A Juniper Networks arra figyelmeztette ügyfeleit, hogy a Mirai malware azokat a Session Smart Routereket (SSR) veszi célba, melyek alapértelmezett hitelesítő adatokkal rendelkeznek. A támadások során a rosszindulatú program megkeresi az alapértelmezett bejelentkezési adatokkal rendelkező eszközöket, majd a hozzáférés megszerzése után távolról hajtja végre a parancsokat, ezáltal rosszindulatú tevékenységek széles skáláját teszi lehetővé. A kampányt először 2024.
Matrix néven vált ismertté egy támadássorozat, amelynek során a fenyegető aktor okoseszközök (IoT) sebezhetőségeit és hibás beállításait kihasználva kártékony számítógép hálózatot (botnet) hozott létre, és indított szolgáltatásmegtagadásos (DDoS) támadásokat. Elemzők szerint egyetlen orosz „script kiddie” áll az eset hátterében, akit vélhetően pénzügyi motivációk vezettek az esetet vizsgáló Aqua felhőbiztonsági vállalat szerint.
1988. november 2-án Robert Morris, a Cornell Egyetem hallgatója elindított egy önreprodukáló számítógépes férget egy kutatási projekt részeként, amely az internet korai méretének felmérésére irányult. A cél az volt, hogy megszámolja azokat a számítógépeket, amelyek kapcsolatot létesítettek a féreg betöltésekor. Azonban egy programozási hiba miatt a „Morris-féreg” elkezdett ismételten megfertőzni gépeket, ami hálózati forgalmi dugókat okozott és a rendszerek összeomlásához vezetett.
Az Internet Archive „The Wayback Machine” nevű internetes archívumát adatszivárgás érte, miután egy támadó behatolt a weboldalra, és ellopta a 31 millió egyedi rekordot tartalmazó felhasználói hitelesítési adatbázist.
A webes teljesítménnyel és biztonsággal foglalkozó Cloudflare nemrég egy rekorddöntőDDoS támadást hárított el. A vállalat CEO-ja, Matthew Prince állítása szerint a támadás csúcspontján a 3,8 terabit/másodperc (Tbps) és a 2,14 milliárd csomag/másodperc (Pps) értékeket is elérte. A támadás egy meg nem nevezett Cloudflare-szolgáltatásokat használó hoszting szolgáltató ismeretlen ügyfelét célozta.