Az Atari 1974. március 18-án bemutatta Gran Trak 10-et, amely az első olyan arcade játék, amely szilárdtest-alapú csak olvasható memóriát (ROM – read-only memory) használ a játék elemeinek tárolására. Ebben a játékban a járművek, az időmérő, a versenypálya és a pontszámok már előre meghatározott karakterekként jelennek meg, nem pedig matematikai számításokkal generált pontokként.
1995. március 16-án indult el a világ első wikije, a WikiWikiWeb, amikor Ward Cunningham egy e-mailben meghívta az embereket, hogy szerkesszék és bővítsék az oldalt. Hivatalosan 9 nappal később, március 25-én indította el a weboldalt.
1995. március 5-én hivatalosan is elindult a Yahoo! keresőmotor, amely az internet korai korszakának egyik meghatározó szereplője lett. Az akkoriban még újdonságnak számító webes keresés egyre nagyobb jelentőséget kapott, és a Yahoo! az egyik legnépszerűbb platformmá vált a világhálón.Mindössze 13 hónappal az indulása után a Yahoo! tőzsdére lépett, a részvények 13 dolláros áron kerültek forgalomba.
1995. február 3-án Eileen Collins űrhajós történelmet írt, amikor az STS-63 küldetés elindult a floridai Kennedy Űrközpontból. Ő lett az első nő, aki az amerikai űrsikló (Space Shuttle) pilótájaként szolgált.Eileen Collins már fiatalon érdeklődött a repülés iránt, és karrierjét az amerikai légierőben kezdte. Katonaiként pilótakiképzést kapott, majd az amerikai űrprogram részeként csatlakozott a NASA-hoz.
1995-ben ezen a napon egy ma már legendás névválasztás történt: bejegyezték a yahoo.com domainnevet. A korábbi, kissé hosszadalmas David and Jerry's Guide to the World Wide Web elnevezés helyett a Yahoo márkanév mellett döntöttek, amely egyértelműen hozzájárult az oldal későbbi világsikeréhez. A Yahoo gyökerei az internet hőskoráig nyúlnak vissza, amikor Jerry Yang és David Filo, két Stanford Egyetemen tanuló hallgató létrehozta saját linkgyűjteményét.
A világ első nyilvános filmvetítésére a párizsi Grand Café Salon Indien termében 1895. december 28-án került sor. A vetítést a Lumière fivérek által megalkotott Cinématographe, az egyik legkorábbi mozgóképvetítő készülék segítségével valósították meg. Az alkalmi moziteremben 33 néző vett részt, akik egy-egy frank belépődíjat fizettek azért, hogy megtekinthessék a tíz, nagyjából 50 másodperces filmből álló programot.