Sok kezdő felhasználónak felmerül a kérdés, hogy melyik Linux terjesztést válassza, vagy éppen melyiket próbálja ki. A Linux rendszerek széles választéka között könnyű elveszni, és nehéz döntést hozni. Azonban most van egy remek megoldás a problémádra: a DistroSea weboldal.
Sok kezdő felhasználónak felmerül a kérdés, hogy melyik Linux terjesztést válassza, vagy éppen melyiket próbálja ki. A Linux rendszerek széles választéka között könnyű elveszni, és nehéz döntést hozni. Azonban most van egy remek megoldás a problémádra: a DistroSea weboldal.
1980. november 6-án a Microsoft és az IBM hivatalosan megállapodott arról, hogy a Microsoft operációs rendszert fejleszt az IBM PC számára. Ez az üzleti lépés, amely akkoriban kis jelentőségűnek tűnhetett, alapvetően átalakította a számítástechnika jövőjét, és megalapozta a PC-korszakot.
Az MS-DOS (Microsoft Disk Operating System) születésnapja augusztus 12-én van, mivel ezen a napon 1981-ben mutatták be a nyilvánosságnak az IBM első személyi számítógépét (IBM PC), amelyen a Microsoft által kifejlesztett MS-DOS futott. Ez a dátum mérföldkőnek számít a számítástechnika történetében, mivel az MS-DOS az egyik legmeghatározóbb operációs rendszerré vált, amely forradalmasította a személyi számítógépek használatát és az informatika fejlődését.
1980. november 6-án a Microsoft szerződést köt az IBM-mel, hogy operációs rendszert készítsen az új IBM PC számára. A PC beindította a személyi számítógépek piacát, és nem csak a hobbisták körében tette népszerűvé az otthoni számítógépeket.
A Microsoft társalapítói, Bill Gates és Paul Allen kifejlesztették a Microsoft Disk Operating Systemet, közismert nevén az MS-DOS-t, egy seattle-i cég meglévő szoftverét használva alapként.
Ha Linux alatt szükség van Windows alkalmazások futtatására, akkor a Wine vagy a belőle készült termékekkel teheti meg azt a felhasználó, x86 utasításkészlettel rendelkező számítógépeken. A köztes réteg, azaz wrapper, nem egy emulátor (erre utal a neve is: WINE – Wine Is Not Emulator), így nem teljes gépet emulál a gépben futó alkalmazásnak, mint mondjuk virtualizáció esetén, hanem az alkalmazott rendszerhívásokat fordítja le a megfelelő linux-os, mac-es hívásokra.
Főbb újdonságok
Támogatás bevezetése a DOS attribútumok lemezen történő tárolásának.
A mellécsomagolt vkd3d verziójának frissítése az 1.5-ös verzióra.
Az MPEG-4 hangformátum támogatásának bevezetése.
További hibajavítások.
A Wine 7.19 tizenhét hibajavítást hoz, javításai között számos játékhoz és alkalmazáshoz található fejlesztés, többek között: Microsoft development fejlesztőeszközök telepítője, OpenMPT, HP Prime Virtual Calculator Emulator, Cubase 12, Kheops Studio kalandjátékok, Subtitle Workshop Classic, Sonic Adventure DX (2004), AIMP 3 és más szoftverekhez készültek javítások.
Az újdonságok teljes listája a bejelentésben található.