Egérfókusz követés Cinnamon alatt. Ezt a témát dolgozzuk most fel. Mi is az egér fókusz követés? A legtöbb asztali felületben valami szinten megtalálható funkció szabályozza, hogy az egér mozgatását követi a fókusz, vagy nem. Ha követi, akkor az az ablak lesz aktív automatikusan, ami fölé mozdul az egér. Ha nem követő módban van, akkor rá kell arra az ablakra kattintani, amiben munkát akarunk végezni.
1970. november 17-én Douglas Engelbart megkapta a szabadalmat az első számítógépes egérre, amely jelentős előremutató fejlesztés a modern számítástechnika történetében. Az eszköz mára a mindennapi számítógépes munkavégzés alapvető részévé vált, de története érdekes technológiai és piaci fordulatokat rejt.
Ha Linux alatt szükség van Windows alkalmazások futtatására, akkor a Wine vagy a belőle készült termékekkel teheti meg azt a felhasználó, x86 utasításkészlettel rendelkező számítógépeken. A köztes réteg, azaz wrapper, nem egy emulátor (erre utal a neve is: WINE – Wine Is Not Emulator), így nem teljes gépet emulál a gépben futó alkalmazásnak, mint mondjuk virtualizáció esetén, hanem az alkalmazott rendszerhívásokat fordítja le a megfelelő linux-os, mac-es hívásokra.
Redragon M908 Impact egér beállítása Linux alatt. Ha eddig is volt nagyon szűk kört érintő téma, akkor most fokozom a dolgot: valószínűleg csak egypár embernek lesz ez érdekes. De talán ha egeret keresel, akkor hasznos lehet ez a leírás. A fenti egér egy olcsó, de viszonylag jó egér. Én a mérete (nem kicsi!) és a sok gomb miatt választottam. Illetve mert van hozzá Linux program, amivel beállíthatom. Ez nagyon szuper, mert maga az egér kicsit másképp működik, mint ahogy azt elsőre gondoltam.