilyet. Az automatikus csatolás beállításához ismernünk kell a csatolni kívánt partíció UUID-jét. Az UUID-t többféleképpen is kideríthetjük.
A legtöbb rendszeren megtalálható a Disks, (Lemezek) alkalmazás. Indítsuk el a Menüből.
Amikor hitelesítést kér, adjuk meg a bejelentkezéskor használt jelszavunkat.
Válasszuk ki a bal oldali részből azt a lemezt, majd a jobb oldali részből azt a partíciót, amelyiken az OS-1 Home található. (Ez tehát annak a rendszernek a Home mappája, ahol a már régóta működő Firefoxunk található.)
A jobb oldali részen találjuk a Köteteket (partíciókat). Alattuk van három ikon. Ha fölé visszük az egeret, megtudjuk, melyik mire való.
A Háromszög jelűvel Csatoljuk fel a partíciót, ami ekkor Négyzet formára vált, ekkor ezzel leválaszthatjuk a kijelölt partíciót.
A középső, jel, ami egy Vonal, a partíció Törlésére való, azt ne birizgáljuk!
A harmadik, Fogaskerék a beállításokra való.
Válasszuk ki tehát az OS-1 Home partíciót, és csatoljuk fel. Ellenőrzésképpen nézzük meg a Fájlkezelőben, hogy azt csatoltuk-e fel, amit akartunk. Ekkor legalul, a Tartalom sor végén látszik a csatolás helye:
Az utolsó törtvonal utáni hosszú számsor a partíció UUID-je. (Ha nem ilyesmit látunk, hanem mondjuk ezt: /media/felhasználónév/Adattár, az nem baj, a következő lépésnél majd előkerül az UUID)
Most kattintsunk a fogaskerék ikonra, és ott a Csatolási beállítások lehetőségre. Az Automatikus csatolási beállításokat kapcsoljuk Ki állásba. (Ekkor kifehérednek a szürke mezők)
Az Azonosítás mint sorból kiolvashatjuk az UUID-t. Ha nem az látszik, használjuk a sor végi kis háromszöget, az ablak lenyitásához, és válasszuk ki az UUID= kezdetű lehetőséget.
Jegyezzük fel az UUID-t, erre majd szükségünk lesz. A továbbiakban az UUID helyére a most feljegyzett számsort kell írni, az elválasztójelekkel együtt.
Megjegyzés:
Sajnos ebből az ablakból nem tudjuk az UUID értékét kimásolni. A bátrabbak nyissák meg a terminált, a Ctrl+Alt+T billentyűk egy időben történő lenyomásával, majd írják be, (másolják be) azt, hogy
Majd nyomjanak egy Entert. Keressék meg a listában az OS-1 rendszerhez tartozó /home feliratú sort, és jegyezzék meg a partíció nevét (pl. sda3)
Majd adjuk ki a
parancsot. Írjuk be a jelszavunkat, majd Enter. (Nem fog látszani a jelszó beírásakor semmi)
Itt az előbbi példa szerint a /dev/sda3: UUID= sorban megtaláljuk az UUID értékét.
Innen könnyedén ki tudjuk másolni.
A Csatolási beállításoknál legyen bejelölve a Csatolás indításkor, ellenkező esetben a Firefox, és a Thunderbird indulásakor a ”Your Firefox profile cannot be loaded. It may be missing or inaccessible.” hibaüzenetet kapjuk.
Az OK-t megnyomva kilépünk a beállításokból. A felugró Hitelesítés kérésre adjuk meg a jelszavunkat. Bezárhatjuk a Lemezek alkalmazást. Ezzel máris szerkesztettük a félelmetes hírű fstab fájlt. Aki nem hallott erről, az örüljön neki. :-)
A második lépés:
A megoldás hasonló mindkét program esetében.
Ha nem most telepítettük az OS-2 rendszert, akkor ezt a bekezdést ugorjuk át, az ”Innen folytassuk!”-ig
Az OS-2 alatt elindítjuk a Firefoxot, majd bezárjuk. Elindítjuk a Thunderbird-öt, az Üdvözli a Thunderbird lapon rányomunk a Később akarom konfigurálni a postafiókomat gombra, majd bezárjuk a programot.
Ekkor a Firefox esetén létrejön a /home/OS-2_felh_nevem/.mozilla/firefox mappa, benne egy xxxxxxxx.default mappa, illetve Thunderbird esetén a /home/OS-2_felh_nevem/.thunderbird mappa, benne egy xxxxxxxx.default mappa.
Innen folytassuk!
Az xxxxxxxx.default mappa mellett van egy profiles.ini nevű fájl. Ezt a fájlt a kedvenc szövegszerkesztőnkkel megnyitjuk, és az alábbiak szerint módosítjuk:
Ez a Path sor most az OS-2 partíción lévő Home mappára mutat. Át kell írnunk úgy, hogy az OS-1 partíción lévő Home mappára mutasson. Ez a két sor módosítva így néz ki:
Ezzel készen is vagyunk. Ha mindent jól csináltunk, akkor elindítva a Firefoxot, vagy a Thunderbird-öt, az OS-2 alól, akkor a megszokott környezetet fogjuk látni.
Megjegyzések:
Amennyiben az OS-1 rendszeren nem az alapértelmezett helyen van a profilmappa, hanem például egy külön partíción, egy Profilok nevű mappában, akkor a két Path sor így módosul:
Ez a leírás Windows és Linux dual boot esetén ebben a formában nem működik. Ha valakit érdekel a téma,
például a következő oldalakon talál leírást a mindkét rendszerről elérhető közös profilmappa készítésről:
How to share your firefox and thunderbird profiles between multiple OSs (dual boot)
http://www.aqua-soft.org/forum/topic/36551-how-to-share-your-firefox-and-thunderbird-profiles-between-multiple-oss-dual-boot/
Howto: Share Thunderbird & Firefox data between Ubuntu & Windows
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=203524
Profilokról itt lehet olvasni:
https://support.mozilla.org/hu/kb/Profilok
Profil kezelő használata:
https://support.mozilla.org/hu/kb/profilvezerlo-hasznalata-firefox-profilok-eltavoli
álom ugyanazt a Firefox, és Thunderbird profilt, és ugyanazt, a már elérhetetlen kiegészítőt.
Több operációs rendszerhez ugyanaz a Firefox, és ugyanaz a Thunderbird profil használata
(Ezt korábban egy másik fórumon már leírtam)
Ez a leírás azoknak szól, akiknek több Linux disztribúció, vagy verzió is telepítve a gépén.
A második OS telepítése után azzal szembesül az ember, hogy jó lenne, ha a Firefoxot és a Tuntherbird-öt nem kellene újra beállítani, a könyvjelzőket, leveleket importálni, a telepített kiegészítőket ismét telepíteni. Ráadásul ha külön-külön telepített példányokat használunk két rendszeren, akkor s telepítéstől függően (POP3) az egyik alatt elküldött levelek nem fognak látszani a másik rendszer alatt indított Thunderbird-ből. De a levelek letöltése is kaotikus lesz. A Firefox esetén hasonló a helyzet, egy mentett könyvjelző nem lesz meg, ha átváltunk a másik OS-re.
Legyen OS-1 az elsőnek telepített operációs rendszer neve, ahol már egy ideje használjuk a Firefox, és a Thunderbird programokat. Az OS-2 a másodjára telepített, ahol az OS-1 profiljait akarjuk használni. A továbbá feltételezik, hogy az OS-1 rendszeren a profilmappák az alapértelmezett helyen vannak. (Lásd: az Új Firefox profil készítése tesztelési célból részben leírtakat)
A Thunderbird POP3 postafiók használat esetén, beállítható úgy, hogy a letöltött leveleket törli a szerverről. Ha az OS-1 alatt letölt pld. 5 új levelet, akkor ez az 5 levél ezzel a módszerrel az OS-2 alatt is ott lesz a beérkezett mappában. Hiszen ugyanazt a profilt használja mindkét OS.
Az első lépés:
Meg kell határoznunk az OS-1 Home partíció UUID-jét.
A lemez UUID egy egyedi azonosító (Universally Unique IDentifier - Univerzálisan egyedi azonosító) ami a lemez particionálásakor jön létre. Az operációs rendszer ez alapján azonosítja az egyes partíciókat. Ha egy másik operációs rendszerhez tartozó partícióra szeretnénk helyezni a profilmappát, akkor gondoskodnunk kell arról, hogy a mappa fel legyen csatolva, különben az említett két program nem fér hozzá, és nem fogja látni a profilmappákat.
Megjegyzés:
A csatolás azt jelenti, hogy egy partíciót a használata előtt fel kell csatolnunk a rendszerhez.
Egy a gépünkben lévő merevlemez, vagy egy külső meghajtó annak ellenére nem feltétlenül van "csatlakoztatva" a rendszerhez, hogy fizikailag össze vannak kábelezve.
Mindenki előtt ismert dolog, amikor egy USB PenDrive-ot "eltávolítunk" a fájlkezelőben kiadott Leválasztás, vagy Kiadás parancs használatával. Ilyenkor ténylegesen nem távolítottuk el, de a csatolási parancs, illetve a kihúzás, majd ismételt csatlakoztatásig a programok nem férnek hozzá a tárolt adatokhoz.
A csatolás történhet kézzel, vagy a Linux indulásakor automatikusan.
Ha a fájlkezelőben rákattintunk a leválasztott meghajtóra, egy kis forgó ikon jelzi, hogy a rendszer csatolja a meghajtót.
A csatoláskor a rendszer a beállítástól függő helyre fogja csatolni a meghajtót. Arra itt nem akarok kitérni, hogy a különböző helyre csatolt meghajtók jogosultsága különböző, ezért nem mindegy, hogy hová történik a csatolás. Fogadjuk el az itt közölt csatolási beállításokat.
A partíciók automatikus csatolása, (csatlakoztatása) az fstab nevű rendszerfájl szerkesztésével történhet. De mivel az elején megígértem, ezért nem teszünk ilyet. Az automatikus csatolás beállításához ismernünk kell a csatolni kívánt partíció UUID-jét. Az UUID-t többféleképpen is kideríthetjük.
A legtöbb rendszeren megtalálható a Disks, (Lemezek) alkalmazás. Indítsuk el a Menüből.
Amikor hitelesítést kér, adjuk meg a bejelentkezéskor használt jelszavunkat.
Válasszuk ki a bal oldali részből azt a lemezt, majd a jobb oldali részből azt a partíciót, amelyiken az OS-1 Home található. (Ez tehát annak a rendszernek a Home mappája, ahol a már régóta működő Firefoxunk található.)
A jobb oldali részen találjuk a Köteteket (partíciókat). Alattuk van három ikon. Ha fölé visszük az egeret, megtudjuk, melyik mire való.
A Háromszög jelűvel Csatoljuk fel a partíciót, ami ekkor Négyzet formára vált, ekkor ezzel leválaszthatjuk a kijelölt partíciót.
A középső, jel, ami egy Vonal, a partíció Törlésére való, azt ne birizgáljuk!
A harmadik, Fogaskerék a beállításokra való.
Válasszuk ki tehát az OS-1 Home partíciót, és csatoljuk fel. Ellenőrzésképpen nézzük meg a Fájlkezelőben, hogy azt csatoltuk-e fel, amit akartunk. Ekkor legalul, a Tartalom sor végén látszik a csatolás helye:
Az utolsó törtvonal utáni hosszú számsor a partíció UUID-je. (Ha nem ilyesmit látunk, hanem mondjuk ezt: /media/felhasználónév/Adattár, az nem baj, a következő lépésnél majd előkerül az UUID)
Most kattintsunk a fogaskerék ikonra, és ott a Csatolási beállítások lehetőségre. Az Automatikus csatolási beállításokat kapcsoljuk Ki állásba. (Ekkor kifehérednek a szürke mezők)
Az Azonosítás mint sorból kiolvashatjuk az UUID-t. Ha nem az látszik, használjuk a sor végi kis háromszöget, az ablak lenyitásához, és válasszuk ki az UUID= kezdetű lehetőséget.
Jegyezzük fel az UUID-t, erre majd szükségünk lesz. A továbbiakban az UUID helyére a most feljegyzett számsort kell írni, az elválasztójelekkel együtt.
Megjegyzés:
Sajnos ebből az ablakból nem tudjuk az UUID értékét kimásolni. A bátrabbak nyissák meg a terminált, a Ctrl+Alt+T billentyűk egy időben történő lenyomásával, majd írják be, (másolják be) azt, hogy
Majd nyomjanak egy Entert. Keressék meg a listában az OS-1 rendszerhez tartozó /home feliratú sort, és jegyezzék meg a partíció nevét (pl. sda3)
Majd adjuk ki a
parancsot. Írjuk be a jelszavunkat, majd Enter. (Nem fog látszani a jelszó beírásakor semmi)
Itt az előbbi példa szerint a /dev/sda3: UUID= sorban megtaláljuk az UUID értékét.
Innen könnyedén ki tudjuk másolni.
A Csatolási beállításoknál legyen bejelölve a Csatolás indításkor, ellenkező esetben a Firefox, és a Thunderbird indulásakor a ”Your Firefox profile cannot be loaded. It may be missing or inaccessible.” hibaüzenetet kapjuk.
Az OK-t megnyomva kilépünk a beállításokból. A felugró Hitelesítés kérésre adjuk meg a jelszavunkat. Bezárhatjuk a Lemezek alkalmazást. Ezzel máris szerkesztettük a félelmetes hírű fstab fájlt. Aki nem hallott erről, az örüljön neki. :-)
A második lépés:
A megoldás hasonló mindkét program esetében.
Ha nem most telepítettük az OS-2 rendszert, akkor ezt a bekezdést ugorjuk át, az ”Innen folytassuk!”-ig
Az OS-2 alatt elindítjuk a Firefoxot, majd bezárjuk. Elindítjuk a Thunderbird-öt, az Üdvözli a Thunderbird lapon rányomunk a Később akarom konfigurálni a postafiókomat gombra, majd bezárjuk a programot.
Ekkor a Firefox esetén létrejön a /home/OS-2_felh_nevem/.mozilla/firefox mappa, benne egy xxxxxxxx.default mappa, illetve Thunderbird esetén a /home/OS-2_felh_nevem/.thunderbird mappa, benne egy xxxxxxxx.default mappa.
Innen folytassuk!
Az xxxxxxxx.default mappa mellett van egy profiles.ini nevű fájl. Ezt a fájlt a kedvenc szövegszerkesztőnkkel megnyitjuk, és az alábbiak szerint módosítjuk:
Ez a Path sor most az OS-2 partíción lévő Home mappára mutat. Át kell írnunk úgy, hogy az OS-1 partíción lévő Home mappára mutasson. Ez a két sor módosítva így néz ki:
Ezzel készen is vagyunk. Ha mindent jól csináltunk, akkor elindítva a Firefoxot, vagy a Thunderbird-öt, az OS-2 alól, akkor a megszokott környezetet fogjuk látni.
Megjegyzések:
Amennyiben az OS-1 rendszeren nem az alapértelmezett helyen van a profilmappa, hanem például egy külön partíción, egy Profilok nevű mappában, akkor a két Path sor így módosul:
Ez a leírás Windows és Linux dual boot esetén ebben a formában nem működik. Ha valakit érdekel a téma,
például a következő oldalakon talál leírást a mindkét rendszerről elérhető közös profilmappa készítésről:
How to share your firefox and thunderbird profiles between multiple OSs (dual boot)
http://www.aqua-soft.org/forum/topic/36551-how-to-share-your-firefox-and-thunderbird-profiles-between-multiple-oss-dual-boot/
Howto: Share Thunderbird & Firefox data between Ubuntu & Windows
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=203524
Profilokról itt lehet olvasni:
https://support.mozilla.org/hu/kb/Profilok
Profil kezelő használata:
https://support.mozilla.org/hu/kb/profilvezerlo-hasznalata-firefox-profilok-eltavoli
Egy "gyalázkodó" hozzászólásom
Beküldte keraform 2.0 -
Értékelés:
A helyi kiskirály 2.0
Beküldte keraform - 2018. júl. 29. 19:50
Meglehetősen ellenszenves dolog, ha valaki visszaél a hatalmával, ha nem tűri a kritikát, a legkisebbet is személyes támadásnak érzékeli, és azonnal fenyegetések özönét zúdítja az őt kritizálóra. Tarsolyában van egy csodafegyver, a törlés, és az ezzel egyenértékű rejtés.
Ezt a csodafegyvert azonnal beveti, ha például hazugságon kapják. Utólag már nem lehet vele vitatkozni, a törölt, vagy rejtett részek hiányában ez teljesen értelmetlen lenne.
Két napja indítottam ezt a blogot, amire kaptam egy goromba, modortalan, kicsinyes választ.
A viszontválaszomat törölte. Ezért most kibővítve újra közreadom. Aki már olvasta, ugorja át a következő bekezdést. Innen folytatódik az a rész ami törölve lett:
Egy ideje már nem veszek részt aktívan a Fórum munkájában, de azért nyomon követem az eseményeket. Az okokat nem akarom részletezni, de köze van az alábbiakhoz.
Ma is olvasgattam a Fórumot, és kedvet kaptam ahhoz, hogy hozzászólok, de nem tudtam, mert a topik le lett zárva.
Mivel én nem ismerek lehetetlent, ezért most újra megnyitom. Az előzmények itt olvashatók: https://linuxmint.hu/forum/megoldva-torolt-fajlok-visszaallitasa
A moderátor munkában
"Nem tudom mi a bajod velem?
-- a magyar helyesírás szabályai szerint az első két szó felesleges a fenti kérdő mondatban."
Jobb lenne, ha megtanulnál magyarul írni, és helyesen fogalmazni, mielőtt másokat kritizálsz!
A magyar helyesírás szabályai szerint Linuxszal, és Linuxos.
Nem pedig úgy, ahogy már számtalan alkalommal leírtad: Linux-szal, és Linux-szos
Továbbá a magyar nyelv szabályai szerint nem kezdünk mondatok két kötőjellel. és kisbetűvel.
-- például így.
"Az előzmények láthatóak. Válaszolhattál volna érdemben a felvetéseimre (igaz vagy nem igaz). Nem tetted meg. Ehelyett kioktatsz valamiről, amiről „szemlátomást” fogalmad nincs. Tehát a lehetőséget megkaptad, nem éltél vele. Az úriemberek és a fórum szabályai szerint a topik zárható."
Csak nem tartod magad úriembernek? Meséljek?
Amúgy helyesen: Az előzmények láthatók.
Ami pedig Kami tájékoztatását illeti, azt én is támogatom, de egyelőre nem fogom kezdeményezni. De ne várd meg, amíg megteszem!
Sürgősen kérj bocsánatot az arrogáns megnyilatkozásod miatt.
Tőlem nem kell, én leszarom!
Itt következik a kimarite válaszára írt, és törölt viszontválaszom:
"Ha gondolod, idézek a személyes levelezésünkből ;), magyarázatként, hogy milyen „jól nevelt” úrifiú is vagy te valójában, „anaconda” <-- magyarázat: az ubuntu.hu-s neved."
OFF
Az úrifiú "a magyar helyesírás szabályai szerint" helyesen úri fiú.
ON
Nyugodtan idézz! Ezennel felhatalmazlak rá. Akár a teljes levelezésünket nyilvánosságra hozhatod. Csak egy kérésem van, hogy a legutolsó, 06.08-n írt leveledet is legyen közte, meg persze az én utolsó levelem is, hogy mindenki láthassa, hogy egy teljesen normális hangnemben megírt levélre milyen minősíthetetlen, ordenáré hangnemben válaszolsz.
Én nem teszem meg, mert egyszer ezt kérted tőlem.
"Nagyon remélem, hogy nem osztod meg a privát közléseimet élesben sehol! Pl. printscreen-ben. :D
Üdv, kimarite"
De talán nem követek el indiszkréciót, ha a levelezésünk 90%-ára jellemző megszólításokat idézem, hogy azért képbe legyenek azok, akik ezt olvassák. A te válaszod azt sugallja, hogy én privát levelekben nem „jól nevelt” úri fiú módjára viselkedtem veled szemben. Ha ez így lenne, biztosan nem ezeket a szófordulatokat használtuk volna:
Szia kimarite!
Kedves kimarite!
Szia Imre!
Kedves keraform,
Kedves Isti,
Szia, István
Néhány elköszönő fordulat:
Üdv, Imre
Üdv, István
Baráti üdvözlettel, István.
Még az utolsó általam írt levelet is így írtam alá:
Üdv.
István
A te utolsó leveledből hiányzik a megszólítás, az elköszönő rész.
Csak néhány sor ocsmány szöveg.
Várom a nyilvánosság elé tárt bizonyítékaidat.
Gerincre fel!
U.I.:
Ha erre válaszul megint ködösíteni próbálsz, vagy ez a hozzászólás is eltűnik, akkor nyilvánosságra hozom a levelezésünket!
Üdv, István.
Ez volt az innen már kétszer kitörölt hozzászólásom. Vajon melyik mondat, vagy szó jogosította fel a moderátorunkat, aki egyben az ügy érintettje is, és így a saját ügyében dönthetett, hogy törölte a hozzászólásomat?
Ez pedig az előzmény:
Májusi hírek - 2018 és előzetes béta letöltési linkek
https://linuxmint.hu/hir/2018/06/majusi-hirek-2018-es-elozetes-beta-letoltesi-linkek
Ebben a topikban -többek között- arról volt szó, hogy a megszűnő gksu nélkül hogyan lehet emelt szintű jogosultságot szerezni.
Csak megjegyzem, hogy erről a témáról az alábbi két helyen is írtam:
https://linuxmint.hu/blog/2018/06/linux-mint-19-beta-cinnamon
https://linuxmint.hu/blog/2018/06/gksu-helyett-pkexec-helyett-gksu
Akit érdekel, itt elolvashatja, hogy milyen -normális- hangnemben folyt a beszélgetés.
Majd következett kimarite dörgedelmes hozzászólása:
Szerk.: minden, nem a témához tartozó, azaz komolytalan megjegyzésedet rejteni fogom innentől kezdve a „szálban”.
Kellemetlenné vált neki, hogy hazugságon, vagy tévedésen kaptam, ezért rejtette a hozzászólásaimat.
Nos, ez volt az, amit rejtett:
keraform
#12.2.2.1.1.1 Azt csinálsz, amit akarsz, de nálam nem működik, azért kérdeztem vissza. Szürkék az opciók a jobb klikkes menüben. Linux Mint 19 Tara BETA Cinnamon 64 bit.
Tudok olvasni.
kimarite
#12.2.2.1.1.1.1 A te kérdésedre is kitérve, miszerint nem nevezhető át az etc könyvtár:
Valóban, nem nevezhető át ez a könyvtár, mint a többi mellette (alatta, felette) látható sem, azaz nálam is halvány az átnevezés menü.
Viszont fájlok szerkeszthetőek, pl. az fstab és a grub...
Ez a diskurzus folytatódott e-mailben:
2018.06.08 19:15
Kedves kimarite!
A mai már nem az első alkalom, hogy akarva, vagy akaratlanul félreértettél, de az biztos, hogy ez az utolsó eset volt.
Ma egy kicsit elegem lett a Fórumozásból. Régen érzem úgy, hogy te ezt a fórumot annyira a sajátodnak érzed, hogy
nem veszed jó néven, ha más is sokat hozzászól. Én a mai naptól nem fogok hozzászólni a fórumon.
Lehet, hogy blogot, ismertetőket írok majd, de egy kicsit attól is elvetted a kedvem a gunyoros megjegyzéseddel, hogy
"esetleg tedd a blogodba. ;)".
Nem hiszem, hogy jogos volt a rejtésed, de ez nem érdekes. Nem ezért döntöttem így, ez csak az utolsó csepp volt a
pohárban, és ez már régebben érlelődött bennem.
Én nem akarlak semmilyen formában bántani, ezért is választottam ezt a közvetlenebb formát, és nem öntöttem blogba
a bánatomat.
A továbbiakban megpróbálom én is elemezni a mai történéseket. Ha akarod elolvasod, ha nem, nem.
(Vasárnap este buli lesz. Ha eső nem lesz! Ha lesz, nem lesz, ha nem lesz, lesz)
/
/Így kezdődött:
"Minden tiszteletem Kendek-é, ismerem is, beszélgettem vele a fórumon, de ez nem működik (nálam)... Te próbáltad?"
Ezután jött az én első hozzászólásom: Gksu - pkexec
Ami után megkérdezted: "Kipróbáltad, működik?"
Erre válaszoltam, hogy "Kipróbáltam mindkét verziót"
Majd beküldtem két hosszú, részletes hozzászólást, amire az volt a nevetséges válaszod, hogy ez egy régi megoldás.
És el kezdted fikázni a cikkíró példáit. Figyelmen kívül hagyva azt az apróságot, hogy ez a megoldás az általad sem
nagyon ismert alias létrehozására.
Akkor zoli62 ajánlotta az itsfoss.com megoldását, amire azt írtad, "Lehet, én értelmezem rosszul, de nem működik"
Nálad működik?
Másrészt jelszó bekérés nem volt. Azért ez aggályos.
Erre ezt írtam: "Valóban nem kér jelszót, de nem is lehet szerkeszteni, és menteni. (LM 18.3 C)"
Erre hamarosan ez következett, tőled: " Amit zoli62 használ. ... vagy nem tudom. Szerintem egyik OS sem, az is lehet.
Rossz tippet adott az oldal neki."
Majd a hozzászólásomra reagálva érkezett a te "admin://"-os megoldásod.
Erre én ezt írtam: Csak megjegyzem:
Ez a megoldás valószínűleg csak LM 19-től működik.
LM 18.3 Cinna alatt legalábbis nem működik: „admin:///” nem jeleníthető meg. A Nemo nem tudja kezelni az "admin" helyeket.
gvfs-backends: 1.28.2-1ubuntu1~16.04.2
És itt álljunk meg egy kicsit. "Megjegyzem", így kezdtem a mondatot. Ez nem azt jelenti, amit erről gondoltál, hogy én nem
értem meg, hogy ez az egész, csak LM 19-től működik. Ez figyelmeztetés akrat lenni azoknak, akik most, vagy a jövőben
olvassák ezt a topikot, hogy ez csak 19-től érvényes.
Ebbe is belekötöttél, és elég arcátlan módon, gunyorosan figyelmeztettél a téma tartalmára:
"ismétlés: a gksu megszűnik, a pkexec lesz"
Csak, hogy képbe kegyél, az ubuntu.hu fórumon április 21-n volt topik: "Ubuntu 18.04: gksu helyett pkexec", amiben ezt írtam:
"Várható volt. http://ubuntu.hu/node/42248"
A link, az én 2016 augusztus 7-n elkövetett hozzászólásomra mutat, ami arról szól, hogy miért helytelen a gksu használata.
(Ezt természetesen nem vitaindítónak szánom, én ott ezt kérdésként fogalmaztam meg, talán számodra is tanulságos lehet.
Többek között Kendek is a válaszolók között van.)
Ekkor megkérdeztem tőled: "Nem értelek. Most akkor ez szerinted működik? Át tudod nevezni az etc mappát?"
És ettől nálad elszakadt a cérna. Pedig egyáltalán nem egyértelmű a hozzászólásod. (Mondjuk, ez nem az első ilyen eset)
A hozzászólásod elején arról írsz, hogy működik, de a végén két linket adsz, amik szerint nem működik.
Ezért kérdeztem rá ismét. Amire egy érdekes okfejtés volt a válaszod, ami így kezdődött: " Nekem ez bevált: ha hülye vagyok..."
Erre én már nem válaszolhattam. Nem tudom, olvastad-e, most leírom újra:
"Azt csinálsz, amit akarsz, de nálam nem működik, azért kérdeztem vissza. Szürkék az opciók a jobb klikkes menüben.
Linux Mint 19 Tara BETA Cinnamon 64 bit. Tudok olvasni."
Megkérlek, hogy képzeld magad a helyembe. Mire véljem a dolgot. Négy variációt tudok elképzelni.
1. Nálad sem működik, de azt állítod, hogy igen - ezt azért nem gondolom.
2. Nálam van valami gebasz. Ez sem valószínű. Nem buheráltam semmit a BETA rendszeren.
3. Nálad azért működik, mert velem ellentétben te nem a hivatalos BETA verziót telepítetted, hanem egy frankenstein változatot,
és lehet, hogy ott még "megmaradt a gksu", ha nem is szó szerint értve.
4. Azt, hogy működik-e nem ugyanúgy értjük ebben az esetben. Te csak arra koncentrálsz, hogy tudod-e szerkeszteni, és menteni
az fstab fájlt. Én pedig azt néztem, tudom-e törölni az etc mappát, tudok-e új mappát, fájlt létrehozni, törölni, átnevezni. Nem tudok!
További jó Fórumozást,
keraform
2018.06.08 22:10
Szerintem túl érzékeny vagy, azaz egészen pontosan mindig csak magad álláspontjára gondolsz. A szakmai vitákat háborús helyzetnek tekinted.
Úgy emlékszem, neked írták (nem egyszer, de nemrég szintén): „nem őriztünk együtt birkákat” ... nem velem van baj tehát, hanem veled.
Harmadszor: személyeskedést levélben sem kényszerítesz ki belőlem, és negyedszer: nem én vesztem össze veled, hanem te velem.
Tudok olvasni: mindent leírtam a fórumon, a ott párbeszédünk minden részlete jól követhető. Nagyon ráérsz, ha itt begépeled újra ...
És akkor álljon itt a személyes levelezésünk utolsó levélváltása:
2018-06-08 19:29
Csak most láttam meg, hogy ha rejtve is, de válaszoltál a rejtett hozzászólásomra, és ha csak részben is,
de elismerted, hogy nem volt igazad. (Hogy azt ne írjam, nem mondtál igazat)
A téma ugyanis nem az volt, hogy lehet-e szerkeszteni az fstab fájlt, hanem az, hogy hogyan lehet admin
jogot gyakorolni a gksu nélkül.
Az általad favorizált megoldás erre nem alkalmas. Erre mutattam rá, mire azt válaszoltad, hogy te át tudod
nevezni az etc mappát. (Ami persze csak egy teszt, az én tesztem, amire szerinted nem volt szükség, és
amit azóta sem értek. Csak a te általad elvégzett teszteknek van értelme?)
De a lényeg nem is ez, hanem az, hogy miután kvázi elismerted, hogy jogosan értetlenkedtem, és kérdeztem
vissza, hogy át tudod-e nevezni, még mindig rejtve van a hozzászólásunk. Miért?
Úgyhogy nem változott a véleményem rólad, és az elhatározásom sem.
Üdv.
István
És most jön a finálé. Erre a teljesen normális hangú levélre, ami megfelel a fórum Alapszabályokban olvasható intelemnek;
"Nyugodtan beszéljük meg, ha valamiben nem értünk egyet!"
Ezt a választ kaptam:
Elmész te ám a „fenébe”: részben is elismertem, hogy nem volt igazam? :D :D :D
Senkit nem érdekel, amit össze-vissza írogatsz, azaz rengetegszer sértegeted az embereket a Linux Mint Magyar Közösség honlapján. Nem engem, másokat.
Kvázi agresszív hülye vagy. Ennyi.
Nos így ír, egy "jól nevelt úrifiú" aki inkább tűnik egy neveletlen óvodásnak. Egy helyi kiskirály, aki kapott egy picike hatalmat, amivel sokkal könnyebb visszaélni
Nos, amíg egy ilyen neveletlen a moderátor, addig nekem nincs kedvem részt venni a Fórum munkájában.
Gondoskodni fogok róla, hogy ez a bejegyzés folyamatosan aktuális maradjon mindaddig, amíg kimarite bocsánatot nem kér Hosszú Lajostól, és korábbi nyilatkozatommal ellentétben tőlem is.
Ocsmány hazugság
Beküldte keraform 2.0 -
Értékelés:
"...komolyan gondoltam a kijelentést, hogy kera* nem tett hozzá semmit a fórumhoz. Gyakorlatilag az össze válasza téves volt, azokat még a kérdező sem értette! Mármint, nem magyarázta el, akkor sem, ha kérdező ezt kérte. És legtöbbször egész mást linkelt, válaszolt, mint amit a kérdést megkívánt. Ha valaki megkérdezte tőle, mégis, mit szeretett volna mondani, azonnal jött a QA (a bizonyos foglalkozás és a felmenő), persze ,rendesen kiírva. Elfáradtak az emberek ebben, én maradtam, aki a téves válaszaiért szólt. Mindezekre van bizonyíték, mert azok alapján lett kirúgva :)."
Egy ilyen kijelentést illene néhány példával alátámasztani.
Mert így hmmm, tévedésnek tűnik.
Például erre lenne jó egy példa: "azonnal jött a QA"
Ja, megtaláltam!
" A seggbekúrt jóédesanyádat, aminek eredményeként születtél te vén szarcsimbók."
keraform semmit nem tett hozzá a fórumhoz! Soha. 2
Beküldte kimarite -
Értékelés:
És ez ment sokáig, azaz a fórumon hozzászólásokban, leírásban semmit nem tettél hozzá, tehát igazam van ebben.
Mindezek után, valamikor, nagy sokára írtad tán ezt a bejegyzésed, amire én egészen pontosan nem emlékszem már. De eddigre annyira „megkedveltetted” magad, hogy veled továbbra sem beszélgetett senki, a válaszaid szinte kivétel nélkül megválaszolatlanul maradtak, és a bejegyzéseidnél sem kérdezett szinte senki. Ellenpéldaként nézzük meg az leírásaim, bőven van kérdés, amire én válaszolok is.
Akkor volt még egy CSS blogod, ami a témák szerkesztésével foglalkozott. De mindez azok után, hogy megírtam a a hasonló témájú Cinnamon bejegyzésemet. Egy idő után azt csináltad, kizárólag az én bejegyzéseimnél szóltál hozzá, tehát gyakorlatilag a te hozzászólásaid voltak csak a frissben, a többi téma, a napi kérdések egyre, egyre lejjebb csúszott, mert valótlanságokat írtál, és amikor visszakérdeztem, írtad az újabb valótlanságot. És még volt egy olyan is, hogy egy, az egyben lemásoltad a bejegyzésemet, és nyitottál egy másik bejegyzést erről ..., akkor szóltam, hogy: - Legyenek már saját ötleteid! NIncsenek?
Rajtam nem múlt semmit!
Ugyanakkor rmegfigyelhető a módszered, ami régen is jellemző volt:
-- állandó jelenlét (de nem segítőként, hanem trollként)
-- nagyon hosszú hozzászólások (semmi közük adott témához, visszakérdezni nem lehet, mert jön az új értelmetlenség, amire szintén nincs értelmes válasz)
-- nagyon sok hozzászólás, vég nélkül (ezek megközelítőleg sem a kérdezők problémájával foglalkoznak)
-- logikátlan, ésszerűtlen tartalom,
-- lényegtelen tartalom: önmagadról beszélsz állandóan. (az, hogy 62 éves vagy, nem jelenti azt, hogy bármit megcsinálhatsz, mert a korod miatt sajnálni kell...)
-- képtelen vagy a normális társalgásra.
A fenti eszközeiddel próbálod lesöpörni azt, aki veled szóba áll.
A fórumozás pedig ebből áll, az emberek szóba állnak egymással!
Ha nem, akkor nem gyalázzák a másikat folyamatosan. Ilyenről hallottál vagy újdonság?
No, és végül, ami a profilod törlését illeti, megismétlem, mert látom, nem ment át. A tartalmaid törléséről nem tehetek. A kevésről, ami volt :). Ami a profilod törlését illeti, szintén ne nekem lázadozz :), mert profilt nem tudok törölni. Oka is volt, ezt is említettem.
Tanácsot sem szeretnék adni. Mert milyen jogon? Ki vagyok én? Mindegy.
De, ha én hibázom, akkor nem úgy térek vissza, hogy folytatom ugyanott, ahol abbahagytam!
Hogy volt kettő bejegyzésed mégis, arra nem kötelező emlékeznem. Rég elfelejtettek.
A tévedések elkerülése végett, az én állítólagos hibáimra még mindig nincs bizonyíték.
Ki, ki ahogy értelmez egy-egy választ...
Beküldte kimarite -
Értékelés:
A szokásos: ha az ember megpróbál válaszolni, akkor lesöpröd. Vagyis próbálkozol vele. :)
De nem érdekes, hogy megint te vagy a frissben, megint rölad szól” a fórum?
Máshol ez szokás? Mármint más fórumon? Az lenne jó, ha nem így szólna rólad vagy akárkiről.
Tisztán és világosan leírtam, hogy egyetlen alkalommal történt, és ennek célja volt. Hejj
-----
Bizonyíték arra, hogy miket szóltál hozzá? Mi ez: nyilvános tárgyalás?
Egyszer már beadtam bizonyítékokat, az alapján lettél kirúgva. :D
Mégis mit képzelsz, ez most egy fellebbezés, vagy mi?
És miért kell neked nyilvánosság?
Alapos indokkal és közös megbeszélés alapján lettél kirúgva és punktum. Ennyi.
Ünnepek
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Ha már az nem megy, hogy soha sem. Vagy az sem megy, elfogadni egy döntést.
Vagy az sem megy, hogyan kell fórumozni.
Köszönöm.
A mundér becsülete
Beküldte keraform 2.0 -
Értékelés:
Én ezennel befejeztem a mundér becsületének védelmét.
Megfogadom Koppány tanácsát, ”legyen egy tiszta lap!”
Ami részemről annyit jelent, hogy nem hánytorgatom fel többé a múltat, ha azt kimarite is lezárja. Ha ő újrakezdi, akkor valószínűleg én is folytatni fogom a múltidézést.
Annyit még megjegyzek, hogy ezzel a mondatával nem engem gyalázott:
”Ezt a tényt a levelezőpartnered nem árulta el? Elég nagy baj. Akkor emberszámba vett? Nem.”!
”Mert egy normàlis fórumon egy kirúgott ember visszatérhet, de nyilván azért, hogy jóvátegye korábbi hibáit. És nem másért.”
Ezzel azt sugallja, hogy én azért regisztráltam újra, hogy tovább kötözködjek vele, és mindenki mással. És már megint elő akarja írni, hogy mit tehetek!
Pedig egyszerű oka van annak, hogy újra regisztráltam.
Ez az egyenlet: keraform = anaconda = tresor
Amúgy nem volt tresor 2.0, ez is egy hazugság, amivel ismételten össze akar vele mosni. Ez egy csúsztatás!
De ha volt is, akkor sincs hozzá semmi közöm, mert ez a 2.0 formátum elég gyakori az informatikában. Én ebből nem vonnék le ilyen messzemenő következtetést.
Nem próbáltam meg, hogy keraform néven tudok-e újra regisztrálni, jó ötletnek tűnt a keraform 2.0 felhasználónév.
Ha gyalázkodni akartam volna, ha kimarite ocsmány megnyilatkozása miatt regisztráltam volna, akkor választhattam volna bármilyen, nem rám utaló nevet. Akár tízet is!
És hozzászólhattam volna álnéven, és provokálhattam volna.
Persze ő azt hiszi, hogy ezt is tettem tresor néven.
Szerinte azért regisztráltam egy évvel ezelőtt tresor néven is, hogy most ő seggbekúrtnak nevezhesse, az édesanyámat.
De én csak az engem ért nemtelen támadás miatt regisztráltam újra!
keraform = anaconda = tresor
Én ezzel ezt a vitát részemről lezárom.
Nem reagálok kimarite további hozzászólásaira, kivéve arra, ha bocsánatot kér tőlem.
Üdv MINDENKINEK!
Kellemes Ünnepeket kívánok MINDEN fórumozónak.
Neked Imre, külön kívánok az eddigieknél BÉKÉSEBB új esztendőt.
Kérlek, ha bármikor bárkivel vitád támad, ne gondolj arra, hogy álnéven ő is én vagyok!
Ha a keraform 2.0 felhasználó törölve lesz, akkor keraform 3.0 néven fogok újra regisztrálni.
Üdv, István.
Utóirat:
Lementettem a teljes weboldalt, az esetleges törlések, rejtések miatt.
Nagyon kedves lenne tőled, ha kívételesen nem tennél ilyet, ahogy szoktad, ha számodra kényelmetlen tartalmat látsz.
Köszönöm!
A mundér becsülete
Beküldte keraform 2.0 -
Értékelés:
Amúgy, ha én lennék tresor, én nem hagytam volna annyiban azokat az ocsmány, gyalázatos mondatokat, amivel tresort, és az édesanyját illette!
Akkor már tele lenne borítva az összes fórumtéma a trágárabbnál trágárabb válaszommal, és kimarite minősítésével.
És biztosan nem azt az utat választottam volna, hogy véglegesen kilépek innen.
A feljelentés jó ötlet, csak én nem a rendőrségen tettem volna meg, hanem a fórum tisztségviselőinél!
Addig ütöttem volna a vasat, amíg vagy ő elégelte volna meg, és szedte volna a sátorfáját, vagy a felettesei.
Mint már ígértem, nem veszek részt a továbbiakban a Fórum munkájában, amíg kimarite itt a kiskirályt játszhat.
Talán néha írok egy-egy blogot.
De azt megígérem, ha kimarite nem száll le a magas lóról, akkor én lesegítem onnan!
A megvezetett...
Beküldte kimarite -
Értékelés:
”Ezt a tényt a levelezőpartnered nem árulta el? Elég nagy baj. Akkor emberszámba vett? Nem.”!
Az előzménye ennek az, hogy nekem nincs jogom és soha nem is volt bejegyzést vagy tagot törölni. És az általad idézett mondatommal az próbáltam kifejezni, hogy elég nagy baj, hogy neked ez nem lett elmondva. De ebből következik, hogy közös megbeszélés eredményként lettél kirúgva, egészen pontosan én is felhoztam az érveimet, nyilván te is felhoztad az érveidet (leveleztél), és valakik döntöttek rólad, nem én voltam egyedül. Nem egy blogot írtál rólam, hanem hármat is. Nem egy éven belül, hanem 2-3 három éven belül. Visszatekintve az egsz történetre, sokkal korábban kellett volna szólnom azért, hogy most már elég. Te magad idézted a bejegyzésed, látszik, milyen „szépen” beszélsz rólam. Minden bejegyzésed ilyen volt, úgyhogy... . A pohár nálam ott borult ki, hogy írtál egy negyedik bejegyzést, mert nem vetted észre, nem én tüntettem el a QA-zós hozzászólásod, hanem a Drupal motor. Íme a magyarárat:
A honlap működése 1. rész: Show responses, Hide responses (válaszok)
De miután kiderült (leírtam, linkeltem), hogy nem én voltam hibás, ugyanúgy írogattál a negyedik blogba, hogy, ha ezért nem, akkor másért hibás a kimarite. És ez ment napokon, heteken keresztül. És mindez egy csendes időszak után történt. Mármint a támadásod. Amire nyugodtan, higgadtan belinkeltem akkor is a magyarázatot.
Tudod, az a probléma, soha nem hagyod abba. Most visszavonulót fújsz, de ez csak a látszat. Van tapasztalato m elég, a te visszavonulóiddal. Én elég sok mindet leírtam most is, amiből a személyiséged ki-ki a maga módján láthatja. És attól „félek”, nem jó a rólad kialakuló kép.
”Mert egy normàlis fórumon egy kirúgott ember visszatérhet, de nyilván azért, hogy jóvátegye korábbi hibáit. És nem másért.”
Ezzel azt sugallja, hogy én azért regisztráltam újra, hogy tovább kötözködjek vele, és mindenki mással. És már megint elő akarja írni, hogy mit tehetek!
Mindenki látja, hogy az összes hozzászólásod a visszatérésed óta csupán rólam szól, azaz engem gyalázol ismét. Nem sugallok semmit. Soha nem akartam előírni, hogy mit tehet egy fórumtag. Az admin feladatai tisztán és világosan le vannak írva. Ezeréves dolgot hánytorgatsz fel, ami lezárásra került a kirúgásoddal. :)
Megfogadom Koppány tanácsát, ”legyen egy tiszta lap!”
Ami részemről annyit jelent, hogy nem hánytorgatom fel többé a múltat, ha azt kimarite is lezárja. Ha ő újrakezdi, akkor valószínűleg én is folytatni fogom a múltidézést.
Nézd, véleményem szerint, az ilyen „alakokra”, mint te, egy fórumon semmi szükség. Ezt megindokoltam régen is és most is. Nekem is jogom van elmondani a véleményem, érveim. Nem én kezdtem a múltidézést, ami egy szélsőséges, sarkított támadás ellenem. Én biztosan nem folytatom, de egyetérteni biztosan nem fogok azzal, ami nem igaz. Olyan tanácsot fogadsz meg, amit akarsz, még ebben sem mondom meg, mit tegyél. :)
A troll...
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Talán néha írok egy-egy blogot.
De azt megígérem, ha kimarite nem száll le a magas lóról, akkor én lesegítem onnan!
Nem telt el 10 perc sem, én közben válaszoltam arra a hozzászólásodra,
https://linuxmint.hu/comment/43518#comment-43518
amiben azt ígérted, nem folytatod ... de mégis.
https://linuxmint.hu/comment/43519#comment-43519
Mondtam én! Ismerem én, hogyan „gondolkozol”, ...
Kiskirály? És ez nem sértés? De.
Én ebben a stlusban nem most folytatom (gondolod, megijedek a lovas fenyegetésedre? :D) és lehetőleg máskor sem. Neked láthatóan „az életed” a gyalázkodás, a trollkodás, nekem azonban más dolgom is van. Értelmes.
Szerk.: Egy hozzászólásodra reagálva (ha ő lezárja, én lezárom): - Én már rég lezártam „a témát”. :D D D
Oldalak