1976-ban a légi közlekedés mérföldkőhöz érkezett a Concorde kereskedelmi járatainak elindításával. A szuperszonikus sebességet és páratlan technológiai innovációt képviselő repülőgép a sebesség és a kényelem szimbóluma volt, amely egy teljesen új szintre emelte a légiközlekedést. A Concorde egyedülálló képessége, hogy hangsebesség feletti utazást tett lehetővé, forradalmasította a hosszútávú repüléseket, különösen a transzatlanti útvonalakon. Bár az üzemeltetése során számos kihívással kellett szembenéznie, beleértve a magas költségeket és a zajterhelést, a Concorde örökre beírta magát a repüléstörténelembe.
A Concorde francia modellje Washingtonból a Párizs Orly repülőterére repült, ahol helyi idő szerint 16:17-kor (1517 GMT) szállt le, 13 perccel a tervezett időpont előtt. A gépet Jean Franchi és Gilbert Defer pilóták vezették, akik a korábbi rekordot jelentősen túlszárnyalták. Ez a második előzetes gyártási modell a francia Aerospatiale és a British Aircraft Corporation közös fejlesztésének része volt, és a fedélzeten néhány utas is helyet kapott.
Az Egyesült Államokba irányuló rendszeres járatok csak három évvel később indultak, mivel az amerikai légügyi hatóságok eleinte nem engedélyezték a repülőgép landolását az amerikai repülőtereken.
A British Airways Concorde 1973. szeptember 26-án hajtotta végre első megállás nélküli Atlanti-óceáni átrepülését, miközben új sebességi rekordot állított fel. A Washington D.C.-ből Párizsba tartó út mindössze 3 óra 32 percet vett igénybe, átlagosan 954 mérföld/órás (1,535 km/órás) sebességgel. Ez az eredmény megfelezte az addigi transzatlanti sebességi rekordot.
A Concorde közel hibátlan biztonsági múlttal rendelkezett egészen 2000. július 25-ig, amikor egy 1975-ben gyártott Air France modell lezuhant a párizsi Charles de Gaulle repülőtérről való felszállás után. A fedélzeten tartózkodó 109 ember életét vesztette, és további négyen meghaltak a földön. A Concorde gépeket ezt követően ideiglenesen kivonták a forgalomból egy teljes körű vizsgálat idejére, és a repülések csak 2001 novemberében indultak újra.
2003 áprilisában a British Airways és az Air France bejelentette, hogy a Concorde-ot visszavonják az alacsony utasszámok és a növekvő karbantartási költségek miatt. A Concorde utolsó kereskedelmi repülése 2003. október 23-án történt.