1973. szeptember 25-én a kanadai Micro Computer Machines bemutatta az MCM/70 mikroszámítógépet egy programozói konferencián Torontóban. Ez a készülék valószínűleg az egyik legkorábbi kereskedelmi forgalomban kapható eszköz volt, amelyet ma személyi számítógépnek tekinthetnénk. Az MCM/70 olyan neves ügyfeleket szerzett, mint a Chevron, a Mutual Life Insurance, a NASA és az amerikai hadsereg. A vállalat szorosan együttműködött az Intellel a számítógép tervezésében, és már korán alkalmazta az Intel 8008 processzort, amelynek alapvető tervezési elvei később az Intel 8086 processzorban is megjelentek. Ennek ellenére a vállalatnak nem sikerült elegendő kockázati tőkét szereznie a kanadai piacon, így az MCM/70 soha nem ért el jelentős piaci elfogadottságot. Mire az Apple II és más korai személyi számítógépek megjelentek, az MCM/70 csupán egy történelmi lábjegyzetként maradt fenn.
Az MCM/70 valóban egy mérnöki és technológiai csoda volt 1972-ben, amikor megtervezték. A Micro Computer Machines Inc. egy torontói (Ontario, Kanada) vállalat volt, amelyet Mers Kutt vezetett. Bár mindig vitatható, hogy ez volt-e az első személyi számítógép, az MCM/70 számos „elsőséget” tudhat magáénak. Az MCM/70 az egyik első olyan "személyi" számítógép volt, amelyet nem egy adott célra építettek, és beépített kijelzővel, kazettás adattárolóval, billentyűzettel és bővítési lehetőséggel rendelkezett. Ez volt az egyik első kereskedelmi forgalomban kapható számítógép, amely az Intel 8008 CPU-ra épült, Intel MCS-8 sorozatú támogatói chipekkel. Ezt a számítógépet eredetileg 4K memóriával látták el, amit később a maximális kapacitására, 8K-ra bővítettek.
Elmondható, hogy ezen a számítógépen futott az első személyi számítógép operációs rendszer, amely beépített programozási nyelvvel (MCM/APL) rendelkezett, és lehetővé tette a felhasználók számára saját programok létrehozását, tárolását és újratöltését. Vitathatóan kijelenthető, hogy az első személyi számítógépes szoftverek ezen a gépen futottak. Az MCM/70 a maga idejében hordozható volt, és akkumulátoros tartalék áramforrással is működhetett (akár akkumulátorról is üzemeltethető volt). Beépített virtuális memória kezeléssel rendelkezett, amely a kazettás meghajtók segítségével bővítette a 8K memóriát. Az egyik első kapcsolóüzemű tápegységgel volt felszerelve, és meglehetősen moduláris felépítésű volt.
Mivel ez egy teljesen új koncepció volt, az MCM/70 nem igazán hasonlított egy személyi számítógépre. Ez a számítógép új utakat tört a design terén. Egy soros, 32 karakteres üveg plazma kijelzője lehetővé tette a görgetést és a fel-le mozgást.