Josephine Cochran, akinek nagyapja szintén feltaláló volt és egy gőzhajó szabadalmat is kapott, a mosogatógép feltalálójaként vált ismertté. Azonban a mosogatógép története ennél egy kicsit régebbre nyúlik vissza. Nézzük meg, hogyan alakult ki ez a találmány, és milyen szerepet játszott benne Cochran. Az első mosogatógépet 1850-ben Joel Houghton szabadalmaztatta. Ez egy fából készült, kézzel hajtható szerkezet volt, amely vizet locsolt az edényekre. Bár nem volt túl hatékony, mégis az első lépés volt a modern mosogatógép felé.
1994. január 27-én Jim Clark, a Silicon Graphics Inc. (SGI) társalapítója elhagyta a céget, hogy megalapítsa a Mosaic Communications-t, amely később Netscape Communications Corporationné vált. Clark és társa, Marc Andreessen kulcsszerepet játszottak a világháló (World Wide Web) népszerűsítésében, mivel ingyenesen elérhetővé tették az első igazán sikeres böngészőt, a Netscape Navigatort. Ez az esemény megváltoztatta az internet fejlődését, és megalapozta a későbbi dotkom forradalmat.
1986. január 15-én nyitotta meg kapuit a National Science Foundation (NFS) által támogatott National Center for Supercomputer Applications (NCSA) a Illinois-i Egyetemen.
„Úgy gondolom, hogy ugyanannyi köze van a nevemnek a képregényhőshöz, mint Paulinghoz, ezért 50%-ban egy Nobel-díjas kémikus és 50%-ban egy pokróchurcoló képregényhős keveréke vagyok.”
December 7-én ünnepelte a Thunderbird a 20. születésnapját! Ez a jelentős mérföldkő lehetőséget ad a múlt értékelésére és a jövő izgalmas kilátásainak megvitatására. A Thunderbird két évtizede nem csupán egy e-mail alkalmazás, hanem egy megbízható társ a kommunikáció, termelékenység és adatvédelem terén.
1994. december 15. – A Netscape Communications Corporation kiadta a Netscape Navigator 1.0 verzióját, amely mérföldkőnek számít az internet történetében. Ez volt a világ első kereskedelmi fejlesztésű webböngészője, amely hozzájárult az internet gyors elterjedéséhez a nagyközönség körében. Bár a szoftvert kereskedelmi célokra fejlesztették, az 1.0-s verzió ingyenesen elérhető volt nem kereskedelmi felhasználásra.
20 évvel ezelőtt, 2004. november kilencedikén jelent meg a Firefox 1.0(külső hivatkozás). Akár most töltötte le a Firefoxot, akár a kezdetek óta velünk van, Ön is fontos szerepet játszik abban, hogy jobb hellyé tegyük az internetet. A történelem során a Mozilla egyedülálló szerepet játszott a szabad szoftverek népszerűsítésében, és nagyban hozzájárult a Linux sikeréhez is. Ennek kapcsán érdemes elolvasni a Firefox fordulatos megszületését és fejlődését bemutató cikket.
Az Inkscape 21 éve nyújt ingyenes, nyílt forráskódú megoldást a professzionális vektorgrafikus tervezéshez. Ünnepeljük együtt ezt a mérföldkövet, és ismerjük meg röviden a szoftver történetét és fejlődését.
Az első Ubuntu verzió, Ubuntu 4.10 (kódnév: Warty Warthog), 2004. október 20-án jelent meg. Az Ubuntu egy nyílt forráskódú, Linux-alapú operációs rendszer, amelyet a Canonical Ltd. támogat. A rendszer fejlesztésének célja egy egyszerűen használható, felhasználóbarát Linux disztribúció létrehozása volt, amely ingyenesen elérhető mindenki számára.
A szabad és nyílt forráskódú szoftverek világában kevés projekt tud olyan hosszú és sikeres utat magáénak mondani, mint a LibreOffice. Az ingyenes irodai programcsomag, amely világszerte felhasználók millióinak segít a mindennapi munkában, most ünnepli fennállásának jelentős mérföldkövét. Nézzük, miért is vált a LibreOffice ilyen elismert és megbecsült szoftverré, és miért érdemes ünnepelnünk ezt a különleges alkalmat.
Az Ubuntu történetét sok kéz írta. Hogyan vált egy kis, közösség által fenntartott disztribúció a fejlesztők első számú Linux operációs rendszerévé, amely világszerte több millió szerveren és eszközön fut?
2007. augusztus 27-én jelent meg a Linux Mint első verziója
A Linux Mint 2006-ban indult egy béta kiadással, az 1.0-ás verzióval, amelyet „Ada” kódnéven adtak ki. Ez a kiadás Kubuntu alapú volt, KDE felülettel. A Linux Mint 2.0 „Barbara” volt az első verzió, amely az Ubuntu kódbázisát és a GNOME felületét használta. Csak kevés felhasználója volt egészen a Linux Mint 3.0 „Cassandra” megjelenéséig.
Az idén ünnepeljük a Thunderbird böngésző első kiadásának 21. évfordulóját. A Thunderbird, amelyet a Mozilla Corporation fejlesztett ki, a Firefox böngésző testvéralkalmazása, és azóta is népszerű és megbízható e-mail kliensként szolgálja a felhasználók igényeit. A Thunderbird 0.1-et eredetileg 2003-ban adták ki, és már az első verzióban is bizonyította megbízhatóságát és hatékonyságát. Az első kiadás alapvető e-mail funkciókat kínált, például lehetőséget a levelek küldésére és fogadására, azok rendezésére és címkézésére, valamint a levelek keresésére és szűrésére. Bár a Thunderbird ezen verziója még egyszerű volt, az alapvető funkcionalitása már képes volt megfelelni az emberek mindennapi e-mail igényeinek. Az egyedi és testreszabható felhasználói felület lehetővé tette az emberek számára, hogy a saját igényeikhez és stílusukhoz igazítsák az e-mail kliensüket.
A CDE-hez és a KDE-hez hasonló, de teljes mértékben szabad szoftvereken alapuló, felhasználóbarát alkalmazások és asztali eszközök szabad és teljes körű készletét kívánjuk kifejleszteni.
Éppen 33 éve volt, hogy Linus Torvalds – egy finn egyetemista – elküldte az szerény levelét a comp.os.minix hírcsoportba(külső hivatkozás), amelyben bejelentette, hogy egy új, Linux nevű projektbe kezdett: