Sok kezdő felhasználónak felmerül a kérdés, hogy melyik Linux terjesztést válassza, vagy éppen melyiket próbálja ki. A Linux rendszerek széles választéka között könnyű elveszni, és nehéz döntést hozni. Azonban most van egy remek megoldás a problémádra: a DistroSea weboldal.
Sok kezdő felhasználónak felmerül a kérdés, hogy melyik Linux terjesztést válassza, vagy éppen melyiket próbálja ki. A Linux rendszerek széles választéka között könnyű elveszni, és nehéz döntést hozni. Azonban most van egy remek megoldás a problémádra: a DistroSea weboldal.
A DietPi, egy Debian-alapú, könnyűsúlyú Linux-disztribúció, amelyet egykártyás számítógépekhez (single-board computers, SBC) fejlesztettek ki, elérhetővé tette legújabb kiadását, a DietPi 9.10 verziót. Ebben a frissítésben az Orange Pi 5 Max, Orange Pi 5 Pro és NanoPi M6 felhasználói új, hivatalos lemezképeket (image-eket) tölthetnek le az eszközeikhez.
Több mint egy hónappal a decemberi kiadás után megérkezett a CachyOS első 2025-ös frissítése, amely a legújabb Linux 6.13-as kernellel érkezik. Az Arch-alapú, játékosokra fókuszáló disztribúció ezúttal is komoly fejlesztésekkel bővült. Bár a megjelenés kissé későbbre csúszott a tervezettnél, a fejlesztők szerint megérte a várakozást, mivel a kiadást késleltették annak érdekében, hogy teljes NVIDIA-kompatibilitást biztosítsanak.
Uri Herrera bejelentette a Nitrux 3.9 kiadását. Ez az a Debian-alapú, systemd-mentes és megváltoztathatatlan (immutable) GNU/Linux disztribúció, amely a KDE Plasma asztali környezet köré épült. A Nitrux egy folyamatosan frissülő, immutable (módosíthatatlan) és systemd-mentes Linux disztribúció, amely a Debian GNU/Linux alapjaira illetve a KDE Plasma asztali környezet köré épül, és az OpenRC szolgáltatáskezelőt használja.
Az elementary OS fejlesztőcsapata bejelentette az elementary OS 8, kódnevén Circe, hivatalos kiadását. Az új verzió az Ubuntu 24.04 LTS (Noble Numbat) alapjaira épül, a modern Pantheon asztali környezettel, és számos új funkcióval, valamint fejlesztéssel érkezik. Az Elementary OS 8 számos újítást hoz a biztonság, a multitasking és az inkluzív tervezés terén, miközben megőrzi az operációs rendszer egyszerűségét és barátságos megjelenését.
Uri Herrera bejelentette a Nitrux 3.7.1 kiadását, amely Debian-alapú, systemd-mentes és immutábilis Linux disztribúcióként a legújabb Linux 6.11-es kernelre épül. A KDE Plasma felületre optimalizált disztribúció új biztonsági funkciókat, továbbfejlesztett hálózati beállításokat és számos frissítést kínál a felhasználóknak.
A Nitrux 3.6.1, a Debian GNU/Linux alapú, rolling-release és systemd-mentes disztribúció legújabb verziója mostantól elérhető. Az új kiadás bővített nyelvi támogatással, továbbfejlesztett hardverkompatibilitással és új alkalmazásokkal érkezik, így még jobb felhasználói élményt nyújt.
Ami a Radeon ROCm GPU szoftveres támogatását illeti, az AMD hivatalosan csak a SUSE Linux Enterprise Server, RHEL / CentOS és Ubuntu LTS kiadásokon támogatja. De az Arch Linux már így is eléggé megkönnyíti a telepítést a harmadik féltől származó csomagokkal, és most a Fedora és a Debian fejlesztői is szemmel tartják a Radeon Open eCosystem szoftverének lehetséges csomagolását, hogy könnyebben telepíthessék ezeket a disztribúciókat.
Ha Ubuntut, RHEL/CentOS-t vagy SUSE-t használ mint támogatott vállalati Linux-disztribúciót, az AMD-nek van egy elérhető telepítési útmutatója és csomagja ahhoz, hogy beállítsa a nyílt forráskódú GPU számítási szoftverüket. De azok számára, akik más disztribúciókat használnak, a mérföldkövek eltérőek lehetnek, mivel nincs univerzális telepítő, és a saját ROCm binárisok létrehozásának lépései meglehetősen bonyolultak.