A System76, a Linux számítógépek elismert gyártója bejelentette, hogy elérhetővé vált a Pangolin Linux laptop frissített verziója, amely az AMD Ryzen 7 processzorral és DDR5 RAM-mal lett felszerelve. A Pangolin laptopot az új AMD Ryzen 7 6800U processzorral, AMD Radeon 680M grafikus vezérlővel, 144Hz-es 15,6 hüvelykes FHD kijelzővel, akár 32 GB DDR5 6400 MHz RAM-mal és akár 16TB PCIe 4.0 NVMe SSD tárolóval látják el.
Úgy gondolom a linuxmint.hu látogatóinak jelentős része már ismeri a RISC-V architektúrát. Aki mégsem, az ITT tudhat meg róla többet, aki viszont a rövidebb változatot preferálja annak talán a következő summázatot adnám:
A System76 bejelentette a Pangolin Linux-alapú laptop legújabb verzióját, amely továbbfejlesztett komponensekkel és még jobb teljesítménnyel érkezik. Az előző, 2023 februárjában frissített modell után a mostani változat több lényeges hardveres újítást is tartalmaz.
A FreeBSD operációs rendszer laptop támogatása jelentős fejlesztéseket kap az AMD, a Dell és a Framework Computer támogatásával, célzottan a vállalati felhasználás és az asztali felhasználók számának növelése érdekében.
Két évvel az első megjelenése után a TUXEDO Pulse 14 ultrakönnyű, AMD-alapú Linux laptop immár a 3. generációt (Gen3) éri el, újabb AMD Ryzen 7 processzorral és frissített belső részekkel.
A System76, a Linux számítógépek elismert gyártója bejelentette, hogy a Pangolin Linux laptop frissített verziója nem sokára érkezik, amely az AMD Ryzen 7 processzorral és DDR5 RAM-mal lesz felszerelve.
A HP a System76-tal együttműködve fejlesztette ki a HP Dev One laptopot és Pop!_OS Linux operációs rendszerrel szállítja azt.
A System76-tól származó Pop!_OS Linux egyre több gyártó termékein érhető el. A lista, most a HP-val is bővül, akik a Pop!_OS linux-ot szállítanak majd a HP Dev One laptopon előretelepítve.. Fejlesztőknek készült, mondják, bár a kínált specifikációkkal úgy tűnik, hogy egész jó játékgép is lehetne belőle.
Nem a rendszer tükrökről származó, azaz nem az alapértelmezetten a csomagkezelő alkalmazások által, hanem egyéni módszerrel telepített kerneleknél előfordulhat, hogy azok használatakor a noteszgép érintőpadja nem működik, így esetleg egeret kell csatlakoztatni a noteszgép mindennapos használatához. A probléma javítására azonban létezik egy egyszerű megoldás.
A hétvégén újratelepítettem a laptopomon a Linux Mint-et. Nagyjából 5 éve használom a Linux Mintet. Bár sok mindent próbáltam desktop környezetben, az Ubuntu-ról váltva ez a disztribúció jött be a leginkább. Az alapértelmezés szerinti értékeken, amúgy is csak szükséges esetben változtatok, mégis Linux Mint-nél érzem a leginkább azt, hogy megfelel az igényeimnek, és friss telepítés után is azonnal számomra jól használható rendszert kapok. Az újratelepítésnek itt volt az ideje, mert a régi rendszert, már 3 laptopon keresztül kisért, és egy HDD-ről SSD-re való költöztetést is túlélt.