A Bandai Pippin egy kevéssé ismert „multimédiás eszköz” volt, amelyet az Apple Computer által licencelt technológia felhasználásával fejlesztettek ki és jelentetett meg 1996. február 9-én. E próbálkozás célja egy háztartási videojáték-konzol piacra dobása volt, amely azonban végül kudarcot vallott. A PC World „Minden idők 25 legrosszabb technológiai terméke” listáján a 22. helyen szerepelt.
A Check Point kutatásai szerint a Microsoft, az Apple és a Google voltak a leggyakrabban megszemélyesített márkák az elmúlt negyedév adathalász támadásaiban. A jelentés rávilágít arra, hogy a kiberbűnözők továbbra is a legnépszerűbb vállalatok hitelességét kihasználva próbálják megszerezni a felhasználók érzékeny adatait.
1983. január 19-én az Apple bemutatta a Lisa nevű személyi számítógépet, amely forradalmasította az informatika világát azzal, hogy elsőként kínált grafikus felhasználói felületet (Graphical User Interface, GUI) és számítógépes egeret a kereskedelmi piacon. Bár a Lisa végül nem vált üzleti sikerré, technológiai újításai meghatározó szerepet játszottak a számítógépek fejlődésében. Az Apple Lisa fejlesztése 1978-ban kezdődött, és a gép nevét Steve Jobs állítólag lányáról, Lisa Brennan-Jobsról kapta.
A Mozilla arra kéri az EU-ban élőket, hogy segítsenek figyelemmel kísérni az Apple új böngészőválasztási képernyőit az iOS és iPadOS rendszeren. Az Ön visszajelzései segíthetnek abban, hogy a szabályozók megbizonyosodhassanak arról, hogy az emberek valóban azt a böngészőválasztási lehetőséget kapják, amit ígértek nekik.
A Byte Shop megnyitása egy mérföldkő volt a számítástechnika történetében, hiszen nemcsak az egyik első számítógép bolt volt, hanem jelentős szerepet játszott az Apple első számítógépének, az Apple I-nek a kereskedelmi forgalomba kerülésében, amely alapjaiban változtatta meg a személyi számítógépek piacát.
A Khronos Group a SIGGRAPH Asia rendezvényen jelentette be a Vulkan 1.4 specifikáció kiadását, amely új szintre emeli a grafikai teljesítményt és a hordozhatóságot. A frissítés számos korábban opcionális funkciót kötelezővé tesz, növeli a hardveres minimumkövetelményeket, és garantálja a 8K renderelés támogatását akár nyolc különálló renderelési célponttal.
1991. december 2-án az Apple bemutatta a QuickTime 1.0-t, amely forradalmasította a személyi számítógépek multimédiás képességeit. Az eszköz lehetővé tette a színes videók lejátszását hagyományos számítógépeken, ami addig csak speciális gépekkel volt megvalósítható. A QuickTime nemcsak a technológia fejlődésére gyakorolt hatást, hanem szerepet játszott az Apple és a Microsoft közötti történelmi megállapodásban is. Az Apple 1991-es kiadása, a QuickTime 1.0, alapvető változást hozott a számítógépek multimédiás felhasználásában.
2009 augusztusában az Apple hivatalosan is elbúcsúzott az AppleTalk hálózati rendszerétől, amely több mint két évtizeden át szolgálta a Mac számítógépek és perifériák közötti kapcsolatot. A Snow Leopard megjelenésével egy korszak zárult le az Apple történetében.
A Fedora Asahi Remix hivatalosan is megjelent Apple Silicon Mac gépekre.A disztribúció alapértelmezés szerint a KDE Plasma asztali környezettel érkezik a Waylanden. Az augusztus elején bejelentett és kezdetben a hónap végére tervezett Fedora Asahi Remix disztribúció végre megérkezett azok számára, akik a Fedora Linux operációs rendszert szeretnék telepíteni Apple Silicon Mac gépeikre.
Adott egy MacBook Pro (13-inch, Mid 2012, i5, 16Gb RAM, 250GB SSD) laptop, sajnos az Apple 2022.11.30-val megszüntette a támogatást a macOS 10.15 Catalina rendszerhez így egyre nehézkesebbé vált a rendszer használata.
Persze tudom ez egy 10 éves eszköz de egészen jó állapotban van, ráadásnak az akkuk is cserére kerültek már benne, tehát még sokáig használható lenne csak megfelelő OS kell rá.
Először is utána olvastam a hardver támogatásnak és két problémát írtak le sokan:
Az AMD új, 7-es szériájú mobil processzorai nagyon jóra sikerültek. Kiemelkedőek lettek az ultramobil – „U” jelölésű CPU-k is, amelyet a cég az Apple M2 ellen vet be. Sajnos egyelőre nem túl sok rá épülő laptopot lehet kapni (ASUS Zenbook S 13 OLED, Lenovo Yoga Slim 6, HP EliteBook 845 G10 laptop és a tesztben is szereplő Acer Swift Edge 16, majd későbbiekben jön olyan jól szerelhető, moduláris laptop termék is, amely a Framework nevű gyártó terméke: a Framework 13 és Framework 16), de a megjelent tesztek alapján érdemes rájuk várni. A tesztelt processzor a 7840-es, amelyből a 7-es a legújabb generációt jelöli, a 8-as a most elérhető legmagasabb teljesítményt, az adott fogyasztási osztályban. Az U jelölés a 15-30 watt fogyasztású CPU-k jelzése, míg a 40-es szám a legújabb generációs ZEN 4 CPU architektúrát és a legfrissebb RDNA3-as GPU architektúrát jelöli. Érdekes módon az AMD jelzésrendszere nem egyértelmű ebben a tekintetben. A legfejlettebb összetevőket a 7x40-es jelzés rejti Zen 4 magokkal és RDNA3 GPU-val, míg a 7x45 a és a 7x35 processzorok mellé 2 darab RDNA2 alapú GPU számítás egységet csomagol a sorrendben a Zen 4, illetve a Zen 3+ CPU magok mellé. Így ez utóbbiak, kizárólag külső dVGA megoldás mellett szállítanak majd a játékban is megfelelő grafikus teljesítményt.
A PACMAN egy újszerű hardvertámadás, amely képes megkerülni a Apple M1 CPU-n a Pointer Authentication (PAC) rendszert. A felfedezést tevő MIT CSAIL kutatók, az alábbiakbna mutatják be ezt a támadási formát:
A hivatalos KDE Connect mobil kliens már elérhető az Apple App Store-ban.
A hivatalos iOS-alkalmazás megjelenése azt jelenti, hogy az iPhone valamint iPad készülékkel rendelkezők még mélyebb integrációban részesülhetnek mobil eszközeik és Linux asztali gépük között.