Az OpenAI vizsgálja a felhasználói fiókok millióit érintő, adatszivárgásról szóló jelentéseket, de azt állítja, hogy még nem talált bizonyítékota rendszer kompromittáltságára. A vállalat az igen népszerű AI chatbot, a ChatGPT fejlesztője, amelynek népszerűsége töretlen.
Több államilag támogatott csoport is (különösen Kínából és Iránból) kísérletezik a Google mesterséges intelligencial alapú szoftverével, a Geminivel, hogy növeljék a termelékenységüket, és kutatásokat végezzenek a támadások potenciális infrastruktúrájáról vagy a célpontokról.
A Take-Two vezérigazgatója optimistán tekint az AI jövőjére, és úgy véli, hogy a technológia nem fenyegeti a munkahelyeket, hanem éppen ellenkezőleg: növeli a termelékenységet és gazdasági növekedést hoz. A videojáték-ipar a mesterséges intelligencia egyik vezető alkalmazási területe lehet, de közben fontos, hogy tiszteletben tartsák a szellemi tulajdonjogokat. Az iparági szereplőknek felelősségteljesen kell kihasználniuk az AI nyújtotta lehetőségeket, elkerülve az etikai és jogi problémákat.
Az AuthenticID digitális személyazonosság-hitelesítéssel foglalkozó vállalat jelentése szerint a vállalkozások csaknem fele (46%) az elmúlt évben növekedést tapasztalt a deepfake-technológiával és a generatív mesterséges intelligenciával elkövetett csalások számában. Mindezek mellett az adathalász támadások száma 2024-ben 76%-kal nőtt, miközben a kibertámadások több mint 90%-a pszichológiai megtévesztésen alapult, ami rávilágít a digitális fenyegetések folyamatos fejlődésére és a biztonsági intézkedések szükségességére.
2025. január 20-án a DeepSeek vállalat hivatalosan bejelentette legújabb fejlesztését, a DeepSeek-R1 modellt, amely jelentős hatást gyakorolt az iparágra, mind technológiai újításaival, mind piaci következményeivel.
Nemrég több kutatócsoport mutatott be jailbreakeket, melyekkel olyan népszerű mesterséges intelligencia modelleket céloztak meg, mint az OpenAI ChatGPT, a DeepSeek R1 és az Alibaba Qwen.
A kínai DeepSeek cég nyílt forráskódú R1 modelljében a kiberbiztonsággal foglalkozó kutatók sebezhetőségeket fedeztek fel. A szakértők észrevették, hogy a többi mesterséges intelligencia modellekben régóta javított jailbreak módszerek továbbra is működnek a DeepSeek ellen.
A kínai DeepSeek AI vállalathoz tartozó, nem védett adatbázisból rendkívül érzékeny adatok kerültek nyilvánosságra, köztük csevegési előzmények, titkos kulcsok és háttérinformációk.
A DeepSeek R1 elnevezésű nyílt forráskódú AI modell a vállalat állítása szerint teljesítmény szempontjából egyenrangú az olyan chatbotokkal mint az OpenAI ChatGPT vagy a Google Gemini, miközben lényegesen kevesebb számítási teljesítményt igényel.
Egyre fontosabb odafigyelni arra, hogy milyen képeket osztunk meg a világhálón. A GeoSpy egy mesterséges intelligenciát alkalmazó eszköz, ami egyetlen fotó elemzésével pillanatok alatt képes meghatározni annak készítési helyét. Az eszköz a képen látható jellemzők, például növényzet, épületek és egyéb tájékozódási pontok elemzésével tudja meghatározni. Graylark Technologie – a GeoSpy fejlesztője – azt állítja, hogy a rendszert kormányzati és bűnüldözési célokra tervezték.
A VLC, az egyik legismertebb és legkedveltebb nyílt forráskódú médialejátszó, egy forradalmi új funkciót mutatott be a 2025-ös CES-en Las Vegasban. Az új fejlesztés, amely valós idejű feliratok és fordítások generálását teszi lehetővé mesterséges intelligencia (AI) segítségével, új szintre emelheti a multimédiás tartalomfogyasztást, miközben a felhasználók adatainak védelmét is biztosítja.
Egy ellátási lánc támadás során kiderült, hogy az ultralytics nevű népszerű Python mesterséges intelligencia (AI) könyvtár két verzióját kompromittálták, annak érdekében, hogy egy kriptovaluta-bányász programot telepítsenek az áldozatok gépén. A 8.3.41 és 8.3.42 verziókat azóta eltávolították a Python Package Index (PyPI) tárhelyéről. Az ezt követően kiadott verzió már tartalmazza a biztonsági javítást.
Harmincnál is több sérülékenységet fedeztek fel különböző nyílt forráskódú mesterséges intelligencia (AI) és gépi tanulási (ML) modellekben, amelyek közül néhány távoli kódfuttatáshoz és információlopáshoz vezethet. A hibákat a ChuanhuChatGPT, Lunary és LocalAI eszközökben tárták fel, majd jelentették őket a Protect AI Huntr bug bounty platformján. A két legsúlyosabb hiba a Lunary-t érinti, ami egy nagy nyelvi modellek (LLM-ek) menedzseléséhez elkészített fejlesztői eszközkészlet.
Linus Torvalds, a Linux megalkotója erőteljesen kritizálja a mesterséges intelligencia (AI) körüli hatalmas marketingdömpinget, amely szerinte elhomályosítja a technológia valódi értékét. Torvalds úgy véli, az iparágnak még évekbe telhet, mire az AI valóban használhatóvá válik mindennapi munkafolyamatok során.
Az Európai Unió törvényhozói jóváhagyták a mesterséges intelligenciáról szóló törvényt, amely garantálja a biztonságot és az alapvető jogok betartását, miközben ösztönzi az innovációt. Így a világelső szabályok még az idén hatályba léphetnek.