A Mozilla ma kiadta a legújabb, 122.0 verziójú Firefox böngészőt, amely számos új funkciót és javítást hoz magával. Az új kiadásra január 23-án került sor, és számos izgalmas fejlesztést tartalmaz, amelyekkel még kényelmesebbé válik a böngészés és a webfejlesztés. Nézzük meg, milyen újításokkal érkezett a Firefox 122.0!
A Firefox 134-es verziója 2025. február 4-én jelent meg a stabil csatornán. A frissítés számos újdonságot, javítást és változtatást hozott, amelyek a mindennapi böngészést gördülékenyebbé és hatékonyabbá teszik. Az alábbiakban részletesen bemutatjuk, mit kínál az új verzió.
A Firefox 134-es verziója 2025. január 7-én jelent meg a stabil csatornán. A frissítés számos újdonságot, javítást és változtatást hozott, amelyek a mindennapi böngészést gördülékenyebbé és hatékonyabbá teszik. Az alábbiakban részletesen bemutatjuk, mit kínál az új verzió.
A Canonical azon dolgozik, hogy az OpenJDK Java mellett az Oracle GraalVM is elérhető legyen Ubuntu Linux alatt, ezzel kibővítve a Java ökoszisztémát. A GraalVM számos további funkcióval bír, mint például a natív előzetes fordítás (ahead-of-time compilation), és több programozási nyelvet támogat.
Volt többször is szó róla, hogy a Hypnotix alkalmazásban is elérhető legyenek az ingyenesen elérhető magyar csatornák. A jó hír, hogy a kezdeti összeállítás bekerült a csatornaleíró fájlba, így nem kell külön forrásból frissítést letölteni. Most frissítettem a leírófájlt, így ez alapján továbbra is működőképes a csatorna. Jelentős előrelépések történtek a tvg-id támogatás bevezetését kapcsolatban is. Az EPG, az elektronikus műsorújság támogatása is megvalósult (bár még nem az összes csatornára való tekintettel) ezen a szabadon elérhető listán.
Az IPTVnator egy videólejátszó alkalmazás, amely támogatja az IPTV lejátszási listák (m3u, m3u8) lejátszását. Az alkalmazás lehetővé teszi a lejátszási listák importálását távoli URL-címek használatával vagy fájlrendszerből történő fájlfeltöltéssel. Ezen kívül az EPG információk XMLTV alapú támogatása is rendelkezésre áll, melyeket URL-ről lehet kiszolgáltatni.
Az alkalmazás egy cross-platform és nyílt forráskódú projekt, amely Electron és Angular alapú.
A Discord egy szabadalmaztatott, ingyenes VoIP alkalmazás és digitális terjesztési platform - amelyet eredetileg a videójáték-közösség számára fejlesztettek ki -, és amely a felhasználók szöveges- képi- videó- és hang kommunikációjára specializálódott a csevegőcsatornában. A Discord a Windows, a macOS, az Android, az iOS, a Linux rendszereken használható (multiplatform) és webböngészőkben is elérhető. 2019. július 21-ig bezárólag, több mint 250 millió egyedi felhasználója van.
Előfordulhat, hogy a rendszeredhez nem találsz DEB csomagot a csomagforrások között (tárolók = sources > apt-get, aptitude, apt, csomagkezelők), egyéb letöltési lehetőség sem érhető el a neten..., továbbá a forrás sem áll rendelkezésre a csomag forgatásához. Ritka eset, ha ilyennel találkozol ..., jellemzően valamely nagyon egyedi alkalmazásról van szó, melynek a fejlesztését a fejlesztő valamiért nem folytatja, például, mert nem ér rá, más fontosabb dolga akadt, stb..