A Mozilla bejelentette, hogy a Firefox webböngésző 119-as verziója elérhető. A nyílt forráskódú, a személyes szférát leginkább védő, a főbb platformokon – Linux, Android, Windows, macOS, iOS – elérhető webböngésző számos újdonsággal és biztonsági frissítéssel is érkezik. A Firefox 119.0 új verziójában bemutatott frissítések közé tartozik a Firefox View, amely lehetővé teszi az összes megnyitott lap és böngészési előzmények egyszerű kezelését.
Letölthető, többek között magyar nyelven is, a Mozilla Firefox 106-os verziója a nyílt forráskódú, a személyes szférát leginkább védő, a főbb platformokon elérhető webböngészőnek. Ebben a verzióban a PDF kezelése bővült szöveg és grafika elhelyezésével a PDF oldalakra. A Firefox most már alapértelmezett PDF-fájl megjelenítő alkalmazás lehet Windows-on. Windows-on a tálcára tűzhetővé váltak a privát ablakok is. Érkeztek új színvilágok is, a fejlesztők nagyon sokat fejlesztettek a WebRTC képességin is.
A Firefox most már támogatja a AVIF képformátumot, amely a a modern és jogdíjmentes AV1 videokodekből származtatott képformátum. Összevetve az eddig használt képformátumokkal hatalmas sávszélesség megtakarítást lehet elérni a használatával. Támogatja az átlátszóságot és további haladó szolgáltatásokat.
A Firefox PDF-fájl nézőjével mostantól ki lehet már az XFA alapú űrlapokat tölteni, amelyet számtalan állami és banki szervezet használ adatok bekérésére.
Amikor lecsökken a rendszer számára elérhető szabad memória, a Firefox Windows-on futó verziója automatikusan eltávolít néhány régen nem használt böngészőlapot a memóriából. Az eltávolítandó lapok a pontos meghatározásához a legutóbbi elérés idejét, memóriahasználatát és egyéb értékeket vesz alapul a Firefox. Ez segít elkerülni a memória elfogyásból eredő Firefox összeomlásokat. A memóriából eltávolított böngészőlapra váltáskor a lap újratöltődik és úgy jelenik meg a felhasználó száméra.
Nem biztonságos letöltések ellen a Firefox úgy véd, hogy blokkolja a nem biztonságos kapcsolatokon keresztül kezdeményezett letöltéseket. Blokkolva lesznek továbbá a sandbox-ban futó IFRAME-ből indított letöltések is, kivéve, ha az allow-downloads attribútum meg lett adva. További információkért olvassa el ezt a blogbejegyzést.
Az Ubuntu Linux mögött is álló Canonical cég hivatalos Firefox snap telepítőket is biztosít. Ráadásul ezek két új hardverplatformon ARMhf és ARM64 rendszereken is elérhetőek.
A 3DES-t alkalmazó TLS cipher-ek letiltásra kerültek. A letiltott cipher-ek csak akkor engedélyezhetőek, ha a már szintén elavult TLS verziókat engedélyezi a felhasználók. További információkért olvassa el ezt a blogbejegyzést.
A letöltési panel stílusa követi a Firefox aktuális megjelenését.
Az ONLYOFFICE irodai megoldás online és asztali alkalmazásként teszi közzé dokumentumszerkesztőnek 8.0-s verzióját. A legfontosabb újítás, hogy saját űrlapokat hozhatunk létre a PDF-szerkesztőben és kitölthetjük azokat online vagy az asztali és mobilalkalmazásokban.
A Mozilla december 19-én bejelentette, hogy a Firefox webböngésző 121-es verziója elérhető. Ennek első frissítése január 9-én érkezett, 121.0.1 verzióval. A nyílt forráskódú, a személyes szférát leginkább védő, a főbb platformokon – Linux, Android, Windows, macOS, iOS – elérhető webböngésző számos újdonsággal és biztonsági frissítéssel is érkezik.
Előfordulhat, hogy DRM-védett könyveket töltöttél le, vásároltál meg, valamelyik E-Book formátumban. E-Book formátum például az EPUB. Nem helyes DRM-védett könyveket vásárolni, hiszen évek múlva szerintem még a Windows alatt sem biztosan tudod megnyitni ezeket. Egy kiváló alkalmazás, a Calibre fejlesztői is ezt mondják: