Véget ért a modemháború: 1998. február 6-án bejelentették és elfogadták a V.90 modem szabványt, amely véget vetett az évek óta tartó modemkompatibilitási káosznak. A 90-es évek közepén két konkurens 56k-s modemtechnológia létezett: K56Flex és X2. Ez a kettősség zavart okozott a vásárlók körében, mivel a különböző szabványokat használó modemek nem mindig működtek együtt megfelelően.
1998. január 26-án a Compaq Computer Corporation 9,6 milliárd dollárért felvásárolta a Digital Equipment Corporationt (DEC), amely az 1960-as és 1980-as évek között az egyik leginnovatívabb számítógépgyártó vállalat volt. A DEC azonban, sok más nagy múltú vállalathoz hasonlóan, nem ismerte fel időben a személyi számítógépek (PC) térnyerésének jelentőségét, ami végül üzleti egységeinek fokozatos eladásához és végül a Compaq általi felvásárlásához vezetett. A történet azonban itt nem ért véget, hiszen néhány évvel később magát a Compaqot is elnyelte egy még nagyobb vállalat: a Hewlett-Packard (HP).
A Radio Shack 1998. január 28-án úgy határozott, hogy az IBM helyett kizárólag a Compaq számítógépeit forgalmazza a több mint 7 000 üzletéből álló hálózatában. Ez a döntés jelentős változást hozott a vállalat stratégiájában, hiszen az IBM korábban a személyi számítógépek (PC) piacának egyik meghatározó szereplője volt.
1998. december 18. – Bemutatják a You've Got Mail (A szerelem hálójában) című romantikus vígjátékot Tom Hanks és Meg Ryan főszereplésével. Bár a film elsősorban szerelmi történetként ismert, tele van technológiai szimbólumokkal, amelyek előrevetítik a 2000-es évek jelentős technológiai és üzleti változásait.
A Netscape Communications-t 1998. november 24-én felvásárolta az America Online (AOL). Az AOL 4,2 milliárd dollárt fizetett a cégért, és Andreessen lett a számítógépes rendszerekért felelős technikai vezető (CTO). Ebben ez évben került fel az MIT Technology Review TR100 listájára, amely a világ 100 legjobb 35 év alatti innovátorát sorolta fel. A megállapodás zárásakor, 1999. március 17-én már 10 milliárd dollárra értékelték.
1998. október 28-án Bill Clinton amerikai elnök aláírta a Digital Millennium Copyright Act (DMCA) törvényt, amely a digitális szerzői jogvédelem kijátszására alkalmas technológiák terjesztését és gyártását kriminalizálja. Bár a törvény célja a digitális tartalmak védelme, az évek során komoly vitákat váltott ki, mivel sokan úgy vélik, hogy a szabályozás korlátozza az innovációt és a versenyt.