1969. július 20-án az emberiség történetének egyik legemlékezetesebb eseménye zajlott le: az Apollo–11 küldetés holdkompja, az Eagle (azaz: Sas) sikeresen leszállt a Hold felszínére, a Nyugalom Tengere (Mare Tranquillitatis) nevű síkságon.
1968. július 18-án három zseniális mérnök – Robert Noyce, Gordon Moore és Andy Grove – megalapította az Intel Corporation nevű vállalatot a kaliforniai Santa Clara városában. Bár akkor még kevesen sejtették, ez az esemény elindította azt a mikroelektronikai forradalmat, amely mára a mindennapi életünk alapjává vált.
Az Apollo 11 űrhajó 1969. július 16-án startolt a floridai Cape Kennedy (ma Cape Canaveral) űrközpontból, hogy beteljesítse az emberiség egyik legnagyobb álmait: az első emberes holdraszállást.
Az Apollo 11 küldetés jelentősége, hogy ez volt az első olyan űrmisszió, amely embereket vitt a Holdhoz és próbálta meg valós terepen is megvalósítani a holdraszállást.
1983. július 15. – Megjelenik a Nintendo Famicom Japánban: 1983 nyarán a Nintendo bemutatta Japánban a Famicom nevű játékrendszert, amelynek teljes neve a Family Computer („Családi Számítógép”) volt. Ez a konzol forradalmi újítást hozott a videojátékok piacán, és megalapozta Nintendo későbbi sikereit a globális színtéren. A Famicom/NES nemcsak egy játékkonzol volt, hanem egy korszakalkotó mérföldkő, amely megalapozta a modern videojáték-ipart, és amely nélkül a játékvilág egészen másként nézne ki ma.
1990. július 12. – Megjelenik az eredeti Final Fantasy Észak-Amerikában: 1990 nyarán a Nintendo kiadta az eredeti Final Fantasy játékot az Észak-amerikai piacon, amely az NES (Nintendo Entertainment System) konzolon futott. Ez a szerepjáték (RPG) hamar az egyik legsikeresebb és legnépszerűbb műfaji darabbá vált a platformon, és egyben elindította a Final Fantasy sorozatot, amely mára a videojáték-történelem egyik legismertebb és legkedveltebb RPG-franchise-ává nőtte ki magát.
1979. július 11-én a Skylab, az Egyesült Államok első űrállomása, belépett a Föld légkörébe, és nagy része elhamvadt a visszatérés során. A korábbi remények ellenére nem sikerült pályáján tartani az állomást, így az irányított visszazuhanás helyett ellenőrzött deorbitálás nélkül tért vissza – némi feszültséget keltve az egész világon.
1962. július 10-én indult útjára a világ első kísérleti nemzetközi kommunikációs műholdja, a Telstar 1. Ez az apró eszköz forradalmasította a transzatlanti kommunikációt, és megalapozta a mai globális műholdas rendszerek technológiai alapjait. A Telstar 1 a Bell Labs (Bell Laboratories) mérnökeinek fejlesztése volt, és az amerikai NASA bocsátotta Föld körüli pályára.
A Control Data Corporation 1957. július 8-án jött létre az Egyesült Államokban, egy olyan időszakban, amikor a számítástechnika még gyerekcipőben járt, és a kereskedelmi célú számítógépek csak éppen kezdtek elterjedni.
Henry Frank Phillips (1889–1958), egy oregoni üzletember, nem maga találta fel a keresztfejes csavar elvét, hanem tökéletesítette és szabadalmaztatta azt, majd 1936. július 7-én több amerikai szabadalmat is kapott a keresztmetszetű (kereszt, csillag) fejű csavarhoz és a hozzá tartozó csavarhúzóhoz.
Phillips célja nem az volt, hogy egy szokásos kéziszerszámot újítson meg, hanem hogy egy gépi szerelésre alkalmas rendszert hozzon létre, amely megkönnyíti a gyors, pontos és biztonságos szerelést.
1996. július 6-án az America Online (AOL) rendezte a számlázási gyakorlatai miatt indított kereseteket – és ezzel megkezdődött a legnagyobb internetes előfizetői ugrás az amerikai történelemben. Az 1990-es években az America Online (AOL) az internetes kapcsolódás szinonimája volt az Egyesült Államokban. A cég azonban nemcsak gyors növekedésével, hanem ellentmondásos számlázási gyakorlataival is felhívta magára a figyelmet.
Ahogy azt 10 hónapja írtuk már: Tegyünk valamit a játékok megőrzéséért! A videojátékok rajongói és fogyasztói egyre hangosabban lépnek fel az ellen, hogy a fejlesztők és kiadók eltávolítsák az általuk már megvásárolt játékokat. A „Stop Killing Games” fogyasztói mozgalom, amelyet eredetileg a YouTuber Accursed Farms indított el, napjainkra nemcsak hatalmas népszerűségre tett szert, hanem fontos eredményeket is elért mind az Egyesült Királyságban, mind az Európai Unióban.
1995 nyarán az IBM bejelentette, hogy 3,5 milliárd dollárért felvásárolja a Lotus Development Corporationt, amely a világ első széles körben használt táblázatkezelő programját, a Lotus 1-2-3-at fejlesztette ki. Az akvizíció célja egyértelmű volt: az IBM ezzel próbálta felvenni a harcot az egyre népszerűbbé váló Microsoft Excel ellen, és megerősíteni jelenlétét a vállalati szoftverek piacán.
Több mint száz éve, 1923. július 5-én a Kodak piacra dobta a Cine-Kodak Model A kamerát, amelyet úgy terveztek, hogy elérhető alternatívát nyújtson az akkoriban kizárólagos 35 mm-es filmformátummal szemben.
1969. július 3-án a Kaliforniai Egyetem Los Angeles-i kampusza (UCLA) sajtóközleményt adott ki, amelyben bejelentette, hogy:
„Ez lesz az első állomás egy országos számítógépes hálózatban, amely először kapcsolja össze különböző gyártóktól származó, különböző gépi nyelveken működő számítógépeket egy közös időosztásos rendszerbe (time-sharing system).”
A közlemény így folytatódott:
„A hálózat létrehozása jelentős előrelépést jelent a számítástechnika terén, és előfutára lehet a jövő nagy kiterjedésű számítógépes hálózatainak.”
1953. július 2-án az IBM hivatalosan bejelentette az IBM 650 típusú számítógépét, amely nemcsak az első tömeggyártásban készült digitális számítógép volt, hanem hamarosan az 1950-es évek legnépszerűbb és legelterjedtebb számítógépévé vált. Az IBM 650 egy új korszakot nyitott meg a vállalati, akadémiai és kormányzati informatika területén, elérhetőbbé téve a számítástechnikát a nagyközönség számára is. Az IBM 650 nem csupán technikai siker volt – elindította az üzleti célú számítógépek elterjedését.