A Terrapin támadás képes csökkenteni az OpenSSH kapcsolatok biztonságát. Akadémiai kutatók egy új támadást fejlesztettek ki, melyet Terrapin néven publikáltak. A kapcsolat felépítésekor, a kézfogás során manipulálja a kódszámokat, hogy bizonyos széles körben használt titkosítási módok használata esetén feltörje az SSH-csatorna integritását.
Manapság nem csak az Intel-nek kell biztonsági szivárgást betömnie. A CacheWarp egy az AMD Epyc első, második és harmadik generációs processzorokban felfedezett biztonsági rés, amely ehetővé teszi a támadók számára, hogy eltérítsék a vezérlést, betörjenek a titkosított VM-ekbe, és jogosultságnövelést hajtsanak végre a VM-en belül. Ez a most fellelt szoftveres hiba az AMD SEV-ES és SEV-SNP alrendszerek ellen irányuló sikeres támadás.
A VMware cég biztonsági frissítéseket adott ki, hogy orvosolja azokat a nulladik napi (zero-day) sebezhetőségeket, amelyeket egymásba fűzve felhasználva kód végrehajtása érhető el azokon a Workstation és Fusion rendszereken, amelyeket nem frissítettek a legújabb javításokkal. A két hiba része volt a Pwn2Own Vancouver 2023 rendezvényen bemutatott sérülékenységi láncnak, amelyet a STAR Labs csapata biztonsági kutatói mutattak be egy hónapja a hackerverseny második napján.
A KeePass egy igen népszerű nyílt forráskódú jelszókezelő program, ami helyi telepítésű, azaz a titkosított jelszó adatbázist nem a felhőben, hanem a felhasználó eszközén tárolja. A szoftver elsősorban Windows-os számítógépek számára készült, azonban létezik MacOS-re és Linuxra, valamint okostelefonokra portolt változata is. (Egy segédletben bővebben is megismerheti, hogy a jelszókezelőknek milyen típusai vannak.)
A kritikus hiba végül inkább csak magas besorolásúvá szelídült, de így is mindenki, aki OpenSSL-t 3.0.0-3.0.6 közötti verziókat használ valamilyen formában, frissítse az OpenSSL szoftverkönyvtárat a 2022. november elsejétől elérhető verziókra – így két CVE javítását is megkapja.
Az OpenSSL projekt csapata szeretné előre bejelenteni az OpenSSL 3.0.7-es verzióját. Az OpenSSL 3.0.7 egy biztonsági hibajavító kiadás, amely a legmagasabb, kritikus (CRITICAL) súlyosságú probléma át orvosol majd.
Az Európai Bizottság Informatikai Főigazgatóságának (DIGIT – Directorate-General for Informatics) felügyelete alatt indították be a FOSSA (Free and Open Source Software Auditing) projektet, és ennek keretében két széles körben használt programra, az Apache HTTP Server Core-ra és KeePass jelszókezelőre hirdetett hibakereső programot. A kísérlet első szakasza, amire egymillió eurós jutalmazási keretet biztosított az EU, sikeres volt, így 2017-re megduplázták az összeget.
A Google Project Zero kutatója egy „nulladik kattintásos” (zero-click) sérülékenységet fedezett fel Samsung okostelefonokon, amely az Android 12, 13 és 14 verzióit érinti. A probléma lehetővé tette a támadók számára, hogy távolról hajtsanak végre kártékony kódot, felhasználói beavatkozás nélkül.
A MITRE által gondozott Common Weakness Enumeration (CWE) tipikus sérülékenységi hibatípusok katalógusa, ami kulcsfontosságú szereppel bír a biztonsági sérülékenységek eredőjének, hiba gyökerének felderítéséhez (root cause mapping).
A Cisco hétfőn frissítette közleményét, melyben figyelmeztette ügyfeleit egy 10 éves biztonsági rés aktív kihasználására, amely az Adaptive Security Appliance (ASA) eszközt érinti. A sebezhetőséget, amelyet CVE-2014-2120 néven követnek nyomon, az ASA WebVPN bejelentkezési oldalán lévő nem megfelelő bemeneti ellenőrzés okozza. Ez lehetővé teheti egy hitelesítés nélküli, távoli támadó számára, hogy cross-site scripting (XSS) támadást hajtson végre az eszköz egy adott felhasználója ellen.
A cURL 8.11 legújabb verziója hivatalosan támogatja a WebSockets-t, ezáltal tovább bővítve a népszerű fájlátviteli és hálózati protokollokat támogató nyílt forráskódú eszközt. Az új kiadás emellett számos fejlesztést és hibajavítást is tartalmaz.
Az X.Org Serverben közel két évtizede jelenlévő biztonsági rést (CVE-2024-9632) fedeztek fel, amely lehetőséget ad helyi jogosultsági szint emelésre és távoli kódfuttatásra. Az érintett rendszerek felhasználói számára kritikus fontosságú a legújabb frissítések telepítése.
A támadók a Roundcube Webmail sebezhetőségét kihasználva céloztak meg kormányzati szerveket a Független Államok Közössége (FÁK) régióiban.
A Roundcube Webmail egy nyílt forráskódú, PHP alapú levelezőrendszer, amely támogatja a beépülő modulokat annak érdekében, hogy több funkcióval rendelkezzen. Mivel népszerű a kereskedelmi és kormányzati szervek körében, ezért gyakran válik a hackerek célpontjaivá.
A The Browser Company bevezette az Arc Bug Bounty Programot abból a célból, hogy jutalmakkal ösztönözze a biztonsági kutatókat az Arc sérülékenységeinek jelentésére. Ez a fejlesztés válasz arra a kritikus távoli kódfuttatási hibára, ami a CVE-2024-45489 kódon nyomon követhető, és amely lehetővé tette a fenyegető szereplők számára, hogy nagyszabású támadásokat indítsanak a program felhasználói ellen.
Amint lehet, frissítsen! A CUPS (Common Unix Printing System) projekt új, súlyos biztonsági résekre hívta fel a figyelmet, amelyek távoli kódfuttatást (RCE - Remote Code Execution) tesznek lehetővé GNU + Linux rendszereken és számos Linux disztribúciót, köztük az Ubuntut és a Chrome OS-t is érinti. Ezek a sebezhetőségek lehetővé teszik, hogy támadók rosszindulatú IPP (Internet Printing Protocol) URL-eket juttassanak be, és nyomtatási műveletek során kártékony kódot futtassanak. A Canonical már kiadta a szükséges frissítéseket, amelyeket érdemes mielőbb telepíteni.