RAID

kami911 képe

Az FWUPD 1.8.4 már elérhető

Megjelent az FWUPD 1.8.4, amely még több hardver támogatásával segíti a Linux operációs rendszert használó felhasználókat a firmware frissítésekhez.

Az fwupd mostantól támogatja a nyelvi fordításokkal rendelkező cím és hosszú leírás HSI biztonsági attribútumokat, a szükséges tennivalókat, amely megjelenik a gnome-control-center alkalmazás „Device security” lapján is. Továbbá érkezett támogatás a gép alapértelmezett BIOS-beállítási házirendjének betöltéséhez és a BIOS-beállítások olvasásához és írásához. Újdonság még a BIOS-beállítások betöltésének engedélyezése a hoszt-emulációhoz, valamint a felhasználók figyelmeztetése néhány BIOS-beállítási hiba kijavítására is.

Szóval az fwupd 1.8.4 támogatni kezdte a BIOS beállítások módosítását az fwupdmgr eszközzel Linux futtatása közzben. A BIOS módosításának támogatása attól függ, hogy a rendszer támogatja-e a Linux kernel firmware attribútum API-ját. A Dell és a Lenovo által eddig kiválasztott, a Think-LMI illesztőprogrammal rendelkező rendszerek támogatják ezt a kernel API-t, amely lehetővé teszi a BIOS-beállítások módosítását.

kami911 képe

Mire jó az LVM alapú RAID?

Egy szervernél alapvető, hogy több diszket használsz RAID-ben. Ez sokszor jelent szoftveres RAID-et, ami ma már cseppet sem rosszabb megoldás, mint a hardveres, sőt, sokszor jobb választás. A hagyományos telepítés (amit a gyári telepítők tudnak) a Linux jól bevált "md" RAID rendszerét használják. Ezzel nincs is semmi baj. Erre jön klasszikusan az LVM, mely segít dinamikusan felosztani a diszkedet és szintén évtizedes, kipróbált technológia. De mi van, ha nem egyfajta RAID-et szeretnél?

Feliratkozás RSS - RAID csatornájára