2005. február 14-én egy weboldal indult útjára, amely alapjaiban változtatta meg az internet használatát. A YouTube nemcsak a videómegosztás forradalmát hozta el, hanem új értelmet adott a „you” és a „tube” szavaknak is.
2005. február 8-án a Google elindította a Google Maps szolgáltatást, amely alapjaiban változtatta meg, hogyan tájékozódunk és tervezünk útvonalakat a digitális világban. Bár az online térképek már korábban is léteztek, a Google megoldása forradalmi interaktivitást, gyorsaságot és rugalmasságot kínált, amelyet addig egyetlen másik szolgáltatás sem tudott ilyen formában biztosítani.
2005. január 31-én az SBC Communications bejelentette, hogy 16 milliárd dollárért felvásárolja az AT&T Corp.-ot American Telephone and Telegraph Company), ezzel lezárva (vagy legalábbis új szakaszba léptetve) az egykor domináns amerikai telekommunikációs óriás hosszú és viharos történetét. Az AT&T (American Telephone and Telegraph Company) a 20. század nagy részében az amerikai telekommunikáció egyeduralkodója volt.
2005 január 18-án a franciaországi Toulouse-ban a világ szeme egy új korszak kezdetét figyelte: bemutatták az Airbus A380-at, amely a kereskedelmi repülés történetének legnagyobb repülőgépe lett. A „Superjumbo” becenéven ismert repülőgép egyaránt lenyűgözte az iparági szakembereket és a közvéleményt.
2005. január 14-én a Huygens szonda történelmi pillanatot írt: ez volt az első űrszonda, amely sikeresen landolt a Naprendszer külső részén, a Szaturnusz legnagyobb holdján, a Titanon.