A KDE Project a Twitteren jelentette be, hogy elérhetővé tette a KDE Slimbook Gen4-et, a negyedik generációs Linux laptopot, amely frissített processzorral és alapértelmezésben a legújabb Plasma asztali környezettel rendelkezik.
A KDE Slimbook Gen4 legnagyobb változása az új AMD Ryzen 7 5700U processzor, amely akár 4,3 GHz-es órajelre, 8 magra és 16 szálra képes, így nagyobb nyers teljesítményt és jobb akkumulátoros üzemidőt biztosít.
TUXEDO Pulse 15 Gen2
A németországi székhelyű Linux hardvergyártó TUXEDO Computers a mai napon sajtóközleményben jelentette be a TUXEDO Pulse 15 Linux ultrabook második generációját (Gen2), amely frissített komponensekkel rendelkezik.
A két évvel ezelőtt bemutatott TUXEDO Pulse 15 Linux laptop második generációja egy újabb AMD Ryzen 7 processzorral, nevezetesen a 35 W TDP-vel rendelkező Ryzen 7 5700U-val, egyventilátoros, illetve egy hőcsöves hűtőrendszerrel és integrált AMD Radeon RX Vega grafikával rendelkezik, amely gyakorlatilag ugyanazt a teljesítményt ígéri, mint a laptop első generációjában használt Ryzen 7 4800H processzor, de sokkal kisebb fogyasztás mellett.
Két évvel az első megjelenése után a TUXEDO Pulse 14 ultrakönnyű, AMD-alapú Linux laptop immár a 3. generációt (Gen3) éri el, újabb AMD Ryzen 7 processzorral és frissített belső részekkel.
Tegnap megjelent a Debain 12- es verziója „Bookworm” néven, amely a stabil Debian 11-es „Bullseye” nevű kiadás váltja. 2025-ben érkezik majd „Trixie”, azaz 13-as verzió. Forky lesz a neve a következő Debian kiadás után érkező kiadásnak, és 2027-ben számíthatunk érkezésére.
Kiderült, hogy Forky lesz a neve a következő Debian kiadás után érkező kiadást követő kiadásnak. Szóval a jelenlegi Debian 11-es kiadás a stabil verzió, amelynek neve „Bullseye” és tavaly jelent meg. Ezt követi majd a Debain 12- es verziója „Bookworm” néven és 2023-ban jelenik meg majd. 2025-ben érkezik majd „Trixie”, azaz 13-as verzió. A most bejelentett „Forky” pediglen a 14-es verzió, és 2027-ben számíthatunk érkezésére.
Neked milyen érdekes sztorijaid vannak az informatikával kapcsolatban? Van kedved írni ezekről?