A Flashpoint kutatása szerint az AgeoStealer egy új, célzottan játékosokat támadó malware, amely social engineering technikákra épít. A kampányok során a támadók játékfejlesztői csoportnak álcázzák magukat, és béta tesztelésre hívják meg a kiszemelt áldozatokat, főként Discordon keresztül.
Az interneten a korlátlan lehetőségek. A korlátlan lehetőségek viszont felelősséggel és veszélyekkel járnak. Mi mindannyian felelősek vagyunk az internet egészségéért, azzal hogy tudatosan használjuk ezt a nagyszerű eszközt. Oszd meg ezt a bejegyzést, azokkal, akiket biztonságban szeretnél tudni.
A világ nagy figyelmet kapó eseményei mindig vonzzák a kiberbűnözők figyelmét, akik nem haboznak kihasználni azokat a közönség kíváncsiságát és érzelmeit manipulálva, hogy csalásokat, dezinformációt és rosszindulatú szoftvereket terjesszenek. Ezt a jelenséget a szakemberek „kiberfenyegetés opportunizmusnak” nevezik, amely azt jelenti, hogy a támadók a magas érdeklődésű globális eseményeket használják fel különféle digitális támadások elindítására.
A támadók kihasználják azt az tényt, hogy a felhasználók hajlamosak gondolkodás nélkül rákattintani az első találatra. Az ilyen típusú támadások egyik legismertebb formája az úgynevezett SEO poisoning (Search Engine Optimization), vagy „blackhat” keresőoptimalizálás. Ennek a módszernek a lényege, hogy a támadó kártékony, de legitimnek álcázott oldalát a keresési találatok élére juttassa, ahol nagyobb az esélye annak, hogy a felhasználók rákattintanak.
Egy jelentős hirdetési csalási kampány során a felhasználók több mint 60 millió alkalommal töltöttek le rosszindulatú alkalmazásokat a Google Play Áruházból, figyelmeztet a Bitdefender. A támadók legalább 331 rosszindulatú alkalmazást helyeztek el a Play áruházban.
2024 augusztusa óta mind a kiberbűnözők, mind az APT csoportok (államilag támogatott hackerek) alkalmazzák a ClickFix nevű technikát információlopó és egyéb rosszindulatú kódok telepítésére.
A ClickFix egy social engineering módszer, amelyben rosszindulatú JavaScript-kódot tartalmazó weboldalak olyan műveletek végrehajtására késztetik a felhasználót, amelynek eredményeként egy káros kód kerül a rendszerükbe.
A generatív AI eszközök robbanásszerű elterjedése új lehetőségeket teremtett a kiberbűnözők számára. A DeepSeek AI chatbot 2025. január 20-ai indulása után gyorsan népszerűvé, ezáltal célponttá vált a kiberbűnözők számára. A támadók hamis weboldalakat hoztak létre, amelyek a DeepSeek-re hasonlítanak, hogy felhasználói adatokat szerezzenek meg vagy rosszindulatú szoftvereket terjesszenek.
A Doctor Web kutatói azonosították a Vo1d nevű kártékony programot, amely világszerte közel 1,3 millió Android-alapú TV-boxot fertőzött meg. A malware egy backdoorként működik, amely lehetővé teszi a támadók számára, hogy további szoftvereket telepítsenek a fertőzött eszközökre.
A keresőmotorok elsődleges eszközként szolgálnak a felhasználók számára szoftverek kereséséhez és letöltéséhez. Az olyan alkalmazások, mint a Signal, a Line és a Gmail sem kivételek ez alól, így különösen vonzó célpontot jelentenek a fenyegető szereplők számára, akik rosszindulatú fájlokat próbálnak terjeszteni.
A Steam áruházból ingyenesen letölthető PirateFi nevű játék a Vidar infólopó kártevőt terjesztette a gyanútlan felhasználóknak. Közel egy hétig, február 6. és február 12. között volt jelen a Steam katalógusában, és akár 1500 felhasználó is letölthette. A Valve értesítést küld a potenciálisan érintett felhasználóknak.
Egy nagyszabású brute force támadás van folyamatban, amely közel 2,8 millió IP-címet használva próbálja feltörni különböző hálózati eszközök, például a Palo Alto Networks, Ivanti és SonicWall által gyártott VPN-ek és tűzfalak hozzáférési adatait. A főként Brazíliából (1,1 millió IP), valamint Törökországból, Oroszországból, Argentínából, Marokkóból és Mexikóból származó, a támadásokban részt vevő hálózati hardverek többsége MikroTik, Huawei, Cisco, Boa és ZTE routerek és IoT eszközök, amelyeket gyakran nagyméretű malware botnetek fertőznek meg.
Rengeteg kibertámadást tudhatnak maguk mögött, (köztük a 2023-ban ellopott 600 millió dollárnyi kriptovalutát) ám a digitális valuta még csak a kezdet volt az észak-koreai hackercsoportnak – a Lazarus csoport most megbízható szoftverekbe ágyazott kártevőkkel támad.
Megjelent a ClamAV víruskereső 1.4.2-es és 1.0.8-as verziói, amelyek fontos biztonsági javítást, egy jelentős sérülékenység elhárítását tartalmazzák. Az új frissítés minden jelenleg támogatott verziót érint, így a rendszer védelme érdekében javasolt a mielőbbi frissítés.
Az Abnormal Security kutatói szerint a kiberbűnözők visszaélnek a Google Fordító átirányítási funkciójával, hogy olyan adathalász linkeket hozzanak létre, amelyek megbízhatónak tűnnek.
1999. január 20-án jelent meg a Happy99 nevű számítógépes féreg, amely az e-mailes rosszindulatú programok új korszakát nyitotta meg. Az egyszerű, ám megtévesztő szoftver gyorsan elterjedt, jelentős károkat okozva világszerte. Ez a féreg az akkori Microsoft Windows rendszereket célozta meg, és a következő módon működött: